Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano ng650 neden önerilmiyor ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Flyleaf tarafından paylaşıldı.

1. Flyleaf

Flyleaf Yeni Üye

Adı:
    Utku
    Seviye:
    Merhabalar ara sıra forumda gördüklerim ve arkadaşlarım söyledikleri hakkında soruyorum bu soruyu :D Forumda dikkatimi çeken şey salcano ng650 nin önerilmemesi bütçesine göre iyi bir bisiklet olarak düşünüyorum ve diğer ng serisi bisikletlere olan düşüncemde bu yönde. Neden salcano önerilmiyor açıklayabilecek olan var mı ? :D

2. Yusuf !!WOW!!

Yusuf !!WOW!! #EAEGS

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Al da gör :D

3. Flyleaf

Flyleaf Yeni Üye

Adı:
    Utku
    Seviye:
    ng650 değilde 350 yada asto düşünüyorum :D

4. kaydogdu

kaydogdu Aktif Üye

Adı:
    Kenan Aydoğdu
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Flyleaf Gayet basit çünkü kötü. Ben kullandım, daha 500 km yaptım her yerinden ses gelmeye başladı, vites geçişleri hep sorunlu ayrıca dağ bayır değilde şehirde kullanacaksanız bu dişli oranlarıyla ne yolda gidiliyor ne rahat yokuş çıkılıyor. Şimdi aldım bir Sedona 410 ve bu yazdıklarımı kıyaslayarak yazıyorum. Sonuçta fiyatlarında büyük farklar yok (yok derken 2 katı fark var da) bence buraya kulak verin, buradaki insanların birçoğu ticari kaygı gütmeden size bilgi aktarıyor bir de tecrübeye inanın zira bir gün eve haklılarmış diyorsunuz :)) bu da tecrübeyle sabit...

Yasar38, Hayrettin ve I am the Uptown R. bunu beğendi.
  5. Flyleaf

Flyleaf Yeni Üye

Adı:
    Utku
    Seviye:
    @kaydogdu hocam kron xc250 hakkında ne düşünüyorsunuz henüz bisiklet almadım yaklaşık 1 ay sonra almayı düşünüyorum bütçem çıksa çıksa 1000 tl ye çıkar öneriniz var mı ?

6. Ulaş Çavuşoğlu

Ulaş Çavuşoğlu Onursal Üye

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @kaydogdu vites geçişlerinin markayla bi alakası yokki shimanonun parçaları sonuçta salcano napabilirki :)

GLN ve kaydogdu bunu beğendi.
  7. kaydogdu

kaydogdu Aktif Üye

Adı:
    Kenan Aydoğdu
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Flyleaf Güzel kardeşim ben henüz bisiklet tavsiyesinde bulunabilecek kadar yeterli görmüyorum kendimi, buradaki birçok başka arkadaş sana tavsiyede bulunacaktır. 1000 TL az değil, ben Sedona 410'u 1150 TL ye aldım internetten, belki mağazada pazarlıkla 1000 TL ye de alınır bilemem. Bisiklet seçmeden önce biniş tarzını ve bineceğin yerleri belirle, dağa, ormana, toprak çamur parkurlara girmeyeceksen NG650 ya da XC 250 tarzı MTB'lere yönelme, fitness denen tarz bisikletlere bak. Özetle önce nerede ve nasıl bineceğine karar ver, tarzını yaz, daha doğru öneriler alacaksın. Biliyorum şu anda nokta atış istiyorsun, şunu al bunu alma gibi ancak dediğimi yap daha doğru yolda gidersin.

8. cagrig

cagrig Kıdemli Üye

Adı:
    Çağrı Gençol
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Valla ben 2009 da bi tane aldım ng650. Tek amacım başka bisikletle çıkınca zarar veriyolardı devamlı onunla uğraşmayayım diye almıştım. Resmen o tarihten beri dağa bayıra dik kaldırımlara vura vura kullanıyorum. Berbat bi bisiklet ama bana mısın demedi :D resmen sadece yük taşımak için kullanıyorum. Daha bir kişi bile çalmaya yeltenmedi. Bildiğin traktör gibi bişey. Değerlendirmelerim şöyle:
    Fren 3
    Ağırlık 2
    Vites 1
    Lastik direnci 2 hatta 1 abi 1
    Malzeme kalitesi 2
    Ucuz parça bulma 9 :D :D

Ya daha yazacak çok şey var :D bu arada puanlar 10 üzerinden :D

Hayrettin ve kaydogdu bunu beğendi.
  9. Flyleaf

Flyleaf Yeni Üye

Adı:
    Utku
    Seviye:
    Aslında durum şöyle arada sırada doğaya çıkmayı düşünüyorum atlamayı hızlı sürmeyi seveceğimi düşünüyorum bisiklet almak istememin temel sebebi bu :D yol yarış düşündüm aslında ama arkadaşım napıcaksın yol yarışı falan dediler bende iki arada bir derede kaldım anlayacağınız :D

kaydogdu bunu beğendi.
  10. kaydogdu

kaydogdu Aktif Üye

Adı:
    Kenan Aydoğdu
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Ulaş Çavuşoğlu Haklısınız, doğru ifade Salcanonun o modelinde kullanılan shimano tourney serisinden kaynaklı vites problemi demek gerekiyor. Markaya bir lafımız yok, genel olarak Salcano kötü de demedim, soru bir model üzerine sorulduğu için sadece o modeli düşünerek yorum yaptım. Evet Salcano ne yapabilir ki, öyle sorunlu bir donanımı kullanmayabilir :)

Ulaş Çavuşoğlu bunu beğendi.
  11. cagrig

cagrig Kıdemli Üye

Adı:
    Çağrı Gençol
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @Flyleaf ya amacınız arada sırada doğaya çıkmak ve genel olarak asfaltta gitmekse alacağınız bisiklet cyclocross ki bunlarda pahalıdır. Bisiklet sektörü sizden genel olarak şunu ister; kardeşim seçeceksen bi alan seç hem orda hem burda kullanmak istiyorsan da alalım parayı. Açıkça bunu derler. O yüzden madem bütçeniz max 1000 tl cyclocross seçeneğini çıkaralım. Benim size önerim ya 29 jantlı sonradan lastikleri değiştirilerek inceltilecek br mtb veya direk şehir bisikletidir. Ha eğer yok ya ben vazgeçtğm benim için önemli olan yorulmamak ve kolayca hız yapmak derseniz direk yol bisikleti alın. En kötü yol yarış bisikleti bile kadro geometrisi ve lastik direnci ve yere değen alanının az olmasından dolayı sizi mtb ve şehirden daha az yorar. Karar sizin tabi

12. Flyleaf

Flyleaf Yeni Üye

Adı:
    Utku
    Seviye:
    @cagrigencol insan ne alsa şaşıyor yol yarış bisikleti ile her yere girebileceğimi sanmıyorum (yani en azından kayalık alana ) diğer taraftan mtb alsam şehir içinde 29er lastikleri çevirmek var hoş sızlanan bir insan değilim zoru severim :D sanırım mtb ile başlayacağım. Sizin önerdiğiniz bir mtb var mı ?

13. cagrig

cagrig Kıdemli Üye

Adı:
    Çağrı Gençol
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Siz biraz yanlış anlamışsınız olayı :D 29 inç jantı çevirmek ince lastiklerle 26 ya göre daha az yorar. Açısal hızı düşünün. 29 26 ya göre her seferinde 6 7 cm daha ileri atar sizi. Valla ben size mtb değilde sedonanın şehir bisikletlerini öneririm. 410 olur 400 olur artık kesenize göre bakarsınız. Yani salcano öylr alınıp iyi sonuçlar beklenecek bi marka değil. Adamlar hiç fiyat performans bisikleti yapmıyor. Ya çok pahalı ve iyi kalite oluyor ya da çok dandik ve alt fiyat. Arası yok adamlarda :D sedona nispeten daha iyi. Sram via setli bi bisiklet işinizi görür. Size şunu söyleyeyim aynı ağırlıklara sahip bir mtb ile şehiri yan yana koyun, şehir daha az yorar daha kolay gider dik oturursunuz en azından :D benim bisiklet tercihlerim 1 yol 2 şehir 3 katlanır 4 mtb şeklindedir her zaman :D bir de çoğu kişi başta "ya araziye de giderim belki" diyip mtb alıyor ama gitmiyor. Ondan da emin olun. Ha illa mtb diyorsanız siz bilirsiniz tabi ama adı üstünde dağ bisikleti abicim ya :D :D

Flyleaf bunu beğendi.
  14. Flyleaf

Flyleaf Yeni Üye

Adı:
    Utku
    Seviye:
    aydınlanmış oldum çok teşekkürler :D

cagrig bunu beğendi.
  15. cagrig

cagrig Kıdemli Üye

Adı:
    Çağrı Gençol
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Estağfurullah :D

16. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Salcano önerilmez çünkü diğer markalara göre ucuzdur. :D

17. Hayrettin

Hayrettin CCX'sel üye

Adı:
    Hayrettin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hala duruyo mu emektar :D

18. Ulaş Çavuşoğlu

Ulaş Çavuşoğlu Onursal Üye

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @kaydogdu öyle sorunlu bi donanım kullanmassada 2000 liraya satmak zorunda kalır maliyeti kurtarmak için 1000 lira bütçesi olan napıcak ???

kaydogdu ve Yusuf !!WOW!! bunu beğendi.
  19. cagrig

cagrig Kıdemli Üye

Adı:
    Çağrı Gençol
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @Hayrettin duruyor :D adamı eskitemedim :D eski lastiklerinin sıçrattığı taşlar ve dediğim gibi taşıdığım malzemelerden dolayı nokta nokta boya atmaları dışında hala alındığı günkü gibi :D ha bi de ön fren ayakları değişti o kadar :D çalmıyolar ya :D kilitsiz falan bırakıyorum :D

20. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Sagda solda goruyorum ng650 kullanan kullaniyor . bende umit marka sehir bisikleti var , onunla uzun tura cikmayi planliyorum mesela . yillarca bisanin celik bisikletlerine binen insanlar var , butceniz neyse ona gore karar verin derim , dusuk seviyeden baslamak her zaman daha zevklidir .

Bisikletten anlamaya baslayinca tek hayiflanacaginiz nokta keske "2. el alsaydim" olacak . fakat su an kendinize guvenmiyorsaniz 2. El isini askıda birakin derim.