Salcano NG 650 V-fren

yavuzhan

Üye
Tepki
14
arkadaşlar benim salcano ng650 v-frenim var ve arka freni sıkınca aşırı derecede ses çıkarıyor. ben de bu durumdan çok sıkıldım:boese157:. papucu zımparaladım ama fayda etmedi yardımcı olursanız çok sevinirim. çok kıcık bi ses

Scudo

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
pabucun janta değdiği kısmıda kontrol edin. Pabuctan kalma artıklar olabilir veya başka kir. Jantıda iyice silip denedinizmi?

hamibektas

Daimi Üye
Tepki
125
janta yağ bulaşmış olabilir bezle papucu ve jantı çok iyi bir şekilde temizleyin derim ben işe yarayabilir

yavuzhan

Üye
Tepki
14
her gün bisikleti özenle siliyorum ve papuçları çıkartıp zımparaladım bide kir falan kalmasın diye ama yine ötüyo yine ötüyo nemde

Levent Sönmezer

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Mosso
Merhabalar.
Sanırım üzerinde Tektro 837 V frenler var..
Sizin için en kolay yol; papuçları açılı takmak olacaktır. Jant'a ön kısımları önce arka kısımları sonra basarsa ses sorunu gider.
Bunun için petleri gevşetip( her iki yüzey için) arkalarına 1 kuruş kalınlığında bir malzeme koyup(her iki tarafada) fren kolunu sıkıp vidaları sıkıştırmanız olacaktır.
Uğraşamam diyorsanız ömür boyu kullanacağınız bir pet ayar linki vereyim. Çok çok memnun kalırsınız. Profesyonel yarışcıların tercihidir....

(link)

Birde petlerinizi bitince( aşağıda verecegim linkler gibi ) bu tipte fren petleri ile yenileyin.

(link)
(link)

Umarım yardımcı olmuşumdur.
Saygılar.

yavuzhan

Üye
Tepki
14
@hamibektas

Çok teŞekkÜr ederİm janta yaĞ varmiŞ İyİce sİldİm Şİmdİ hİÇ ses Çikmiyor.
Yardimlariniz İÇİn Çok teŞekkÜr ederİm.

Tolga Özdemir

Gereksiz Üye
Tepki
2.090
İsim
Tolga Özdemir
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü