Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano xrs 030 - Sedona 621

Konu, 'Salcano' kısmında Çetin Güzel tarafından paylaşıldı.

1. Çetin Güzel

Çetin Güzel Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhabalar; mtb ihtiyaçları karşılamadığı için yol bisikletine geçmeye karar verdim. Boyum 1.73, bacak uzunluğum-79cm, kilom 89kg ve hala kilo veriyorum. Yabancı sitelerde ki hesaplamalarda 53-54 kadro alamı söylüyorlar; herhalde doğrudur ve bir süredir; bayağı bir yazı ve döküman okudum ama hala bir sürü eksik bilgilerim var. Forumda çok yazı okudum ama benim aradığım yanıtları bulamadım.

Şuan için Salcano xrs 030 ve Sedona 621 tercihlerimden bir tanesi olacak ama bu konuyla ilgili bazı sıkıntılarım var;

Salcano lastik ve cantlar'la ilgili biraz bilgim var(MAVIC AKSIUM - CONTINENTAL GRAND PRIX 4S ). Bu standartlarda bayağı iyi olduğunu okudum. Sedona'nın kullandığı cantlarla ilgi hiçbir bilgim yok(COLE ROLLEN ELITE), yabancı sitelerde fena değil diye yorumlar okumuştum.

Abim Sedona'nın servislerinin daha iyi olduğunu ve tercihimin sedona'dan olmasını tavsiye ediyor; zaten 621'i onun sayesinde gördüm. İki bisikletteki ısrarımın bir taneside sram sistemi olması, bu sefer shimano değilde sram'ı denemek istiyorum ve Salcano'da arka değiştirici uzun bacak, Sedona'da kısa bacak tercih edilmiş, bu yüzden sedona 621 biraz daha ağır basıyor. Sizinde bu konuyla ilgili tecrübe ve bilgilerinizi alabilirsem N mutlu bana!..

http://www.sedonabisiklet.com/#!621/cm2g
    http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=1061

Şimdiden teşekkürler.

2. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    servis konusunda istanbulda illaki iyisini de bulursun. belki en yakın olan olmaz, birkaç km gidersin, ararsın ama bulduktan sonra rahat edersin her türlü...
    zaten her şeyse servise bağlı değilsiniz. kadroda-maşada sorunlar çıkarsa, değişim gerekirse, herhangi bir parçada üretim hatası varsa vs. servisle işiniz. bir de 4 ayda bir periyodik bakımlar tabi garantisi için...

onun haricinde memnun olduğunuz herhangi bir bisikletçide halledebilirsiniz diğer ihtiyaçlarınızı. fiyat farkı şuan çok gibi görünüyor, kur kaçtan hesaplanacak bilemem ama ne olursa olsun büyük fark çıkar aralarında. o fark ile kısa bacak attırıcı da alırsınız çok fark edeceğine inanıyorsanız.

benim oyum salcano'ya gider. ayrıca sedona bu kategorideki bir bisiklette bile ağırlık bilgisini vermekten çekinmiş sanırım. salcano'nun daha hafif olabileceğini tahmin ediyorum.

3. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Aslinda sizin icin zor bir karar cunku jantlar mavic aksium kompomentler ritcrey olunca sedonadakiller hakkindafa bir bikginiz olmamasindan dolayi kararsiz kaldiniz sanurim bn marka dolayisiyla sedonanin salcanodan asagi bir bisiklet yaptigini zannetmiyorum ustelik sedonanin tasarmi salcanoya gore cok cok guzel bn sedona diyorum :)

4. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    O farka değecek bir üstünlük göremiyorum ben 621'de. Ciddi boyutta fiyat farkı var. O farkla baştan aşağı giyinebilirsiniz, tüm aksesuarlarınızı tamamlayabilirsiniz. Üstüne paranız yine artar. Üstelik Cole Rollen Elite'in de Aksium'dan üstün olduğuna dair bir yoruma rastlamadım henüz. Lastik olarak da yine 4S (4 mevsim) lastiklerin avantajı var. SRAM Apex seti kenara bırakırsak, Salcano'daki diğer bileşenler de gayet iyiler. Mantık olarak Salcano derim.

Ben o ölçülerle (boyum 3 santim daha uzun) 51 kadro kullanıyordum XRS030'da, sattığım arkadaş da aynı ölçülere sahipti aşağı yukarı. Dikkatli seçim yapmanızı tavsiye ederim.

5. Çetin Güzel

Çetin Güzel Kıdemli Üye

Seviye:
    Sedona; bir kullanıcının yazdığna göre8,5-8,7kg arasındaymış. Zaten hala araştırma aşamasındayım. Bu fiyat aralığında daha düzgün bir bisiklet bulurmuyum diye, kaldı ki doların şu vaziyetinde gidip 3000tl veremem.

6. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ağırlıkları aynı sayılır. Belki Salcano birkaç yüz gram hafiftir, bilemiyorum. Fakat bu şartlar altında Sedona biraz gönül işi olur. Mantığa ters.

7. Çetin Güzel

Çetin Güzel Kıdemli Üye

Seviye:
    Kadroyu dikkatli seçmek gerekecek. Sedona'yı tercih edersem, doların düşmesini bekleyeceğim, çünkü 3000tl veremem kaldıki bayi nakitte sağlam indirim yapıyor ve dediğiniz gibi almam gereken malzemeler var ama eğer dolar düşerse büyük ihtimal sedonayı seçeceğim. Görünüş ve ruble yüzünden:)

Cole Rollen Elite'in de Aksium'dan daha iyi olduğundan değilde, performans ve sağlamlık açısından nasıl onu öğrenmek istiyordum, Lastik konusunda da 4s 4 mevsim o yönden çok iyi ama sedona'da kini araştırdım oda fena değil. Lastik yönünden sıkıntı yok en kötü ilerde değiştiririm.

Şuan can sıkan jant ve ruble:)

8. Max Torque

Max Torque Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin Gündoğdu
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Tüm sedonalarda nakite%10 indirim yapıyorlar. 2700 TL olsun ama yinede 621'in fiyatı çok pahalı.

9. Çetin Güzel

Çetin Güzel Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben daha aşağısına alabiliyorum ama dediğim gibi doların düşmesi lazım.

10. murat aslan

murat aslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    peşin versek daha inerler mi :D

Max Torque bunu beğendi.
  11. Çetin Güzel

Çetin Güzel Kıdemli Üye

Seviye:
    Cevap yazmayı unutmuşum kusura bakma. Aynen öyle cantla ilgili bilgim olmadığı için biraz çelişkideyim. Zaten tasarım ve ruble yüzünden benimde ilgimi çekiyor ama önce doların düşmesi lazım fiyatı çok yüksek:)

12. Çetin Güzel

Çetin Güzel Kıdemli Üye

Seviye:
    Benim bayi bana özel fiyatı bayağı indiriyor başkasına yapmaz herhalde, sormak lazım.

13. murat aslan

murat aslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    şimdi hocam aramızda bayinin lafının olmasına üzüldüm :D bahsi geçen bayinin adını ögrenebilir miyim :D

14. Çetin Güzel

Çetin Güzel Kıdemli Üye

Seviye:
    Atalarda, şirin bisiklet var, 15 senedir oradan alışveriş yaparız:))

Max Torque bunu beğendi.
  15. selcuk il

selcuk il Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    iyi muhabbetler öncelikle. istediğiniz kadro boyunu bu iki bisiklet için de bulabiliyor musunuz acaba ?

16. Max Torque

Max Torque Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin Gündoğdu
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Hocam zaten peşinde yapıyorlar , Kartla kesinlikle indirimleri yok. peşine dahada indirebilirmisiniz bilemem bayinin insanıfa kalmış :D

Çetin Güzel bunu beğendi.
  17. Çetin Güzel

Çetin Güzel Kıdemli Üye

Seviye:
    Sedonayı sormadım ama salcano için sorduğumda fabrikadan getirtiriz demişti!..

18. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Serkan Mıstınoğlu bunu beğendi.
  19. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bana biraz pahalı geldi. Ağırlığına göre pahalı en azından. 2014 modeller yoldayken, 2011 model, Sora donanımlı (ki eski tip Sora) ve 9 kilogramın üstündeki bir bisiklete bu para verilir mi emin değilim.

fatihaydın bunu beğendi.
  20. Çetin Güzel

Çetin Güzel Kıdemli Üye

Seviye: