Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano NG650 saçmalıkları!

Konu, 'Salcano' kısmında erkinmahmutluoglu tarafından paylaşıldı.

1. erkinmahmutluoglu

erkinmahmutluoglu Yeni Üye

Seviye:
    20-06-2011 tarihinde ng650 aldım ama 1saat içerisinde arka disk tutuyordu ama giderken disk sesi geliyordu vede çok ses çıkarıyordu doğru düzgün sürmediğim halde.Direk servise götürdüm ve bisiklete bakmadan bile bir gün kullan diskin oturması lazım dedi.21 inde gittim yani ertesi gün bana yarım saat sonra gel dedi.Yarım saat sonra gittiğimde yağ gibi birşey döktü diske azda olsa tutarken hiç tutmamaya başladı sonra yarım saat sonra gittiğimde yağı geri sildi ama yağ dökülmemesi lazımmış.Biraz ayarıyla oynamaya başladı ve bu sefer firen kolu çok sert oldu ve fren tutuyor sorda olsa ama öyle bir ses çıkıyorki sanki diski frene basınca balata metal iki şeyle sıkıştırıyormuş gibi vede çok rakatsız edici bugün saat 10.30 gibi tekrar gittiğimde dedim ki ya yap yada değiştir diskimi oda 20lira ver değiştirim dedi biraz tartıştık ve saat 3te gel iyice bakarım dedi 3te gidecem tekrar yapamazsa bu servisi nereye şikayet edebilirim?

Cem Kılınç bunu beğendi.
  2. Sungur Çağırgan

Sungur Çağırgan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Salcano internet sitesinden iletişim bilgilerini alıp, direk olarak firma ile irtibata geçebilirsiniz bence.

3. çağın onat

çağın onat Aktif Üye

Seviye:
    Herzaman ki salcano servis sorunları. Ürün iyi şu servis kısmı çözülemedi gitti.
    Geçmiş olsun. Benim tavsiyem tüketici haklarına şikayet etmen.Aslında SALCANO bu servisi bir türlü toparlayamadı.Belki ciddi bir şikayet gelirse bu konuya daha ciddi yaklaşırlar.

4. erkinmahmutluoglu

Seviye:
    teşk. ama ordan yapacakları bişe olabilir mi? Benim dediğim servis hatay payasta istanbulda olsam müdahele edebilirler ama yinede denemeye değer...

tüketici haklarına nasıl şikayet edebilirim?

5. Bilal Karatağ

Bilal Karatağ Aktif Üye

Seviye:
    Yapılan işlemleri arkadaşın dediği gibi bildir. Servis yanlış bir şeyler yaptıysa ortaya çıkar ve sorunu çözerler. Yetkili atadığınız servis beceremiyor, düzeltemiyor yenisini istiyorum vs. de bence.

6. erkinmahmutluoglu

Seviye:
    bisikletim zaten 2 günlük bana yapılsın yeter zaten dediği şey mantıksız diyorki diskin alışması lazım dedim ön disk niye alışmıyor ilk alındığından beri taş gibi sapasağlam dediği cevap çok komik oldu bunlar böyle disklilerde biri sağlam olur birinin alışması lazım dedi güldüm ama hakkımı sonuna kadar arayacam

peki bu şikayet sitelerinden bir fayda geliyor mu?

7. yavuz erkut

yavuz erkut Kıdemli Üye

Seviye:
    bendede ng 650 disk var ama hiç bi sorun yaşamadım disk alışması falan hikaye edebiyat yapyo adam. aldığın bisiklet sorunlu olabilir. bence yenisini iste değiştirsinler bisikleti hazır garanti belgesi vs. varken. üretilirken sorun çıkmış olabilir. bende yaklaşık 4 aydır kullanıyorum, 1000 km'ye yakın yol yaptım ama hiç bi problem yok bisiklette...

8. Emrah Catak

Emrah Catak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Uyarırlar yada seni varsa başka bir servise yönlendirirler. Salcanoyu ara ve Turan bey ile görüşmek istediğini söyle. Sana yardımcı olacaktır.

erkinmahmutluoglu bunu beğendi.
  9. A.Kadir Ünal

A.Kadir Ünal Forum Demirbaşı

Seviye:
    Mekanik diskler ses yapabiliyor içerisindeki sistem bakımından.Biyerden balata spreyi temin et, Ve balataları zımparalayıp balata spreyiyle temızle.Rotorlarıda balata spreyiyle temizle.Ses çıkarma sorunu kalmaması lazım fakat çok tatmin edici bir yöntem deildir.

10. Cem Kılınç

Cem Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
    diske yağ dökmeside ilginçmiş,

11. Tolga Yücel

Tolga Yücel Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yağ dökmesi çok ilginç yapılmaması gereken şeyi yapmış ve her bisikletçide bilir bunu aslında.. Disk konusunda bende aynı sorunu yaşıyorum ses geliyor ama anlayamadım bir türlü

12. erkinmahmutluoglu

Seviye:
    zaten ilk aldığım bisiklet defolu çıktı teker maşaya girmiyordu bu ikinci bisiklet şans meselesi tamamen 2günlük bisiklette değiştirilmez diye düşünüyorum garanti belgesinde bir yıl içerisinde 2den fazla aynı hatayı verirse veya farklı hataların 4den fazla tekrarlanması veya garanti süresi içerisinde farklı arızaların toplamının altıdan fazla olması durumunda para iadesi ürün değişimi veya ayıp oranda bedel indirimi talep edilir diyor.

biraz düşününce 2günlük bisiklet servisi varken ben bunla neden uğraşim yanlış bir şey yaparsam işine gelecek kendinin kullanıcı hatası diyecek.Böyle esnaf olmaz ya

ses ses değil çok acayip birşey çıkan sesi 100 metreden duyarsın abartısız belkide daha fazladır. :)

A.Kadir Ünal bunu beğendi.
  13. mert yazgan

mert yazgan Kıdemli Üye

Seviye:
    aynı sorunu bende yaşadım carraroda fakat bir süre bu şekilde kullandıktan sonra ses kalmadı...nedenini bende anlamadım.

14. erkinmahmutluoglu

Seviye:
    ses ses değil çok acayip birşey çıkan sesi 100 metreden duyarsın abartısız belkide daha fazladır. :)

peki salcanonun numarası internet sitesinde mi var

15. Tolga Yücel

Tolga Yücel Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Benimki o kadar değilde genede korna misali bir ses.. hemde 2 milyarlık bir bisiklet :eek: bakalım zaman ne gösterecek..

16. erkinmahmutluoglu

Seviye:
    peki hangi numarayı aramalıyım?

17. erkinmahmutluoglu

Seviye:
    kullandığın disk mekanik mi hidrolik miydi?

18. Aydın Akyokus

Aydın Akyokus Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    geçen sene buna benzer olay benim başıma gelmişti. evet salcano servis konusunda bazı illerde gerçekten sorunlu... tavsiyem salcano sitesinden bölge satış sorumlusuna ulaşıp birebir konuşmuştum. ve problem giderilmişti. Kolay gelsin en kısa zamanda problem giderilir inşallah ;)

19. mert yazgan

mert yazgan Kıdemli Üye

Seviye:
    hidrolik diskti, ama bende diskin alışması diye birşey duymuştum ne kadar doğrudur bilmem...

20. erkinmahmutluoglu

Seviye:
    internette sadece bir numara var oda salco şirketinin numarası onu mu aramalıyım?

teşk. saat 3te tekrar götüreceğim eğer olmaz ise internet sitesindeki numarayı arayacağım emrah abinin dediği gibi turan beyle görüşeceğim olmadı bölge sorumlusunun numarasını sorarım onla görüşürüm