Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

salcano nirvana 10 xx1

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında Doruk. tarafından paylaşıldı.

1. Doruk.

Doruk. Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Ben bu salcano ile merak ettiklerim var kadroyu kim üretiyor açıları nasıldır, hiç kullanan varmı yada tanıdığınız çok yaygın değil anladığım kadarıyla. Fakat full suspension full karbon sid xx maşalı xx1 kompanentli bir bisiklet için 12bin tl türkiye şartlarına göre uygun değilmi ayrıca alt modelleride var neden kimse kullanmıyor acaba. Sadece markası salcano" olduğu içinmi yoksa kalitesiz olduğunu düşünenler olduğu içinmi çok göremiyoruz bu bisikletleri.

2. Bilal Demir

Bilal Demir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sadece markası salcano olduğu için.

Mert C. bunu beğendi.
  3. Osman D.

Osman D. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Evet insanlar kadro kalitesine güvenmediği için kullanmıyor maalesef. Tabi kadroları çok kötü denemez ama açı konusunda çok fakirle. Bu durum diğer yerliler için de geçerli (Kron). Ama sedona bu konuda diğerlerine göre bir adım önde :)

4. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    hem salcano olduğu için, hem de kalitesiz olduğunu düşünenler olduğu için...
    ancak kalitesiz olduğunu düşünenler olması bu düşüncelerinde haklı olduklarını göstermez...

forumda "replika" ve "no name" kadrolar kullandığı halde memnun olan, bu kadroları öneren, getirten, satanlar var... ki bu kadroların ne gerçek bir markası var ne de sorun yaşandığında sorumluluk alacak bir üreticisi...
    salcano ise her fiyat düzeyine hitap eden, ve sattığı fiyat seviyesinde neredeyse her zaman en üst seviye donanımı veren marka. parasının karşılığını donanımda olduğu gibi kadrosunda da verir, ama replika kullanan bile gelip kötüler...

enes savaş bunu beğendi.
  5. Doruk.

Doruk. Kıdemli Üye

Seviye:
    @osman d.:alt modellerde açıları dediğiniz gibi kötü olabilir fakat bu nirvananın kadrosunu üreten firma meridayada kadro üreten firma imiş diye duymuştum. aslında bunları araştırmak gerek tabi.

Gerçi 12bin lira veripte üzerinde salcano yazarak gezmek istemeyenlerde çok vardır türkiyede, ama ön yargıylada yaklaşmamak lazım sonuçta Türk firması ve bu kadar üst modelleri sedona da yok sanırım. aslında sahip çıkmamızda lazım bir bakıma çünkü ilerde ar-ge çalışmalarıyla neden amerikalara rakip olmasın. tabiki dediklerim birazda ütopya:)

@mert c.: dediğiniz gibi düşünenler haklı olmayabilir ama bu kadroları kullananlardan duymak lazım yorumları, bildiğim kadarıyla sponsorluk yaptığı sporcular dışında üst modelleri kullanan çok yoktur Türkiye de

6. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    replika, orijinal ürünün yine aynı üretici tarafından aynı özellikte yeniden üretilmiş olanıdır.

çakma veya no-name farklıdır. bilginiz olması açısından söylemek istedim.

7. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    ben şöyle düşünüyorum ;
    benim için kadrolar materyaline göre ayrılır.
    çelik,alüminyum,birde carbon.
    üstünde ne yazdığına takılmam.

zaten artık bisikletler hep toplama.
    maşalar suntour yada rockshox
    komponentler shimano serileri
    vs vs...

böyle olunca fiyat / performans eğrisi göz önünde tutarak en doğru tercih yapılabilir.

Not:Bundan önceki bisikletim giant'tı.şimdi bianchi kullanıyorum.
    oturup araştırdığımda aynı kompenentlere sahip giantlar 1500-2000 arası iken bianchiler 900-1200 arası idi.
    bianchi seçtim çokta memnunum.

8. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    replika'yı o yüzden tırnaklara aldım ironi amaçlı.
    çakma olduğu halde aldıkları çin malı kadrolara replika diyor forumdaki üyelerin büyük kısmı farkındaysanız...

9. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
  10. Doruk.

Doruk. Kıdemli Üye

Seviye:
    Axmanin kalitesi nasildir acaba

11. cantuğ şenyaşa

cantuğ şenyaşa Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    axman oldukça kalitelidir fakat yanlış bi bilginiz var piyasadaki çoğu markanın ( scott merida giant gibi büyük markalar da dahil ) çoğu modelini kinesis üretiyor ve gerçekten oldukça iyi kadrolar yapıyor