Salcano XRS 040 Sora Kullanıcıları Kulübü

Scudo
Tepki
3
İsim
Soner
Bisiklet
Diğer
@oktayakgoz haklisiniz. Ama sele boyuda cok fazlaymış. Videolardan izledim. Ayar yaptım. Simdi ileri geri ayari kaldi. Yavas yavas öğreniyorum. Teşekkür ederim herkese.

subu.zengi

Üye
Tepki
0
İsim
Subutay Zengi
arkadaşlar merhaba yaklaşık 2 hafta önce ikinci el bir salcano xrs040 aldım. 10 aylık bir bisiklet. ama sürmeye pek fırsatım olmadı. açıkçası ilk bisikletim olmasının acemiliğiyle 2-3 sürüşte bir kaç sorun çıktı. öncelikle aşağıdaki resimde görünen vites telini tutan parça kırıldı (adını bilmiyorum). ve ön aktarıcıyı şu anda kullanamıyorum.

aslında iki sorunu aynı anda fark ettim. ikinci sorunum ise arka tekerin yalpa yapması. bu ikisi arasında bir bağlantı var mıdır? bilenler yardımcı olursa çok sevinirim.

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@subu.zengi Bağlantı yok.. Akort ayarı bozuk arka jantın sanırım. Lastikte de sorun olabilir. O parça bende de kırılmıştı. 15 tl kendisi. Turuncu bisiklette Ahmet Abi değiştirmişti, sağolsun. .

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

subu.zengi

Üye
Tepki
0
İsim
Subutay Zengi
@(link) çok çok sağolun. içim rahatladı gerçekten. aktarıcıyı bozduğumdan korkmuştum.

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@subu.zengi Teli gevşetip biraz sol tarfa hala duran plastik kanalın içine bir oturtmayı deneyin. Düzelirse parça gelene kadar böyle kullanın bakalım .. Ön aktarıcıyı kullanamamak sıkıntı yaw.. Bu parçayı bana Ahmet abi bulmuştu.. Yani ben hiç uğraşmadım. Sen nasıl bulursun bilemedim.. Salcano bayiine bir göster bakalım.. Getirteim abi derler mi..!

fatihy

Daimi Üye
Tepki
277
İsim
Fatih Yağız
Bisiklet
Carraro
@subu.zengi geçmiş olsun hocam standart kronik o alt parçanın kırılması sanırım bu sorun ile daha öncede yazanlar oldu bende daha kırılmadı ama sürekli yanımda bir yedek var :D

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
evet arkadaşlar, xrs040 fitness bisikleti olarak karşınızda. daha tam bitmedi, bitince bi foto daha atarım. düz gidonla vites atmak ve fren sıkmak daha kolay. sti kollarda ileri uzanıp eğilmek zorunda kalıyorsun, bu beni rahatsız ettiği için düz gidona geçtim. böyle sıkıntı çeken varsa düz gidona geçmesini tavsiye ederim

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
hayırlısı olsun benim de buna benzer bir düşüncem var.
bu arada sele açısının biraz ayara ihtiyacı var sanırım.

Fakir Kemancı

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serkan G.
Bisiklet
Salcano
bisikletin size kadro boyu büyük olmasın bu derece bir ihtiyaç hissettiğinize göre.

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
@Kuzey Ege sağolun hocam, seleyi bilerek öyle yaptım, sele düzken eğildiğimde testislere baskı oluyordu, şu anki hali sadece oturma kemiklerine yük gelecek şekilde. gerçi bisiklet yarışçıları tt de bile dümdüz seleyle kullanıyorlar, testisleri aldırmışlar mı ne anlamıyorum :)

@Fakir Kemancı yok hocam boyum 173. kadro 51cm. eğilerek sürmek bana göre değilmiş. yoksa küçük geldiğinden değil, konfora daha düşkün olduğumu anladım drop bar kullanınca

• Beğen

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@yoğurtcu
seleyi biraz daha aşağıya indirip deneyin derim. biraz da öne doğru alın. böylece daha dik konumda oturarak alt kısmın üzerinde eğilince oluşan baskıdan kurtulacaksınız. kullandığınız pozisyon sağlıksız. testisler için zaten tayt şart.

• Beğen
Tepkiler: Boran Selçuk

Boran Selçuk

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Cube
@Kuzey Ege

Sanırım çözüm bu. Aynı problemi bende aynı yöntemle çözmüş idim.

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
@Kuzey Ege sele zaten aşağıda hocam. resimdeki gibi pedal en aşağı pozisyondayken bacağım açılı duruyor. belki benim genetiğime aykırıdır bilmiyorum. cannondale takımındaki ivan basso bile testis kanseri olmuştu, bazı insanların oturma kemikleriyle testis arasındaki mesafe farklı sanırım

• Beğen

BARAQUDA

Üye
Tepki
1
İsim
TURAN
Bisiklet
Salcano
iyi günler abilerim ben 18 yaşında bir gencim ilk defa bu tür profesyonel bisiklet almaya yelteneceğim salcanonun xrs040 ını düünüyodum ama okuduğum kadarıyla değiştirmem gereken parçaları mevcutmuş.2.el temizinden xrs030 bakmaya karar verdim.Ama boyum 180 kadro boyu ne almalıyım ilk olucağı için bilgim çok az bana deneyimlerinizden yola çıkarak akıl verebilir misiniz?

• Beğen
Tepkiler: amoush00

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
XRS040 2014 sahibiyim.51 kadro.. Uzun zamandır yazmıyorum ama ilk sayfalarda aktiftim. Geçen Migrosta el kantarı görünce aldım bisikleti tartayım diye.
Benim bisikletin kokpiti ve teker grubu komple değişmişti. Jantlar R501, lastikler ultrasport2, sele borusu 300 mm lik ritchey , sele forza stratos, stem 90 mm lik deda zero, gidon 44 cm deda 01 ve sargı lizard. Kadro maşa, grupset ve kablolar standart.

Bisiklette sigma rox 5.0 tutucu (böyle garmin gibi önde gösteriyor), sigmanın mıknatısları ve sensörleri + shimano R540 kilitli pedallar varken tarttım. Bu pedallar 330 gr, sigmanın aparatları da toplam 170 gr olsa 500 gr fazlalık olur. Bir tarttım 9,2 kg. Pedallar ve sigma aparatlarını çıkar 8,7 kg falan oluyor hiç fena değil ...

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@BARAQUDA daha doğru bir seçim olur..

Bu hafta Ankara'da geniş bir toplulukla sürüş yaptık. Bir kaç tane xrs 030 gördüm.. 040 ımı unuttum.. Kadro geometrisi aynı olmasına rağmen gözüme bir şık güzel geldiler.. Bu arada renk olarak siyah kırmızı beyaz kombinasyonu güzel duruyor.. 010 da güzel bir kadro..