Salcano NG650D önerir misiniz?

Tepki
29
Salcano NG 650 disc kullananlar varmı? varsa önerir misiniz. Kullanan varsa bisikletin + ları ne - leri ne ya da bu bisiklete eşit disk frenli başka bir bisiklet önerir misiniz?

Cevaplayan herkese Teşekkürü borç bilirim.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet onay
Scudo

Arda Zaim

Üye
Tepki
61
Sn.can bülbül; 2011 NG 650 D kullanıyorum. Eylül ayında aldım. Şu an 500 km'de. Fren-vites kolları shimano EF-40 plastik. Bunlar benim hoşuma gitmedi EF-51'ler le değiştirdim.(Alüminyum) Gücünüzü esneme olmadığı için direk olarak tellere aktarabiliyorsunuz. Bisiklet 14 kg. Disk frenlisiyle V frenlisi arasında pek fazla bir performans farkı yok. Diskli olanı biraz daha ağır. Mekanik disk kozmetik amaçlı kullanılmış. Sorularınız varsa cevaplayabilirim. Saygılar.

• Beğen
Tepkiler: can bülbül

MuhammedErkan

Forum Bağımlısı
Tepki
419
Sitede araştırma yapın en çok sorun çıkaran modeldir. Salcano'nun daha güzel modelleri var onlara bakın derim.

• Beğen

Cengiz Gökalp

Forum Bağımlısı
Tepki
326
Bisiklet
Scott
ben salcano ng650 disk kullanıcısıy(D)ım.1-2 ay kullandım ve hemen elimden çıkardım. kesinlikle önermiyorum.ucuz olabilir ama biraz daha para verip yeni bir bisiklet almanızı öneririm. disk fren sorun çıkarıyor . çok ciddi bir konu. korkmaya basladım bir süre sonra. düşünsenize frenınıze güveniyorsunuz ve önünüze araba cıkıyor frene basıyorsunuz ama fren boşa giriyor. frenin boşalması gibi.. vites konusu da ayrı bir dert. 2 haftada bir vites ayarı yapıyordum.sert koşullarda kullanamıyorsunuz ve bisiklet gün geçtikçe dökülüyor.. umarım almaktan vazgeçersiniz.. haberınız olsun :)

• Beğen
Tepki
29
Öncelikle cevapladığınız için teşekkür ederim.kullanacak olan kardeşim olacağı için ve gidip de 100 tl ye market bisikleti almıycağım için en yakın ng650 yi buldum.ayrıca benm ısrarıma rağmen disk fren istiyor.dediğiniz gibi makyajdan başka bişe değil ama çocuk bu :D benim gibi fazla sert arazi koşullarında kullanacağı zannetmiyor.süreceği yerler genelde asfalt ve arai olacaktır.onun dışında yılda bir mtb yarışlarına katılacaktır(maksat katılmak olsun ) sizce 400 tl civarına disk frenli başka hangi bisiklete bakabilirim ? yada bunu almalımıyım ?

Tepki
29
@Arda Zaim

cevabınız için teşekkürler ben bisikleti kardeşime alacam öyle fazla da (14 yaşında) bisikleti zorlayacağını zannetmem.onu idare etsin istiyorum.uzun yollara rahatça gidip gelsin istiyorum o kadar sizce bu bisiklet bunu sağlar mı?

Cengiz Gökalp

Forum Bağımlısı
Tepki
326
Bisiklet
Scott
kardeşim anlamıyorsun galiba. mekanik disk fren kullanmak ,emniyet kemersiz araç kullanmak gibi birşey

Arda Zaim

Üye
Tepki
61
Sn.can bülbül
Mekanik disk fren ile o fiyata alacağınız V fren arasında bir performans farkı bulunmayacaktır. Ben mekanik diskten memnunum. Ayarlarını iyi yaparsanız randıman alabilirsiniz. Bisikletinizin bakımını periyodik olarak yapar ve bisikletinizi sert kullanmazsanız sizi uzun bir süre idare edecektir.

• Beğen
Tepki
4
Bende NG 650 D kullanıcısıydım. Abi söyleyebileceğim tek şey uzak dur. Araziye çıkıyordum yokuş aşağı iniyosun fren boşalıyo (!) . Bisiklette nasıl olur böyle bişey :D Açıp devamlı fren ayarı yapıyodum cengiz kardeşimin de dediği gibi. Her geçen gün garip sorunlar çıkartıyodu. Bende başka bi bisiklet aldım. Tavsiyem uzak durun.

Arda Zaim

Üye
Tepki
61
@Mehmet Akalın
Sn. Mehmet Akalın;
Fren boşalması olarak tabir ettiğiniz olay nedir? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Tepki
29
@Mehmet Akalın

Tavsiyenize uyacam gibi ama bana 400 tl küsüre disk frenli bisiklet lazım :(

_hakan_

Üye
Tepki
9
Bende önce ng650 baktım ama öteki modelleri görünce 650 de vazgeçtim ve şimdi salcano ng 101 im var çok memnunum:D

Furkan61

Üye
Tepki
0
Ben NG 650 V kullanıyorum.V frenlisini al çok iyi.Hem rahat hem sorunsuz.Sadece vites ayarını yapmayı öğren.Benim bozuldu bisikletçi yaptı 1 hafta sonra gene bozuldu köyde olduğum için bisikletçiye götürmek zor epeyi uğraştım ama yapamadım öyle sürüyorum işte.V frende arka fren ses yapıyo o da yağlı mı ne anlamadım ondan başka bişe yok güzel bisiklet.

Gündoğarken

Daimi Üye
Tepki
213
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
vites ayarı bence bisikletçinin uygulamasına bağlı bozuluyordur.6-7 senelik bissikletim var markasını dahi bilmediğim 3 kuruşluk vites grubu var ama daha hiç ayar yaptırma ihtiyacı duymadım kullandığım koşula rağmen.tabi vites sisteminden daha uzun ömürlü performans bekliyorsan biraz para vermelisin.alacağın bisiklet şimdiden hayırlı olsun

ec038

Üye
Tepki
2
disk fren istiyorsan ümit bisikletin 300 tl ye de var.. gerçi ben 250 ye almıştım da neyse :).. hasılı pazarlık atabilirsen 250 tlye bile bulursun ama uzak dur.. bak bunca insan test etmiş onaylamıyor.. hem benim bisikllette fren boşalması 1 kez bile olmamıştı.. fakat disk sürtüyor balatalara.. engel olamıyorsun.. uzak dur.. o fiyata git v al kafan rahat olsun en azından..

savaszengi

Üye
Tepki
69
bende de var ng 650 MD 800 km kadar kullandım istanbul sefaköy kasımpaşa motors da ayarlarını yaptırdım 115 kg ağırlığım yokuş aşağı bazen balatalardan koku bile geliyor ama daha bi kere boşa çıkmadı kadro iyi aktarıcılarda idare eder jant ve lastikleri de bence iyi amortisörü kilitli değil aynakol göbek ve pedal dandik eksileri de bence bunlar. 2 defa pedal kırdım kullanıcı hatası olmasına rağmen hem aynakol kolu hem pedallar hem dağılan göbek bilyaları garantiden değişti. 115 kiloyu 800 km dir taşıyor olması sağlamlığını gösteriyor ama pedal ve aynakol güven vermiyor. arkadaşımın v frenli bisikleti ile duramadığım yerde bu bisikletle çok rahat duruyorum. fren mesafesi daha kısa oluyor tekerlek v.s farkı olmaz onun tekerleri daha dişli en az 20 kez çarmaktan kurtuldum (acemiyken çukura girip uçmamda bisikletin suçu yok bence) ama disk fren bayağı sert oluyo hafif olan bi arkadaşım ani fren yaparken üstünden attı.

• Beğen
Tepkiler: cengizözyurt