Salcano sd 255 ve srd 255 den hangisi iyi ?

Onur ALKAÇIR

Daimi Üye
Tepki
92
Arkadaşlar ben salcano srd 255 alıcam sram x7 avid 5 set var 1130 tl sd ise deore full 1360 tl . sramx7 set slx e denk geliyor fakat daha ucuz neden olduğunu anlamadım :cool: :( :( :(

Scudo

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Arkdaşım bunlar ile ilgili bir çok konu açıldı:Hatta senin açtığın başlığın aynısıyla daha 1 hafta önceki konuya mesaj yazdım.Lütfen biraz arayalım konuyu.

Yazmışken cevap verim. Sram x.5 deore seviyesindedir.X.7 slx seviyesindedir.Vites aksamı konusunda srd yani sram daha önde.Fren setini kullananlar ise avid 5 in çok daha iyi olduğunu savunuyor.Salcanonun ise neden böyle bir mantıksızlık yaptığı bilinmiyor.Bu yüzden bu sene alacaksan al derim.Seneye salcano akıllanıp sramların fiyatını arttıracağını düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf Taş
Tepki
8
Onur arkadasim Ng255srd kullanicisiyim ve sd den daha ustun donanimlari var. Sd pahali cunki shimano nun setleri sramlara gore daha pahali bu yuzden boyle.Ayrica size bir bilgilendirme olarak;
1 haftadir arkadasa Ng 030 x7 ariyorduk hic bir yerde kalmamis bu yuzden vaz gectik aramayi ve bi tane ng255srd alalim dedik. ng255 de hic bir yerde yok (ankarada) siparis ustune getiririz dediler ama fabrikayi aradigimizda elimizde hic kalmadi dediler (Hem 030 x7 icin hemde 255 icin). Yaklasik 2 ay surer dediler yeni serinin cikmasi. Ankarada bir firma ile konustum bu ayin 15 inde salcano sahibi firmaya ziyarete gidecekmis 14 unde beni ararsaniz rica ederiz ng255 serisini hizlandirirlar dedi (Not:Bizi kirmazlar en buyuk bayilerinden biriyiz dedi) Su an bende bekliyorum bisikletlerin tekrar stoklara gelmesini.

Tepki
8
@Onur ALKAÇIR

Tayfun Bisiklet salcano bayi listesinden tel numarasini felan alirsin

Tepki
12
Evet forumda bu konu daha önce de konuşulmuştu. Alırken onlardan faydalandım. Bende de NG 255 SRD var. Arka takım SRAM X7 ön ise X5. SD'ye göre hem daha ucuz, hem de bir nebze daha hafif diye biliyorum.

İstanbul'da Salcano'nun sitesinde yer alan tüm bayileri aradım. Anadolu yakasında sadece Ataköy'de bir yerde vardı. Pazarlıklar sonucu en sonunda Sirkeci'den aldım. Memnunum. Sadece lastikler epey tırtıklı. Daha çok asfaltta ve bozuk asfaltta bindiğimden hibrid lastik almak dışında ekstradan birşey almayı şimdilik düşünmüyorum.

Güvenlik için gerekli reflektörler vs hariç tabi.