Salcano XRS 30 serisinin kadro geometrisi

İsmail ATALI

Aktif Üye
Tepki
192
Bisiklet
Cannondale
Salcano XRS 30 serisinin kadro geometrisi elinde olan var mı acaba? Veya bilen? Tablo şeklinde değil de ölçü olarak bilenler de yazabilir. Bu arada bu kadro geometrisi markalara tescilli mi? Çok mu zor bir Trek'i önüne koyup aynısını çizmek?

Scudo

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
54 kadroda üst boru uzunluğu 53.5cm. Göbekten sele borusuna ise doğal olarak 54cm.

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
@Atalı Onu bilmiyorum, bisiklet ise benden çok uzakta. İsterseniz yarın akşam ölçebilirim.

İsmail ATALI

Aktif Üye
Tepki
192
Bisiklet
Cannondale
valla hocam sagolasın..yanı hep ulen yerlı markalara destek falan dıyodum da abı koskoca bır fırmanın kadro geometrısı cıkmaz mı google da ...Uretıcılerı de hasım ıscan sırkecı cıkıslı sanırım...)))
@Oğuzhan Y.

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
konu açmakla en isabetli kararı vermişsiniz :) umarım, yakın zamanda istediğiniz cevapları alırsınız ki bundan şüphem yok, zira bukadroyu kullanan çok arkadaş var sitede.

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bunun bir tık ilerisi carraro geometri olmadığı gibi vites sistemi dışında donanım yazmıyorlarlar.

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.359
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bildiğim kadarıyla Salcano kadrolarını Axman'dan alıyor.Onların resmi sitesinde bile açılarla ilgili bir döküman yok.

(link)

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
Benim hoşuma gitmeyen ve bana güven vermeyen bir geometridir. Ki, salcano'da tiagra sistem olmasına karşın, aynı parayı vererek claris sistemli bir Lapierre aldım. Lapierre'in ergonomisi muhteşem ve bisiklet harika. İleride yükseltmek istersin, alırsın bi tiagra veya ultegra set, al sana baba gibi bisiklet.

Evet, salcano maalesef hala haşim işcan ve sirkeci mantığıyla iş yapıyor. Accel group ve Sedona, bu mantıktan yavaş yavaş sıyrılmaya başladı.

sonuç olarak, donanıma değil kadroya bakın alırken. Donanıma bakmak, güzel eşyaları olan bir ev kiralamaktır. Kadroya bakmak ise içi boş ama güzel bir ev almaktır. Paran oldukça değiştirirsin istediğin gibi, evladiyelik bir bisikletin olur.

• Beğen
Tepkiler: Samet POLAT

clavary

Üye
Tepki
1
İsim
Enes
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Gökhan BİROL

Kadro geometrisinden anlayan birisi şu Bisan rx 9400 yi bi yorumlasın hayrına artık, carraro 052 de olabilir, sitelerindede bilgi yok, ne kadar farkediyor ? Gidip 2. El merida , giant falan mı almalıyız yoksa..