Salcano Xrs 040 bisiklet

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ahmet Faruk Eğit dediklerine kesin katılıyorum ve ayrıyeten jant göbeklerini açıp gres yağını kontrol etmenizi öneriyorum ben xrs040ı aldıktan 2 ay sonra tıkır tıkır ses gelmesiyle farkettim ön göbekte bi parmak belki gres vardı arkada ruble tarafında vardı diğer tarafta çok az vardı yağları tamamladıktan sonra sorun çözüldü kısacası alıp tam anlamı ile ağır bakımını kontrol edin ve size sorun çıkartmayacağına emin olabilirsiniz

Ek bilgi olarak shimano sora arka aktarıcı ayar bozması muhtemel iki vida ile kolayca ayar yapılıyor ve arada bir tel bağlantı noktalarında ki somun sanırım onları sıkarak ayar tazelersiniz bunun dışında shimano fren pabuçları kötü özellikle yağışlı havalarda adeta çamur gibi eriyorlar baradine 4 mevsim öneririm başkada bir eksi yönü yok bisikletin şimdiden hayırlı olsun :)

Scudo
Tepki
2
İsim
Ercan Altmis
Bisiklet
Salcano
Bu yol bisikletini sadece asfaltta mi surmek gerekiyor siparis gecicem cevremdeki herkes boyle diyor kararsiz kaldim. Tmm dag bayir cikmayacaz ama cakil yada mucurli yolda sorun yasar miyim. Yani koye gidecem desem gidemez miyim?
Not. Koy yolu mucurlu.

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
280
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
@darknessturk hafif minik minik taşlı yolda surersiniz ama örn hafriyat çalışması var orada orta ve büyük seviyede tasliklar var oradan pek gecemezsiniz ha kısaysa sorun değil hafif hafif elinizde geçer yolumuza devam edersiniz hafta sonu 5-10 metrelik bi yerde öyle yaptım.

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
Micir dedigi soguk asfalt benim kardesim kendisi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@darknessturk

Biraz titreşmli olur ama geçersiniz diye tahmin ediyorum, tabi bahsettiğiniz yolu tam larak bilmediğimden kesin bir şey söyleyemem. Fakat o fiyata kaçırılmayacak bir bisiklet. Salcano zaten genelde f/p olarak en üst sıralarda yer alan modellere sahip, fakat görüntüleri ne yazık ki başarısız. Koyduğunuz fotoğraf 2014 kadro olduğunu gösteriyor, 2015 ile bahse değer bir farkı yok.

1100 lira demişsiniz, o fiyata Sora'lı başka bir bisiklet alabileceğinizi sanmıyorum. Jantına lastiğine takılmadan alınacak bir bisiklet bence. Tabi yol bisikleti, sürüş amacınıza uygunsa.

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
@Kahveci107
Bahsettigi yol soguk asfalt denilen kynamis micir oynak micir degil. Foto bulursam koyacam.

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/04/06/bebcbb4cab77c3cf87a42d2ba9cc66d0.jpg

Yol camdan gorundugu gibi biraz daha duz.

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
amaç, başlangıç düzeyinde yol bisikleti almaksa bu fiyata kaçırmayın derim. fakat kullanacağınız zemin göz önüne alınacaksa yol bisikletinden ziyade cyclocross, olmadı, hibrid bir bisiklet sizin için daha kullanışlı olur diye düşünüyorum. kararınız ne olursa olsun, kazasız sürüşler diliyorum, şimdiden hayırlı olsun :)

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
Yahu ben mi konforsuz sürmeye alıştım bilmem ama fotoğrafta görünen yerde gayet de güzel sürülür yol bisikleti. Biraz titreşimli olur ama olur yani. Bu kadar büyütmeyin bozuk yol-yol bisikleti olayını. Sandığınız kadar kırılgan değiller yol bisikletleri. Hatta epey dayanıklılar.

• Beğen
Tepkiler: yaboga

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@yaboga

Bence yol bisikletiyle geçilemez denecek bir yol değil, ben girerdim bisikletimle bu yola. Ama tabi farazi konuşuyorum, resimden anlamam mümkün değil. 25c bir lastikle rahatlıkla geçilebilir gibi geldi bana. O tip yollarda tecrübe etmiş arkadaşlar daha doğru yorumlayacaktır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789

Yol bisikleti her yerde sürülür videonun ilk 15 saniyesi bozuk olmuş kusura bakmayın 6:15 den itibaren yağmurlu havada virajli ve bozuk yol downhill yaptık ben xrs040 kullanıyordum video aklınızda ki bütün soruları cevaplayacaktır 1300 rakım yüksekliğe çıktık @darknessturk @yaboga

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
https://i.hizliresim.com/blqJ6m.jpg

alet geldi arkadaşlar 100 tl chip puan + 100 tl hediye çeki de 1093 ten 900 liraya geldi kardeşimin velespiti olduğundan ona sormak lazım :D yol bisikleti baya keyifliymiş

D. Oğuz

Daimi Üye
Tepki
600
Ben kullanıyorum, jant lastik sele üçlüsünün değişmesi şart. En azından ben değiştirdim :)

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
ben daha önce hiç yol bisikletine dokunmamıştım bile ama çok fena bir şey ben mtb kullanmıyorum 1,5 aydır falan çok çok hızlı ama lastik konusunda katılıyorum jant konsun da pek bir bilgim yok fakat bisikletçi me çok kızdım bayi olmasına rağmen bir kötüledi 16000 liralık bisikletle kıyas yapıyor olmasının farkında olmadan baya can sıktı.

Tepki
211
Bisiklet
Lapierre
@yaboga
fotograftaki bisikletin vites-fren kollarını yukarı kaldırırsanız daha iyi olur, aksi takdirde bileklerinizin sakatlanma riski olabilir. salcano gidon sarma konusunda çok başarısız maalesef.

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
@fatih berber aynen sarmış göndermişler bizde onu yapmayı düşünüyorduk ama doğrumu bilmiyorduk söylediğiniz çok iyi oldu teşekkürler. aynı sargıyı söküp tekrar sarabilir miyiz.

Tepki
211
Bisiklet
Lapierre
@yaboga
gidon sargısını sadece vites kolunu açıkta bırakacak şekilde açınız, vites kolunun ayarını alyanla gevşetip kolların her ikisini aynı yönde yukarı kaldırın bileklerinizin rahat edebileceği konuma kadar kaldırın, sıkın daha sonra gidon sargısını tekrardan sarın kapatırkende bantla kaparsınız, gidon renginde bir bant olsun. eğer adapazarında merkezdeyseniz 10 dk işi var bi gün buluşup yaparız ama çokta zor değil, bu şekilde vites-fren kollarından tutpta kullanmak çok tehlikeli, ayrıca selenizde çok inik umarım büyük kadro almamışsınızdır.

örnek olarak bunun gibi bir pozisyon sağlıklıdır. sele belki bu kadar yüksek olmaz sizin açınızdan, ama gidon için en iyi açı budur. yani vites kolu aşşağıda kalıyorsa kesinlikle sargıyı sökün ve vites kollarını fotoğraftaki konuma getirin ve tekrar sarın. elinizi kollara koyduğunuzda nefes alış verişiniz nabzınız artmaması sıkışmamanız ve titreşimlerde bileklerinizin zarar görmemesi için bu ayarlar yapılmalıdır.

Alexander-Kristoff-Canyon-Aeroad-CF-SLX-1.jpg

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
çok sağol @fatih berber bu resim gayet açıklayıcı oldu ama hafta sonu Adapazarı na bisikletle gelme planımı var hava güzel olursa 3 arkadaş, bir çay içip kontrol edebilirsiniz :) hendek tarafına gelirseniz ağırlamak isterim :)

Tepki
211
Bisiklet
Lapierre
@yaboga

tamam adapazarına gelirseniz özelden mesaj atın bana mail geliyor, müsaitsem tam stadın orda oturuyorum zaten, hendek'te de esat yarıcı abimiz vardır. yarıcı motosiklet, kendisi bir bisiklet aşığıdır gidon vs için yapamazsanızda yardımcı olur. ayrıca hendekte bisiklet klübüde var, ilçe çıkışında ramazan abinin antika dükkanında toplanıyorlar haftasonu ordan antrenmana gider gelirler bolu'ya yada izmit'e. hendeğe gelirsem bir çayınızı içerim..