Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

salcano xrs 030 apex

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Yakup Kesenel tarafından paylaşıldı.

1. Yakup Kesenel

Yakup Kesenel Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba sevgili forum üyeleri; ben specialized sirrus elite 2013 kullanıyorum ve yol bisikletine geçmek istiyorum. Geçersem ilerde almak istediğim bisiklet tarmac :rolleyes: ancak şimdi xrs 030 apex ile kendimi test etmek istiyorum. Kafama takılan sorular specialized gibi bir markayı salcanoyla değiştirmek ne kadar mantıklı? :D ve sse üzerinden düşündüğümüzde bana hız hazzını gözle görülebilir şekilde yükseltir mi? Ufacık bir test yaptım apex le ve duruş çok rahatsız geldi bu duruma alışma süresi ne kadardır? alışamama ihtimali var mı? Çok soru sordum kusuruma bakmayın :utn: değerli cevaplarınızı da beklemekteyim.. :rolleyes:
    NOT: apex için 2200 ün biraz altında fiyat aldım

2. Bertan T.

Bertan T. Kıdemli Üye

Seviye:
    xrs030 apex gayet iyi bir yol bisikleti. Değiştirmek ihtiyacı mı hissediyorsunuz, yola geçeyim diye mi düşünüyorsunuz? Geçmek için güzel bisiklet, yakın zamana kadar ben de kullanıyordum. xrs030 alıp ileride kadro değiştirme şansın da olabilir. ben 75-80km/h kadar hızlara çıkıyordum apex ile.

Oturma pozisyonu için çok kafanıza takılmasın, alışırsınız; ki sürekli yatış pozisyonunda kullanmak zorunda değilsiniz. Fakat kadro boyunu iyice inceleyin, salcano kadro ölçülerini çok ayrıntılı vermiyor saçma bir şekilde. Axman diye Tayvanlı bir firma üretiyor bu kadroları.

Ancak şu da var, sirrus elite ile bu ayrı bir sınıf; direkt kıyaslama yapılamaz.

3. Yakup Kesenel

Yakup Kesenel Yeni Üye

Seviye:
    Yola geçmek istiyorum çünkü bu bisiklette gezintiye bile çıksam kendimi hız yaparken buluyorum ;) Ayrıca 1.82 boyum var hangi kadro boyu uygun olur yol bisikleti için. SSE de L(19) beden kullanıyorum.

4. Bertan T.

Bertan T. Kıdemli Üye

Seviye:
  5. Yakup Kesenel

Yakup Kesenel Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için..

6. Önder Bahadır

Önder Bahadır Üye

Adı:
    ÖNDER
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşımda SSE var,bende salcano xrs 030.XRS çok daha rahat geliyor bana.XRS nin yanında Salcano assos 40 slx kullanıyorum ama XRS de daha rahat ediyorum.

7. MeTaLioNs

MeTaLioNs Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Yakup bey, benim boyum da 183 cm ve bacak uzunluğum 87 cm. Yol bisikletinde 58 (L) kadro çok rahat oldu. Ben de 2 yıl mtb kullandıktan sonra bugün ilk kez yol bisikletimi sürdüm. Şehir içinde hız yapamazdım ancak o akışkanlığın beraberinde getireceği hız, hiçbir bisiklette olamaz diye düşünüyorum.