Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano Şehir Bisikleti ; İstanbul M ve City Sport 40

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Gökhan Semiz tarafından paylaşıldı.

1. Gökhan Semiz

Gökhan Semiz Doğa, Kamp, Yaban

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Selamunaleyküm arkadaşlar. Bir kaç gündür şehir bisikleti modellerini iyice araştırdım. Ben çamurluklu ve bagajlı bir model aradım. En uygunu salcano İstanbul M modeli geldi. Fakat bu modelin maşasının kilit özelliği yok. Bu modele karşılık salcano city sport 40 modelini gördüm. Bunun maşası kilitli ve diğer parçaları daha kaliteli AMA çamurluk ve bagajı yok. Sizce hangisi mantıklı ? Fiyatlar neredeyse aynı. Salcano city sport 40 alıp bu istanbul modelindeki bagaj ve çamurlukları takma şansımız var mı ? Teşekkür ederim. Keyifli forumlar.

SALCANO İSTANBUL M

SALCANO CİTY SPORT 40

2. Emre123

Emre123 Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:

Kesınlıkle cıty sport 40 ı alın daha donanımlı çamurluk takarsınız fakat bagaj bılemm

Gökhan Semiz bunu beğendi.
  3. Gökhan Semiz

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yorumunuz için teşekkür ederim. Donanım olarak haklısınız bu kadar az fiyat farkına rağmen city sport'un donanımı çok daha iyi. Benimde kafamı karıştıran çamurluk ve bagaj olayı oldu. Ama bence city sport'ta çamurluk harici bagaj takma yeride mevcuttur diye düşünüyorum.

4. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Aleyküm selam . Çamurluk ve bagajı sonradan takabilirsin. Çoğu bisiklette bagaj delikleri vardır. Alacağınız bisiklet şehir-tur bisikleti olduğu için onda kesin vardır.Hiçbir sorun yaşamazsın. Ama bagaj ve çamurluklar 100 lira civarı tutar.

5. Gökhan Semiz

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu çamurluk ve bagaj parasını çok büyütmek gerekir mi peki ? Çünkü modeller arasında 50 lira gibi çok küçük bir fark var ve city sportun donanımı çok daha iyi. Yani bu kilitli maşa ve kaliteli donanım için bagaj ve çamurluğa ayrıyetten para vermek doğru olur mu ?

6. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Siz yalnız maşa ve vitesi üst diye bakmayın olaya kadro farkı var , sele , gidon görünüş. Kesinlikle sonradan bagaj ve çamurluk takmaya değer.

7. Gökhan Semiz

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Haklısınız ben maşa ve donanım derken kadronun farkını es geçmişim. Kafamda biraz daha toparladım dediğiniz gibi sonradan takmak kesinlikle daha mantıklı geliyor. Forumda bir başka konuda okumuştum. 28 jant olanlarda lastik , iç lastik , jant vs. gibi yedek parçalar zor bulunuyormuş. Böyle bir gerçek var mı ?

8. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Bence doğru değil :) Arayan bulur .

9. Gökhan Semiz

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yardımlarınız ve fikirleriniz için çok teşekkür ederim. Allah razı olsun.

GLN bunu beğendi.
  10. oğuz çetinkaya

oğuz çetinkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Salcano city sport 40 da bagaj için delikler kadroda mevcut. Rahatlıkla sonradan bagaj takabilirsiniz. Çamurluk ben de taktım. 28 inchler için tasarlanmış çamurlukları rahatlıkla çoğu bisikletçide bulursunuz. Bu çamurluklar çok da hafifler. 28 inch için iç lastik ya da dış lastik sıkıntısı çekeceğinizi sanmam. Ben internetteki bir bisikletçiden yedek olarak yanımda bulunsun diye cst marka iç lastik aldım( salcano city sport 40 için araba subaplı olan versiyonu) . Muhtemelen forumdaki resimleri görmüşsünüzdür. http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=115007 linkindeki resimler çamurlukların nasıl durduğuna dair fikir verebilirler. İstanbul M den çok daha iyi bir bisiklet. Donanımı dışında lastikleri de farklı. City sporttaki continental touring plusları iç yapısındaki ek katman sayesinde patlatabilenler az sayıda. Saygılarımla..

11. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    dede bisikletlerine benziyor lar bunlarla ancak kahvehane ye gidilir maksimum hız 10 falan bunları görünce aklıma hep böyle şeyler geliyor

12. M.A.Y.

M.A.Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Düşündüğünüz her iki bisikletide kulllandım. Salcano İstanbul ile 500 km kadar, Salcano City Sport 100 km kadar yol yaptım.

Salcano İstanbul, hiç kullanmayıp görüntüsüne bakıp yorum yapanların zannettiği öyle hantal falan değil. Öncelikle çok rahat bir sürüşü var. Neredeyse sırtlık olsa arkana yaslanıp gideceksin. Bir keresinde 2 kişi 80 km civarı yol yaptık, bende İstanbul arkadaşta Sram donanımlı 26 jant Salcano Astro vardı ve çoğu zaman geride kalıp bana yetişmeye çalışıyordu. Arkadaşın kondiyonu benden iyiydi bu arada. Demek istediğim 28 jant, yol almada herzaman avantaj. Bir arkadaşım 2 senedir Salcano İstanbul ile yaz kış hemen hemen her gün işe gidip geliyor, tahminen 3000 km yi geçti. Halen kullanıyor. Değiştirdiği parçalar var tabi, lastikler, jant göbekleri, orta göbek gibi.

City Sport'a gelirsek İstanbul'a göre daha atak bir sürüşü var. Daha çabuk hızlanıyor, ortalama hızı daha yüksek, uzun yola daha uygun. Amortisörü de çok daha iyi çalışıyor.

Çamurluk ve bagaj olayını çok kafana takma derim. Eğer hızlı ve atak bir sürüş seviyorsan City Sport, daha yavaş (ama kesinlikle Salcano Astro sınıfı dağ bisikletlerinden hızlı) olsun, full donanımlı olsun diyorsan İstanbul alabilirsin.

Şunu da belirteyim, arka bagajı çoğu zaman boşu boşuna taşıdım durdum. Uzun turlara ağır yüklerle çıkmayacaksan sele borusundan bağlantılı bagajlar işini görür. Hem takıp çıkarması çok kolay.

Umarım iyi bir tercih yaparsın.

13. Gökhan Semiz

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok açıklayıcı bir anlatım yapmışsınız , teşekkür ederim. Dediğiniz gibi biraz hızlı ve atak sürüşü seviyorum ve bu sürüşü City sporttan elde edebileceğimi anladım. Bundan önce 4 sene boyunca dükkan işleri için bisan marka aynı istanbul modeli tipinde çamurluklu ve bagajlı bisiklet kullandım. Çamurluklar yazın küçük su birikintilerinde , yaz yağmurlarında çok işime yaramıştı . Bagaj dükkan işleri için çok işe yaramıştı fakat normal kullanımda dediğiniz gibi bagajda pek birşey taşımıyordum. Sonuca gelirsek banada mantıklı gelen City sport 40 modeli oldu. Çamurluk ve dediğiniz seleden bağlantılı bagaj kısa turlarda işimi fazlasıyla görecek gibi. Teşekkür ederim.

14. Gökhan Semiz

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  15. yldrmesut

yldrmesut Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Salcano İstanbul M kullanma şansım oldu, gerçekten iyi bir bisiklet. Selesi rahat, sürüş keyfi, hızı vs iyi. Lastiklerinin patladığına dair duyumlar alıyorum, doğrudur :) Kullanılan lastikler 100 km sonrası patlama riski yüksek olabilir ama kısas değil bu tabi ki sadece bir gözlem. Piyasada daha kaliteli bir lastik ile değiştirebilirsiniz. Keşke City Sport 40'taki lastikler olsaymış İstanbul M'de

16. Ümraniyeli Ofli

Ümraniyeli Ofli Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Şahsen her ikisini de deneme sürüşü olarak kullandım tabi inceledim de. Ben de bu ikisi arasında kalmıştım ve sonunda sport city 40 a karar verdim. istanbul M nin gidonu V şeklindedir. Gidon bize doğru olduğundan gidonu hoşuma gitmedi. Özellikle biraz hız ve hareket severler için pek kullanışlı değil diye düşünüyorum. Ancak kesinlikle iyi bisiklet o noktada hakkını vermek lazım. Ayrıca arkadaşların söylediği gibi city 40 kitlemeli maşalıdır. Yol durumuna göre kilitleyin veya serbest bırakıp yumuşak kullanın.