Salcano Xrs 030 tiagra VS Carraro Cr-Race 052

ahmetkya

Forum Demirbaşı
Tepki
147
İsim
Ahmet Kaya
Bisiklet
Merida
Arkadaşlar öncelikle aynı konudan birkaç tane olduğunu gördüm fakat istediğim cevapları bulamadım.Daha önce kısa bir süre(3 ay kadar)yol bisikleti kullanmışlığım oldu ama nasıl düşündüysem onu satıp MTB aldım.Genelde herkes MTB'den Yol'a geçer ilk olabilirim :D Sonuç olarak %99 asfaltta süren biri olarak geri yol bisikletine dönme kararı aldım.
Listemde 2 bisiklet var.Parça olarak incelersek alüminyum kadro,karbon maşa,tiagra set gidon sele borusu vs. olarak da yakın parçalar.Carraro daha çok içime sindi fakat Salcano'nun jant ve lastikleri çok fark yaratacaksa onu da alabilirim.Son olarak Carraro'yu pazarlıkla 1900 Tl'ye Salcano'yu pazarlıksız 2000 Tl'ye alabiliyorum.Bu bisikletlerden kullanan varsa özellikle 2015 xrs 030'un fotolarını bekliyorum :)
Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler :)

Scudo

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
Aralarında cok fark yok ikiside tiagra zaten. Carraroda jant ne var bilmiyorum ama sanırım salcanoda 501 jant seti kullanılıor suanda 2013 te aksium vardı mesela ozaman olsa direk derdim ama bende 501 kullanan biri olarak gayet akıcı ve saglam jantlar oldugunu söyleyebilirim ayrıca görsel olarakta güzeller

• Beğen
Tepkiler: ahmetkya

erkan_harman

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Erkan Harman
Bisiklet
Salcano
sadece aradaki fark jant bir cita salcano sadece gerisi ayni duzeydeler hocam

• Beğen

ahmetkya

Forum Demirbaşı
Tepki
147
İsim
Ahmet Kaya
Bisiklet
Merida
Parça olarak Salcano'nun jant ve lastikleri ön plana çıkıyor.Yani parça bazında Salcano daha iyi.Fakat beni görselliği düşündürüyor...

ahmetkya

Forum Demirbaşı
Tepki
147
İsim
Ahmet Kaya
Bisiklet
Merida
@gmfaruk Orası öyle tabi de eğer jant ve lastik çok fark yaratacaksa bi şekilde siner içime :D

• Beğen
Tepkiler: gmfaruk

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Carraro kadro olarak daha şık duruyor jant ve lastik olarak salcano daha iyi ama bisiklet 10 yaşınadaki çoçuklara alınan bisikletler gibi ben hiç beğenmedim.Bu arada yeni bir tercih daha var mosso tca 730 bir bak derim 105 seti 2400-2200 arası alma şansın var

Canince

Daimi Üye
Tepki
450
Bisiklet
Kron
xrs030 tiagra kullanıyorum karamandaki servisten hiç memnun değilim servis daha parçaların adını bilmiyor o denli kötü,fakat bisikletten memnunum tavsiye edermiyim çok muallakta benim için :( IMG_20150824_160047.jpg

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Sele borusu, sele, gidon, gidon boğazı, gidon bandı Ritchey, jantlar R500, jant göbekleri R500, Lastikler continental GP4000 ki tanesini Türkiye'de 200 liradan aşağı zor bulursun. Kadro kaliteleri de aşağı yukarı aynıdır. Salcano kadroları görsel olarak fotoğraflardan daha güzel.

@ahmetkya

DSC_0074 (2) (1985 x 1320).jpg
Bu da kadro. Kırmızı tavsiye ederim.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İkisi de üzmeyecektir, beğendiğinizi alın.
052 inceleme konusunu da forumda bulabilirsiniz.

• Beğen

ahmetkya

Forum Demirbaşı
Tepki
147
İsim
Ahmet Kaya
Bisiklet
Merida
@Canince @Onur YCL Resimler çok yararlı oldu çok teşekür ederim.Kırmızı kadro içime sindi gibi sanki :)

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.299
Bisiklet
Salcano
Carraro 052 kullanmadım, bende 2014 kadro XRS 030 var, 2015 modeli bilerek ve isteyerek aynı fiyat olmasına rağmen tercih etmedim. Sebebi bu kadro hakkında çok iyi şeyler duymam ve okumamdır. Salcano'nun parça olarak Carraro'ya üstünlüğü lastik ve jant ile başlıyor, arkasından gidon ve sele borusu, sele, gidon boğazı ile devam ediyor. Sanırım Carraro kendi üretimi bir jant kullanıyor. Ancak Salcanoda Shimano R501 var. R501 akıcılık konusunda bence üstün. Sağlamlık konusunda ise gayet iyi. Lastikler Continental GP4000 S II bir tanesi 200 TL üstünde Türkiye'de ve ben çok başarılı bir lastik. Carraro'da lastik Michelin Dynamic Sport herhalde çifti 95 lira :) Carraro kendi üretimi gidon ve gidon boğazı kullanmış fakat Salcano Ritchey Comp serisini kullanmış.

Bunların dışında çekiş sistemi her ikisininde Tiagra. Ben size düşünmeden Salcano XRS 030 tavsiye ederim. Ancak Carraro alırsanız da hiç üzülmezsiniz emin olun.

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.299
Bisiklet
Salcano
@Canince Kullanmadığım için hiç bir yorumum olmayacaktır. Ben kadro yapısını pek sevemedim. Ancak @Onur YCL size bilgi verebilir. Bildiğim kadarıyla kendisi 2015 model kadro kullanıyor.

• Beğen
Tepkiler: Turan

BetitoXXY

Üye
Tepki
53
İsim
Beytullah
Merhaba,

Berke'nin bir incelemesi var isterseniz bir göz atın.

(link)

• Beğen

ahmetkya

Forum Demirbaşı
Tepki
147
İsim
Ahmet Kaya
Bisiklet
Merida
@Atilla Gobel Teşekkür ederim cevabınız için.Diğer parçalar iyi olduktan sonra ilerde kadro değiştiririz belki:islik:

@BetitoXXY Teşekkür ederim inceledim :)

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.299
Bisiklet
Salcano
@ahmetkya Ekonomik durumunuz varsa iyi bir kadro bakın bence. Ama bütçeniz buna yetiyorsa sizin dediğiniz seçenekte güzel.

ahmetkya

Forum Demirbaşı
Tepki
147
İsim
Ahmet Kaya
Bisiklet
Merida
@Atilla Gobel Tabi yol bisikletinin en önemli parçaları kadro ve jantlar.Fakat öğrenci olduğum için verebileceğim max.para budur.Başlangıç seviyesinde beni üzmez inşallah...