Salcano XRS 040 Sora Kullanıcıları Kulübü

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Bu da benden tbt olsun. Telefonu karıştırırken gördüm. İkinci foto en son olmasa da, en son haller, Salcano yohtur. :))

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Scudo

ecelfeli

Aktif Üye
Tepki
83
İsim
Abdülkadir SALALI
Bisiklet
Salcano
Bu arada yeni başlayanlar için söylüyorum benim paylaştığım xrs40 2014 modelidir. amoush00 hocamin paylaştığı beyaz renk xrs40 2015 modelidir ve Evet zamanında 930 tl'ye [emoji2] satın alanlardan biride benim. O zamanlar Sora donanım fiyatina bisiklet satın aldık gibi bir şey oldu.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tepki
3
İsim
Soner
Bisiklet
Diğer
Arkadaslar iyi gunler. Bisiklette ve forumda yeniyim. Tecrübeli arkadaslardan bir fikir almak istiyorum.
TRIBAN 100 YOL BİSİKLETİ, Salcano XRS 060 ve Salcano XRS 040 arasinda ne gibi farklar vardir? Hangisi daha iyidir?
Simdiden teşekkür ederim...

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Triban 100 garip bir bisiklet. Tekli aynakolu ve 8 li arka dişlisi. Kalın 32 lik biraz dişli lastikleri ile bunun yanında drop bar gidonu ve yol bisikleti kadrosu açılarına sahip. Aslında biraz hızlı bir şehir bisikleti tadında. Xrs 060 sanırım Salcano'nun en düşük yol bisikleti. Bence değmez. Xrs 040 bunların içinde en yol bisikleti. Bence xrs 030 triban 540 veya carraro 052 gibi bisikletler yol bisikleti için en iyi başlangıç makinaları.

Tepki
3
İsim
Soner
Bisiklet
Diğer
@amoush00 teşekkür ederim. Açıklayıcı olmuş.

Ancak fiyatlarina baktim. 2700-3000 TL civari. Ben 1500 civari düşünüyorum. Sonucta cok adi bisiklerle büyüdüm. Kötüler bile bize iyi gelebilir. Ancak iyi derseniz xrs40 fiyat performans olarak olabilir.

ecelfeli

Aktif Üye
Tepki
83
İsim
Abdülkadir SALALI
Bisiklet
Salcano
@Vayacondios
Hocam o zaman ikincinel sitelere bakin. Gerekli yukseltmeleri yapılmış. R500 jant gidon +bogazi sele degismis illaki bir tane bulabilirsiniz. O fiyata . sifir zor. En iyisi sifir almak fakat heyhat makus kader yine ağlarını örmüştü usul usul xrs040 salcanosuyla günü 74km ye tamamlayarak evine geldi ve bu enrty yi girdi. Ikinci el bile olsa 040 candir.
imkan var ise azimle para biriktirilmelidir ve üstte zikredilen modeller sabirla indirime girmesi beklenmelidir.

• Beğen
Tepkiler: Vayacondios

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Şimdi ukalalık gibi olacak ta, bir kere iyi ekipman ve donanımı gördükten sonra bir daha dönüp binesiniz gelmiyor. Ama xrs 040 alacaksınız @ecelfeli nin dediği gibi gerekli dönüşümleri yapılmış bir tane alın. Xrs 030 u da ikinci elde bulabilirsiniz.

• Beğen

ecelfeli

Aktif Üye
Tepki
83
İsim
Abdülkadir SALALI
Bisiklet
Salcano
Manisadaki daha iyi zira 2015 olan bazı sorunları nisbeten iyileştirilmiş modeli. İzmir'deki ise sadece gidon değiştirmiş 2014modeli. Ben olan Manisadakini tercih ederdim.

• Beğen
Tepki
3
İsim
Soner
Bisiklet
Diğer
@ecelfeli izmirdeki de 2016 model diye yazmis ama hatali mi acaba? Manisadaki bircok aksesuar yazmis. Hangisi orijinal hangisi standart bilmedigimden muallakta kaldim. Izmirdeki fiyat vs yazmis.

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
@amoush00
bu konuyu ilk acildigindan beri takip ediyorum. baya fitlesmissiniz hocam. kac kilo verdiniz bu bisikletle

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@Nyusha Ne kadar kilo verdim bilemiyorum.. Salcano'nun ilk dönemlerinde de hızlı kilo verdiğim bir dönemin başındaydım.. Biri nispeten arkadan kışlık kıyafetlerle çekilmiş.. Tam bilemesem de, belki 3 ila 5 kilo daha vermişimdir.. Şu anda 68 67 kg civarındayım.. Çok sıkı sürdüğüm dönemler 65 e kadar düştüğüm oldu. Yaz aylarının da etkisi ile.. Kışın biraz kilo alıyorum. Sürüşlerin sıklaşmasıyla tekrar gidiyor o kilolar.. Ama genelde 68 civarına fiksledim gibi birşey.. Bundan sonrası yine özel bir diyetle falan olur. Walla gözüm de yemiyor. Sürerek böyle gitmesi iyi..
@Vayacondios Manisa'da ki 2015 yada 2016 olabilir.. Salcano bu modeli 2015 yılında çıkardı ve de hiç bir değişiklik yapmadı üstünde.. Bu arkadaş olduğu gibi satıyor. Üstünde herhangi bir değişiklik yapmamış. Öbürü 2014 model olarak geçen. Onda @ecelfeli nin de belirttiği gibi gidon değişmiş o kadar.. 1250 ye 2016 model daha mantıklı gibi.. bir gidon sonra da belki bir jant seti değişikliği ile gideri var.. yada jant göbeklerini değiştirirsiniz..

@Vayacondios Ya hocam durum müsaitse xrs 030 al... Ya ben bu bisikletle başladım.. Sıfır aldığınız ürünle bu kadar uğraşmak insanı yoruyor.. Almışken en baştan doğrusunu alıp devam et.. Bir de kadro boyu çok önemli.. ben 54 kadro xrs 040 kullanıyordum.. 51 kadro geotech kadro aldım. Ha budur oldum.. Boyunuz ve bacak boyunuz önemli.. Doğru kadro acayip önemli.. performansı çok etkiliyor..

• Beğen
Tepkiler: ecelfeli

ecelfeli

Aktif Üye
Tepki
83
İsim
Abdülkadir SALALI
Bisiklet
Salcano
Hocam benimde son kararım 2side değil almışken xrs030 almanız olacaktır. Bir kere tiagra set+ ön çatal karbon+gidon ve boğazı ritchley. Daha ne olsun. Madem 1500 bütçe var. Xrs030 bulun bunlarla uğraşmayın. Amoush hocamin dediği gibi kadro boyu çok önemli. Ben 174cm'ym 54 kadro bana oluyor. Siz mutlaka bacak uzunlugunuzu ölçüp internet ten size hangi kadro uygunsa onu seçin. Son olarak şu anda bilfiil kullandigim bir bisikleti kötüleyemem. En azından satıp yenisini alana kadar :) Masraflari yapılmışsa iyidir bizimkisi.

Tepki
3
İsim
Soner
Bisiklet
Diğer
Boy 170. 52 kadro almayi düşünüyorum... Manisadaki benimde aklima yatti. Ancak hırpalanmış gibi görünüyor resimlerde. En iyisi sifir xrs40. Belki karta taksit bile yaptiririm. Ama o zamanda parca degisimine gidemem. Öylece sürerim. Elbetteki benim eski külüstürlerden daha hizli ve iyidir . Bu arada yardımlarınız icin cok teşekkür ederim. Izmirde alabileceğim bisiklet mağazası bilen varsa memnun olurum.

Yakup Y.

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Salcano
@Vayacondios hocam bende geçen aylarda 2 aylık xrs040 aldım.. bence ufak çiziklere sıyırmalara kafayı takmayın. Ne kadar gözün gibi baksanda iilaki olabilcek sorunlar. Önemli olan aktarımlarda sorun olmaması ve kadro üstünde çatlak olmaması.. Sıfırlara vericeğiniz parayla 2. el alcağınız xrs040lara jant ve lastik yükseltmesiyle rahat olur.. gidon ve sele size kalmış.

• Beğen
Tepki
3
İsim
Soner
Bisiklet
Diğer
Anlaşıldı. Temiz bulursam xrs40 ikinci el. Bulamazsam sıfıri. Teşekkür ederim herkese

Arkadaslar birde Bianchi SLR 200 ile xrs40 karsilastirabilir misiniz?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Vayacondios
Hocam Slr500 ile Xrs040 denk denilebilir ancak Slr200 çok düşük kalıyor yanında.

Tepki
3
İsim
Soner
Bisiklet
Diğer
Teşekkür ederim

Hocam düşük derken ağırlığı vs mi yoksa malzeme kalitesi, saglamlik mi?

Fiyatlari yakin bisikletleri karsilatirip en iyisini almak istiyorum. Xrs40 slr200 carraro cr race012. Bu üçünün fiyatlari birbirine yakin. Bu yüzden soruyorum. Almışken bir daha deyistirmekle ugrasmayayim ya da pismanlik duymamak icin yapabildiğim kadar araştırma yapıyorum.
Yardimlariniz icin teşekkür ederim.

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@Vayacondios Grupsetleri düşük slr200 ile cr012 nin.. Claris kullanıyorlar diye biliyorum. Öte yandan diğer komponentleri daha düzgün. Gidon vs.. jant seti Bu düzeyde pek bir şey beklemeyin.. Ağır olacaklardır. Yol bisikleti için. Ama şunu alın desem pahalı olabilir. Bunu yaşaya yaşaya zaman içinde tecrübe ile neye ihtiyacınız var, ne kadar ileriye gidersiniz anlarsınız. Xrs 040 a bir gidon bir de ileride jant seti ister.. Gidon elzem.. Jant seti daha sonra derim. Çok pahalı olmayan, şöyle geometrisi düzgün birşey.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Vayacondios
xrs040 yazdıklarınızdan çok daha iyi bi alet.
Donanım olarak daha iyi.
Tourney-Claris-Sora diye gider. Arasında en iyisi sora.
Bence sizi uzun süre götürür bu alet. 200 250 liraya da ikinci el bi jant seti çekseniz mis gibi :D