Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

salcano vs kron

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında onur tuna tarafından paylaşıldı.

1. onur tuna

onur tuna Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sizce salcano mu yoksa kronmu izmitte salcanonun 16" kadrolu ng650-210v-240srv-212HD modelleri var
    kronun ise xc250-500-500HD-750 (birde2000 var ama onu alamam) modelleri var ama bunların hepsi 18" kadrolu.
    benim boyum ise 1.70
    yani kısacası siz ne yapardınız

2. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Salcano 240SRV yada 212HD modellerinden birisini alırdım. Eğer hidrolik disk fren senin için önemliyse 212HD al v-fren istersen 240srv al. Kron'u boşver.

onur tuna bunu beğendi.
  3. sarıyerlibisikletçi

sarıyerlibisikletçi Forum Demirbaşı

Adı:
    Cengiz
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Astro için bişey diyemem ama ng650 en sorunlu modellerden biridir forumdan araştırarak bulabilirsiniz.Kron için ise paranız yetiyorsa xc750 alın ama yetmiyorsa xc500 v fren derim ben.Xc250 hem en alt seviye hemde donanım ve dayanıklılık olarak diğer bisikletlerden daha pasif kalıyor.

onur tuna bunu beğendi.
  4. Seyit Ünlü

Seyit Ünlü Yeni Üye

Seviye:
    Astro 212 HD kullanıcısıyım. Yaklasık 1 aydır kullanıyorum 1000 km olmak üzere. Gayet memnunum. Ayrıca tercihinizi hidrolik disk frenden yana kullanın. Hayırlı olsun

onur tuna bunu beğendi.
  5. onur tuna

onur tuna Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kron'u boşver derken burada varolanların hepsi 18" kadro diye mi dediniz yoksa başka sebeplermi var?

6. erdal kılıç

erdal kılıç Üye

Seviye:
    ben xc 500 kullanıyorum. arkadaşım salano 242 hd. kadro farkı yok. rengi şekli fiyatı ve kompenantlarını karşılaştır yeter

7. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kron a yönelirdim

8. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Aralarında donanım farkı çok az tabi 2012hd ile kron hd arasında.Bence gönlünüz neyi seçerse onu alın burada salcanoyuda seven var Kron'uda.Sonuçta gerekli bakımları zamanında yaparsanız bu bisikletlere hiç birşey olmaz.

9. gorkem0707

gorkem0707 Yeni Üye

Bende 1 senedir astro 210 V modelini kullanmaktayım çok memnunum . 3 mevsim pabuçda taktırdım frenler şuanda çok iyi tutmakda . Alıcağınız bisiklet şimdiden h.olsun.

onur tuna bunu beğendi.
  10. bayramtok

bayramtok Aktif Üye

Seviye:
    Yaklaşık 15 gün oldu xc500 d alalı, Şuan için yeni alınan bisikletlerde olabilecek sıkıntılar dışında( aktarıcılardan gelen ses,ön diskten gelen az miktarda ıslık) herhangi bir sıkıntı yok.Aktarıcıdan gelen ses sadece 1 dakikalık bir muamele ile çözüldü. Diğerini bi kaç gün sonra servise götürecegim.Ama benim şahsi fikrim, kronda donanım olarak en büyük sıkıntı rubena lastikler. Mümkünse bisikleti bisikletçiden çıkarmadan önce bırakın rubenaları dükkanda üstüne biraz para ilave ederek daha dayanıklı bir lastik alın.
    Bu anlattıklarım benim kullanmakta oldugum bisikletimle ilgili , ama siz diger marka bisiklet sahiplerinin kullanıcılarının yorumlarını da dinleyerek kendi kararınızı verin.
    Not: ben şahsen bisiklet pedaline basmaktan başka bisikletle ilgili çok fazla bilgi sahibi degilim. Onun için yorum yapan arkadaşalarda, tavsiyede bulunurken açık bişekilde gerekçelerini yazarsa bizim ,sizin gibi yenilere daha çok yardımcı olur

onur tuna bunu beğendi.
  11. SEFA YALÇIN

SEFA YALÇIN Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar nasıl konu açılır bilmediğimden daha doğrusu yeni üye olduğumdan buraya yazmayı uygun gördüm
    Kron XC 250 = 500 TL'ye
    Sedona 701 = 550 TL'ye
    Salcano ASTRO 240 Srv = 600 TL'ye kadar buldum sizce hangisini önerirsiniz? renk seçimlerimide söyliyeyim; kron mat siyah, turuncu- sedona siyah,mavi-salcano ise beyaz mavi

12. AhmetC

AhmetC Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @sefa55,

Kron XC 500 Vfren alabiliyorsun bunu al, peşin para verirsen pazarlıkla uygun bir fiyata alabilirsin.

muratt35 bunu beğendi.
  13. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sedona 701 diyorum

14. onur tuna

onur tuna Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    vallahi bende disk frenden şu an için vazgeçtim çünkü bisiklete alınacak kilittir-çamurluk-odometre-ışıklandırma-pompa-suluk gibi harcama yapacağım aksesuarlar var bu yüzden
    salcano 210v - kron xc250 - kron xc500 arasında kaldım fiyat olarak sıralama 684 - 550 - 750 tl şeklinde, salcanoda nakit paraya 610'a kadar düştüler(düz 600 yaparım onu) , xc 250 için 520 son diyorlar , xc 500 için ise 720 son dediler bakalım hala aşırı derecede kararsızım yani anlayacağınız.

15. onur tuna

onur tuna Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    lütfen fiyat/performans oranlaması yaparak ve boyumun 1.70, salcano kadro boylarının 16"-18" , kronların ise sadece 18" olduğunu hesaba kataraktan cevaplayınız. ağır koşullarda kullanmayacağım daha çok asfalt yada toprak yolda kullanacağım

16. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Nasıl 720 :D Bulunduğunuz yerde Kron satan yer vardır diye tahmin ediyorum.İzmir'dede 700tl sıfırı xc500'ün peşin 650 dediler birazda pazarlık 600'e bıraktırlar :D
    Satan yer varsa gidin pazarlık yapın internet üzerinden indirim yapmıyorlar.

onur tuna bunu beğendi.
  17. onur tuna

onur tuna Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yok bu kocaeli de taşpınar bisiklet diye bir yer; demek pazarlıkla 600'e aldın xc500'ü.
    çata çat pazarlık yapmam için modelde karar vermem gerekiyor önce ama. bir üstteki mesajda belirttiğim gibi salcano kadro boyu teoride bana uygun ve pazarlık imkanım biraz daha açık gibi. kronda ise sadece 18" kadro var.
    inanılmaz kararsızım kardeş yani anlayacağın. rüyamda 240 srv alıyordum 600 tl'ye, rüyada bile dedim kendime tamam indirim güzelde sram sorun çıkarmasın diye. o haldeyim yani düşün.