Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

salcano xrs 200 upgrade

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında 34osman34 tarafından paylaşıldı.

1. 34osman34

34osman34 Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    herkese Merhabalar,

geçen sene başında aldığım xrs 200 yol bisikletimin üzerinde değişikler yapmaya başladım. Öncelikle fren ayaklarını shimano br-r561 ile değiştirdim. fren kollarını da dün aldığım shimano sti 105 fren/vites kolları ile değiştireceğim. sonraki aşamada jantları değiştireceğim. shimano rs 500 alabilirim. bu arada internette corraro giau 920 kadro budum fiyatı da uygun. boyum 1.70 olduğundan şuan xrs 200 kadrosu bana büyük geliyor corratec 48cm bana daha uygun gibi geldi kalite anlamında nasıldır. bisikletin fotoğraflarınıda kolları taktıktan sonra yükleyeceğim.

2. Furkan Çınar

Furkan Çınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    bence o kadroya değmez hocam hevesinizi kırmak gibi olmasın

3. 34osman34

34osman34 Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    yaklaşık 15 gündür forumu takip ediyorum ve bilgi alabileceğim konuları okuyorum. bazı konularda bu şekilde yaklaşımlar var ona değmez buna değmez. ben bu bisikleti sıfır 300tl ye satın aldım. bu fiyata değecek başka bir bisiklet var ise onu da konuşa biliriz. ilk mesajda yazdığım 5 satırdan sonra değmez boşuna uğraşma denmesi can sıkıcı açıkçası.

4. Tunakan Önen

Tunakan Önen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Açıkcası öyle ama :) eşeğe altın semer vurmuşlar eşek gene eşek olmul misali yaptığınız şuna benziyor çift amörtisörlük uyduruk kaytırık bisikleti xtr gibi donanımlarla donatmanıza benziyor.

5. 34osman34

34osman34 Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    zaten yaptığım değişkliklerin tamamını alacağım iyi bir kadro ya aktaracağım. hatta ilk mesajımda yazdığım carraro giau 920 kadroyu alabilirim. aslında bu kadro için yorumlar benim için önemli.

6. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    İnternette bulduğunuz carraro kadro nun link ini verebilmişiniz acaba? Önce ona bir bakalım kadro değişimi gerekiyorsa önce onu değiştirin bence. Daha sonra üzerindeki parçaları yükseltmeye devam edersiniz. Eğer kullandığınız kadro size büyükse daha küçük bir kadroya geçmeniz sizin için daha öncelikli olmalıdır.

7. 34osman34

34osman34 Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
  8. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bu kadroyu biliyorum. Fiyatına göre gayet iyi bir kadro. Hatta İzmir e giden bir arkadaşım kadroyu görmüş olumlu görüş belirtmişti bana. Doğru hatırlıyorsam 1500 - 1600 gr civarı bir ağırlığı vardı. Geometrisi gayet güzel olan bir kadro. Fiyat performans olarak iyi bence. Carraro nun Türkiye ye satılmayan modellerinden birinin kadrosu. Benim size tavsiyem Doruk bisiklet ile iletişime geçin. Ellerinde uygun fiyatlı karbon maşalar olduğunu duymuştum. Alacağınız kadroya uygun bir karbon maşa da alın derim. Eğer maşa da alırsanız uygun fiyatlı bide furş takımı ve sele borusu kelepçesi takmalarını istersiniz neredeyse kadro setiniz hazır olmuş olur. Zamanla güzel bir yol bisikleti çıkarırsınız ortaya.

Max Torque bunu beğendi.
  9. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Para sizin, 300 liralık bisiklete 500 liralık vites kolu takmak istiyorsanız kendiniz bilirsiniz. Yanlız 105'in 10 vitesli bir grupset olduğunu ve mevcut setinizle (2300 yanılmıyorsam) pek de uyumlu olmayacağını aklınızda bulundurun.

emrah9700 ve Ömer KARAN bunu beğendi.
  10. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Evet Murat Bey in de dediği doğru. 2300 sistemle 105 kollar arasında uyum sorunu olacak o yüzden vites sisteminizi komple değiştirmeniz gerekecek galiba. Eğer imkanınız varsa elinizdeki bisikleti komple satıp İstediğiniz ölçüde bir bisiklet almak yada toplamak daha mantıklı olabilir.

Efe Yamac Yarbasi bunu beğendi.
  11. 34osman34

34osman34 Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    kolları bağladım vites geçişlerinde sıkıntı yok am henüz yolda denemedim. sonucu yazarım. doruk bisiklet ile sabah görüşmüştüm kadro ellerinde duruyomuş yarın tekrar maşa için konuşacağım ellerinde uygun maşa varsa büyük ihtimal kadroyu alacağım.

12. 34osman34

34osman34 Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano