Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

salcano vs corratec motion

Konu, 'Corratec' kısmında ers_84_D tarafından paylaşıldı.

1. ers_84_D

ers_84_D Yeni Üye

Seviye:
    945.- YTL salcano..
    7005 Aluminyum kadro
    RST yükseklik ayarlı ön amortisör
    Shimano Deore 27 vites donanım
    Shimano Deore Mekanik disk frenler
    Gizli aheaset tipi furş yatağı
    Alüminyum gidon, boğaz, sele borusu
    Çift kat V- profil alüminyum jantlarhttp://www.yesilbisiklet.com/images/111_943_res3.jpg
    bir süredir motion almayı düşünüyordum fakat salcano nun bu modelini görünce kafam karıştı. corratec ismiyle cazip görünsede üzerindeki donanım aynı, deore... artı salcano nun mekanik disc freni var. bu iki model arasında ne tür farklar var acaba bilen var mı.. daha doğrusu motion un ismi dışında (haklı olarak tabi ) salcano dan ağır basan tarfları nelerdir... fikirlerinizi paylaşırsanız seinirim... fiyat olarak aynı fiyat ikisi de.

2. Ozan Güven

Ozan Güven Forum Bağımlısı

Seviye:
    seninde dediğin gibi ismi haliyle oldukça ağır basıyor:) corratec bi bisiklete binmekle salcano bi bisiklete binmek arasında kimne derse desin bence muazzam bi fark olacak ki bunu ileriye yönelik düşünürsen donanım değişikliğine gittiğinde motiona yaptığın modifiye sırıtmıycak ama salconada biraz değişik durabilir:) örneğin XT arttırıcılı bi salcano henüz görmedim.. mekanik diske gelince benimde kafamı kurcalayan bi konu olmuştu kendisi ancak seninde yapabilceğin gibi forumda bi kaç şey okuduktan sonra büyük ordanda artısından çok eksinin olduğunu gördüm forumda .... ve bunların yanında atladığın bi nokta bence diğer donanımlar örneğin göbekler ve jant telleri motionda belli bi set kullanmıyor ( tüm donanımı deore yapmak gibi ) ama ne kullandığı ortada örneğin swiss jant teli kullanıyo ancak bildiğim kadarıyla salcanoda noname teller var küçük ayrıntılar da bisiklet seçiminde oldukça önemlidir bence .. vede son olarak görsel olarak benim fikrime göre corratec çok daha tatmin edici son karar senindir ,en iyi kararı vermen dileğiyle:)

3. thezerocool135

thezerocool135 Yeni Üye

Seviye:
    corratec bir bisikletle salcano bisikletlerini karşılaştırmak bana kalırsa biraz komik olur gibi.Arkadaşım zaten söylenecekleri söylemiş.

4. ers_84_D

ers_84_D Yeni Üye

Seviye:
    ismet arkadaşım bu konuyu beraber açtık şimdi nie başka biriymiş gibi banacevap yazıyosun :) çok anlıyosun ya...

5. goxelkurt

goxelkurt Forum Demirbaşı

Seviye:
    bu iki bisiklet kıyaslanmaz bile tabiki corratec

6. thezerocool135

thezerocool135 Yeni Üye

Seviye:
    : ) ben demiştim

7. ers_84_D

ers_84_D Yeni Üye

Seviye:
    aferin çok iyi cevaplamışsın. senin gibi adamlar yüzünden zaten aynı konu on defa açılıyor belki. zahmet etseydin de nedenlerini de yazsaydın ilk cevap veren arkadaş gibi. benim sorumun sonunda nedeni de vardı. ben bilmiyorum ki soruyorum, sen çok biliyorsan bilgiçlik taslayacağına yazsaydın farkları.

Erhan Doğaner bunu beğendi.
  8. Ozan Güven

Ozan Güven Forum Bağımlısı

Seviye:
    yanlış bi tutum içindesin arkadaşımm forum içinde kalıcı olmayı düşünüyorsan eğer uslubune dikkat etmeni tavsiye ederimm ...saygılar

9. Erhan Doğaner

Erhan Doğaner Bisikletkolik

Seviye:
    evet bencede daha dikkatli olmalısın burada herkez birbirini tanır, çünkü herkez günde en az 5 kere giriyor bu siteye. kötü tanınma.
    soruna gelince corratec motion alman tavsiyemdir. bir çok sebepten dolayı. birincisi kadro tasarımı bence dehşet. ikincisi komponentleri çok güzel. ve o fiyata gerçektende çok uygun.

10. goxelkurt

goxelkurt Forum Demirbaşı

Seviye:
    aferin çok iyi cevaplamışsın. senin gibi adamlar yüzünden zaten aynı konu on defa açılıyor belki. zahmet etseydin de nedenlerini de yazsaydın ilk cevap veren arkadaş gibi. benim sorumun sonunda nedeni de vardı. ben bilmiyorum ki soruyorum, sen çok biliyorsan bilgiçlik taslayacağına yazsaydın farkları.

uslubun için teşekkürler umarım en iyi kararı verirsin saygılar

11. Gürsel A.

Gürsel A. Bisikletkolik

Seviye:
    Salcano'da daha çok Deore donanım olmasına rağmen jantları ve tellleri malesef iyi değil. Tekerlekler (jant ve teller)konusunda Corratec çok üstün.. Tabii ki kadroda da..Corratec'de gidon, boğaz, sele, sele borusu oldukça kaliteli. Amortisör konusunda benzer değerlerde.Biri kilitlemeli, biri yükseklik ayarlı.. Ama Salcano da full takım Deore Mekanik diskli.. Donanıma ve disk frene önem veriyorsan ve ileride iyi bir kadro ve tekerlek seti alırım diyorsan Salcano seçenek olabilir. Ama aldım mı bir kere iyi olsun dersen tabii ki Corratec Motion.