Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano xrs 700

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında melih feyizoğlu tarafından paylaşıldı.

1. melih feyizoğlu

melih feyizoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Merahba arkadaşlar forumda yeniyim.Öncelikle bu forumdaki herkese teşekkür ederim.
    Sorum şu :
    Daha önceden Salcano'nun kategorisinde xrs 800 model bisiklet vardı ve yorumlara göre pek beğenilmiyordu.Şimdi Salcano o modeli kaldırıp yerine xrs 700 adlı modeli koymuş.Ancak İNternette bu model hakkında hiç bilgi bulamadım.Fiyatı da uygun.Acaba aramızda bilgi verebilcek olan var mı?
    Şİmdiden teşekkürler

2. melih feyizoğlu

melih feyizoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bisikletin özellikleri :TİP :
    KADRO :
    MAŞA :
    ARKA VİTES :
    VİTES-FREN KOLU :
    ÖN VİTES :
    ARKA DİŞLİ :
    KRANK TAKIMI :
    FREN TAKIMI :
    GİDON :
    GİDON BOĞAZI :
    JANT :
    LASTİK :
    KADRO ÖLÇÜSÜ : 700C YOL 14 VİTES
    6061 ALÜMİNYUM
    RİJİT ALÜMİNYUM
    SHIMANO RD-A070
    SHIMANO, ST-A070, 14 VİTES
    SHIMANO FD-3400
    SHIMANO MF-TZ21 TOURNEY, KASET DİŞLİ RUBLE
    SHIMANO FC-A070
    V FREN TAKIMI
    SALCANO/ZOOM DB-AL-48 ALÜMİNYUM
    ZOOM AHEAD ALÜMİNYUM
    SALCANO RACE 02 700C
    SALCANO XRS SERİSİ 700CX23

3. melih feyizoğlu

melih feyizoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
  4. melih feyizoğlu

melih feyizoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    kullanan kimse yok mu?Bilgisi olan kimse yok mu?

5. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    7X2 yol bisikleti mi plur biseye yarama
    z bence :-D

6. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Kullanmadım ama bisikletimi almadan önce araştırmışlığım var, ben bu bisiklet için kendi fikrim olarak şunları söyleyeceğim; bisiklet mtb den inen birine yol bisikletine bindim hissi verip tatmin eder mi? Muhtemelen evet. Ama şimdi anlıyorum ki 14 vites yol bisikleti içinde olsa oldukça az kısa bir süre sora yetersiz gelir, ayrıca salcano bu serisinde xrs 800de de dikkatimi çekmişti, bildiğimden değil ama kıyaslayarak söylüyorum , kadro açıları yol bisikleti gibi değil bi değişik. Sora sistem kullanan biri olarak vites geçişleri bana hızlı gelmiyor. tatmin oldum mu? çok şükür nasip oldu diyorum hergün ama daha alt bir sistem biraz sinir bozucu olabilir tepkisiz kalabilir. Kısaca diyeceğim o ki, eğer çok aceleniz yoksa biraz daha birikim yapıp 2.el olabilir yada mesela sedona 601de fena değil başka markalara da bakılabilir. He dersiniz ki ben zaten çok kullanmam , dışardan bakıldığında afilli dursun ince teker vs bu beni tatmin eder ,alınabilir. Ama 800tl civarı bir para da az değil yani :in: uzun oldu k. Bakmayın ama bende çok araştırdım aradığım cevapları tam bulamamıştım yardımcı olmak istedim kolay gelsin

7. melih feyizoğlu

melih feyizoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Ben bisikleti az kullanım için almayacağım.Haziran ayında Fethiye'ye gideceğiz onun için alıyorum.Peki bisikletin vites sistemi hariç sorunu yoksa , kadrosu düzgün ise ilk önce alıp sonra viteslerini değiştirsem nasıl olur?Ayrıca bisikletin maşa açısını değiştirmişler gibi.

8. Cemre Can Süral

Cemre Can Süral Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Acele etmemenizi öneririm.Benimde bi ara kafamda tourney sistem yol bisikletleri vardı.Biraz bekledim ve araştırmalardan sonra 2.el bianchi slr200 buldum sora sistemli.Hemde 700 TL.2.el piyasasına bakmanızı öneririm.Eğer illa sıfır diyosanız en azından 2200-2300 sistemlere bakın derim

Ekrem Yılmaztürk bunu beğendi.
  9. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Kardeşim kendimden örnek veriyorum, sora arka aktarıcım dağıldı, Allah ın sorası bile sadece arka aktarıcı 60tl civarı, çok paramı değil ama benim için ekstra nir masraf olarak azda değil. Kaldıki sistemi komple değiştirmek hiç ucuz birşey değil. Bende düşünüyorum bu konuyu ama bir bisiklet parası edebiliyor bunu da göz önünde bulundurmak lazım. Anlıyorum heyecanını alıp binmek istiyorsun hemen ama sabretmek çok şeye ilaç . Araştırmaya devam et bence , baktın gene olmuyor o zaman alırsın

10. Hamza Hakkı

Hamza Hakkı Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben salcano xrs800 sora kullanıyorum yeni başlayan birisi için gayet yeterli bir bisiklet. Xrs700 ün üzerinde ise yarış/yol bisikleti namına tek parçası vites kolu ve gidonu. Kendi bisikletim olduğu için söylemiyorum ama xrs800 ün hem kadro açısı hemde kendisi bu biskletten daha iyi. Yol bisikleti alacaksanız en düşük 2300 vites sistemi olmalı.