Salcano - XRS 010 (Serisi) yol bisikleti

Tepki
10
Bisiklet
Salcano
Bisiklete gönül vermiş tüm arkadaşlar. Hepinize merhaba;
Ekonomik Özgürlüğüme kavuştuğum şu günlerde.
Yeni bir bisiklet almayı Planlıyorum. Eski Bisikletim. SALCANO - City Sport (24 V)
Bu iş için de hatrı sayılır bir miktar parayı gözden çıkarttım.
modeli kullanan arkadaşlardan. Bisikletin. Dez - avantajlarıyla ilgili bilgi almak istiyorum.
Sizlerde: Modelle ilgili düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim. (hepinize şimdiden teşekkürler)

SALCANO - XRS 010 FORCE

(link)

Scudo

Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
345
Bisiklet
Scott
dez avantajı ileride kadrosunu beğenmeyecek olmanız bende bu bisikleti alıcam büyük ihtimalle. nakitte indirim yapıyorlar unutmayın

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
kadrosunun begenilmeme gibi durumu yok bence. bugun daha bu kadro ile şampiyonluk elde edildi.

Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
345
Bisiklet
Scott
@Alperen ERTEN şampiyonluğu kadro değil yarışçı aldı .axmandan alınıp üstüne salcano yazılan bi kadro. kötü demiyorum ama bir specialized değil. mühendislik 0

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
@Emre Akcan

Hislerime tercüman olmuşsunuz. Daha önce, TUR başlığında sanırım birisi Salcanonun sırf TUR'daki emekleri vs sebebiyle tercih edilebileceğini yazmış.

Bende diyorum ki Salcano sırf zerre kadar ARGE yapmadığından dolayı kesinlikle tercih edilmez. Parayı üzerindeki FORCE set ve KSYRIUM SL jant seti ediyor.

Kısacası bu alete para yatırmayın. Ha bunu alırım kullanırım, acemiliğimi atarım geliştiririm kendimi ve sonra sağlam bir kadro alırım diyorsanız mantıklı olabilir. Yada böyle bir bütçeniz varken Specialized Tarmac veya Roubaix (tercihinize göre değişir yani ne için kullanacağınıza bağlı diğer markaların kadrolarıda olabilir) + istediğiniz bir grupset olarak toplamada yapabilirsiniz.

Kıssadan hisse, city sport alınır belki ama ben bu alete para vermem.

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
o yolları o yük altında tamamlamak da ayri bir sağlamlık göstergesidir. Ayrıca axman kotu bir uretici değildir

Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
345
Bisiklet
Scott
@Alperen ERTEN
hiç pro tour larda axman marka gördünüz mü ?

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
Axman orta halli bir kadro. ben hic bir mesajimda mühendisliği sorgulamadim.
saglam, orta halli bir kadro. ust duzeu kadrolarda isin icine mühendislik giriyor cok da saglamlik artmiyor.
ayrica
ben dahil bir cok kisi zaten bir venge ile bu kadronun farkini anlayamaz.
bu fiyata donanim olarak alinabilecek turkiye iceeisinde en iyi bisiklet. ha ben bu kadar para yatiracak olsam canyon alirdim en iyi f/p orani onda var.

Tepki
10
Bisiklet
Salcano
Yorumlarınız için sağolun arkadaşlar.
Tuncay hocam, önerdiğin Markalara baktım. üstün ve güzel özelliklere sahip modelleri var.
Salcano yu tercih etmemin nedeni, TÜRK firması olması, birazda yerli üretime destek olmak için...
Bu arada Emre hocam, Nakit verip indirimli alıcak olsamda. ek aparatlarla gene o fiyatı bulucak gibiyiz. :D :cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
salcanoda nakite iyi oranda indirim yapıyolar bence gayet iyi bir bisiklet hatta üst düzeyde yarışmayacaksanız bence fazla bir bisiklet. Çoğu insan marka merakı yüzünden gidip specialized, trek vb gibi markalarda bisiklet alıp bir güzel kazık yiyor.Bence gönül rahatlığı ile alabilirsiniz .

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
@Mert-Demir

Esas kazigi salcano alanlar yiyor. Bu modellerin kâr marjlari asiri yuksek. Cunku emek yok. Uzerinde mesai harcanmamis. Al/Sat.

Selman hocam,

Tabiki son karari siz vereceksiniz ancak TURK markasi olayina soyle acikluk getireyim. Bu bisikletin malzemeleri uzerinde salcanonun hicbir muhendisligi yok. Butun parcalar baska markalarin. Salcano sadece montaj yapiyor.

Mesela Sedona oyle degil. Ki bu markadan istanbul diye bir model cikti gerci fiyati ucuk ama karbon kadrosu sedonanin arge calismasinin bir urunu.

Dedigim gibi karar yinede sizindir. Ben sadece Turk markasi olmasinin pratikte birsey ifade etmedigini anlatmaya calistim.

Bisikletiniz simdiden hayirli olsun diyorum.

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
kazik yiyor demek agir kacar. 7 bin tl lik bir spec trek alinca kazik yemiş olunmaz. 1500 tl ye kadar tamam kazık yemek olabilir ama bu fiyata alinan bir bisiklet her kosulda oldukça mukemmel olacaktır

Bektaş Duran

Aktif Üye
Tepki
26
İsim
Bektaş
Bisiklet
Orbea
1 Sram hakkında 0 bilgim var
2 Shimano Kataloğunu A Z biliyorum teknolojilerini sıralayabilirim
3 SALCANO , Specialized , Scott , Trek Gibi Bir Markadır Bu seneden itibaren Kadro Geometrileri Gerçekten Çok Güzel Tasarım Harika İşçiliği Harika Sadece Üstünde Salcano Yazıyor.
Not: Force Diye Yol Kompendi Varmıydı onun
Alcaıcaksan Abi Tam Carbon Al :D (link) Yarı Aliminyum Yarı Karbon Olmasın Şimdi

Dip Not :D Bugünkü Yarışı Argos Shimano Kazandı

Tepki
10
Bisiklet
Salcano
Verdiğiniz bilgiler için sağolun Tuncay hocam. (bunu enine - boyuna düşünücem)
Yav Alperen, son dediğini tam anlamadım. Biraz açıklarsan sevinirim.

Tepki
10
Bisiklet
Salcano
Bektaz01, o modeli de çok düşündüm. Ailem bu parayı bisiklete vermeme pek sıcak bakmıyor. Gönül rızalarını almam epeyi zor oldu.

• Beğen
Tepkiler: Bektaş Duran

Bektaş Duran

Aktif Üye
Tepki
26
İsim
Bektaş
Bisiklet
Orbea
Kardeş O Dediğim Bisiklete Baya İndirim Yapıyorlar 1bin 1.500 kadar o yüzden onuda söyledim

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
yeni baslayan birisiniz.
vites geçişleri, bisikletin yolda akmasi, hizlanma seviyelerini rahatlikla herkes anlayabilir ama bir kadronun esnedigini , acilarinin kotu olduğunu ust seviye performans vermediğini anlamak bu forumdaki ben dahil bir çok kisinin harci değildir.
bu kadroyu torku takimi ve bir cok sporcu kullaniyor, memnun degiller ya da asiri memnumlar bunu bilemeyiz sponsor isleri de var cunku. her neyse bu kadro bisikletle yurt ici veya disi bir cok yarisa katılan bisikletci var. hwnuz kirilanini vs. duymadim. kadro bire bir dışarıdan alınma olabilir. arge olmayabilir zaten bunlara para vermedigi için piyasadaki ayni donanımları bu rakamin ustunde buluyoruz. velhasil sizi bizi bu forumdaki cogu kisiyi her acidan tatmin edecek bir kadro ve donanimlardir. cogu kişi rahatlikla bu donanimlarim bisikletin hayalini kurabilir. tercih size kalmis ancak gerek vites sisteminin gerek jantlarinun gerekse de gidon sele vb. ekipmanların dunyanin seckin markalarından seçilmiş en ust düzeye yakin parcalar oldugunu gorursunuz.

iyi geceler

Bektaş Duran

Aktif Üye
Tepki
26
İsim
Bektaş
Bisiklet
Orbea
@Alperen ERTEN

Abi Yarışta Kullanılar TT01 ,, XRS DEĞİL

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
TT time trial disiplini demektir. yarışları izlersen bisiklet turlarinda o tip bisikletler kullanilmaz. time trial zamana karsi yarislarinda kullanılır. triatlonda da gorebilirsin. salcanonun da tt modeli bulunuyor fakat dedigim gibi turkiye Cumhurbaşkanlığı bisiklet turu fransa italya turu gibi yarislarda xrs ye benzeyen yol yaris bisikletleri kullanılır. yani hatan var .

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Salcano yarış boyunca XRS010 serisi değil başka bir kadro kullandı. Videoları izlerseniz görebilirsiniz. Fakat bu kadronun kötü olduğu anlamına gelmez.

2. olarak marka Türk markası fakat üzerinde hiç bir Türk emeği yok. Kadro AXMAN'ın tasarlayıp ürettiği bir kadro. Belki üzerindeki desenleri Salcano çizmiştir ama sanmıyorum. Onu da AXMAN yapıyordur. Onun dışında bütün donanım zaten diğer bisikletler gibi standart.
Montajı Türkiye'de yapıyorlar. Ona da ben güvenmiyorum.

3. Geçen sene yol bisikleti almadan önce çok araştırdım bu kadroyu. Axman sitesinden modeli buldum vs. Fabrikayı aradım kaç kere, mail attım. Tek istediğim ise kadro geometrisiydi. Vermeediler. Tekrar aradım. Dedim geometri tablosu veremiyorsunzu, bana 54cm kadronun üst borusunu yere paralel olarak ölçün. Bir de mümkünse gidon boğazı ölçüsünü verin. O da şu şekilde ölçülüyor. Mail attım gerekli yerlerin nasıl ölçüleceğini anlatan şekilde. Bi metre alıp yapın bunu. Onu da yapamadılar. Bana değil geometri bilgisi, metreyle 2 ölçü bile veremeyen firmaya güvenmem arkadaş ben.
Kim bilir 54cm kadroya hangi ölçüde aynakol takıyorlar, hangi ölçüde gidon boğazı takıyorlar...

Son olarak, 5600TL gibi bir fiyata Aktifpedal'da 105 setli Tarmac var. Kimse kusura bakmasın ama aynı paraya Force setli salcano almak bana göre salaklıktır. Bırak jant setin biraz kötü olsun. En azından bisikletin ne olduğunu biliyorsun.