Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano NG650 mi Astro Diablo MD mi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mnecatid tarafından paylaşıldı.

1. mnecatid

mnecatid Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Bisiklet almak istiyorum ve uzun süredir de araştırma yapıyorum(4-5 ay). Bütçem en fazla 500 TL. Şehir içinde ve hafta sonları da dağlık-ormanlık alanlarda gezinti yapmak için kullanacağım. Fiyat, özellik ve yorumlar açısından NG650 almaya karar vermiştim.

Bisikleti görmek için yetkili satıcısına gittiğimde bana Astro Diablo MD'yi gösterdiler. Onunla ilgilenmediğim için çok araştırmadım ve size sormak istedim.
    NG650 için 400 TL - Astro için 500 TL fiyat verdiler.

Hala %80 NG650 istiyorum ama Astroyu da düşünmek istedim. Çift amortisör, disk fren oluşu ve NG650 ye göre daha fazla indirim yapmaları düşündürüyor.

Sizce bu fiyatlarla ve kullanım amacıma uygun olarak hangisini almalıyım.
    Başka marka ve bisikletlere çok bakmadım açıkçası. Sorduklarım da genelde NG650 öneriyorlar ama arada bir Kron250 öneren de oldu.

Tamamen sizin önerilerinize bağlı kalarak birkaç gün içerisinde alacağım.

Sizce hangisini almalıyım?

2. Volkan Ceyhan

Volkan Ceyhan Aktif Üye

Seviye:
    Çift amortisörlüden uzak durun derim ben gereksiz yere ağırlık yapan kadro fazlalıkları ve performans kaybı ayrıca bağlantı noktalarındaki zamanla meydana gelecek gevşemeler sizi çılgına çevirebilir.

mnecatid bunu beğendi.
  3. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çift amortisör ve mekanik disk frenden uzak durun. Tek amortisör(tercihen kilitlenebilir) ve V fren daha uygun olur bütçenize göre...

mnecatid bunu beğendi.
  4. mnecatid

mnecatid Yeni Üye

Seviye:
    Yorumlayan arkadaşlara teşekkürler. Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

5. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Astro Diablo MD, NG650'dan daha iyi. şöyleki

aynakol ng650 seri dışı. astro xct
    tekerlek ng650 xcm diye bir şey. astro continental race king
    maşa ng650 zoom maşa, astro xcm kilitlemeli maşa
    jant göbekleri farklı astro üstün
    ruble ng650 vidalı, astro da kaset ruble,
    vites kolları astro üstün.
    gidon gidon bogazı sele sele borusu ng650 markasız. ama astro da daha üstün ve daha hafiftir. (zoom markanın üretip salcano logosu muş şekli olabilir)

kötü yanlarına gelirsek birincisi kadrosu çift amörtisörlü bu sizin canınısı sıkar. eğer varsa oradan 240-241 SV-SRV'den herhangi birisini o fiyata almanız. ayrıca yukarı da saydıklarım size yardımcı olduysa 200 TL'ye sağlam kadrolar satılıyor forumda hatta 150 TL'ye bile onlardan alıp bu parçaları üzerine dizersiniz. ikinci kötü yanı da mekanik fren olması.

umarım yardımcı olabilmişimdir ;)

6. mnecatid

mnecatid Yeni Üye

Seviye:
    tabii ki yardımcı oldun :) ama kafam da karıştı. yani ng650 için genelde olumlu yorumlar okurken astro için pek iyi yorumlar okumadım. Disk fren ve çift amortisör oluşu zaten kafamı karıştırıyordu ancak malzemelerdeki farkları belirtmen karar vermemi zorlaştırdı :) Önerdiğin modeller için de yarın tekrar fiyat alacağım.

7. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    çift amörtisörlü ve mekanik frenli bisikleti ben de önermiyorum ama Diablo'nun üzerindeki parçalar 500 TL'ye çok uygun geliyor (Tabi bisiklet sıfırsa).

ayrıca şunları da unutma bir zaman sonra ng650'nin maşasını değiştirmek isteyeceksindir çünkü üzerindeki o kadar iyi bir şey değil. diabloyu alırsan da kadro değişimi ile giriş seviyesinde güzel bir bisiklete sahip olabilirsin.

ve unutmadan 500 TL'ye kron xc250 satılıyor. diablo ile onu kıyaslarsan diablo sadece kadrodan kaybeder diğer bütün parçalar iyidir xc250'den de Salcano ng650'den de

8. ÖzerFurkan

ÖzerFurkan Üye

Seviye:
    Astro düşünme derim mekanik disk freni v frenden bi farkı yok ve ugraştırır sürekli kendi kendine fren sıkıyor ve cebine zarar verir oysa v frende sadece papuçlarını degiştirirsin olur biter ve shimano tourney serisine sahip kron xc250yi önermiyorum çogu kişide gerçekleşen sorunu yaşamanı istemem arka aktarıcılar havaya kalkıp kırılıp dagılıyor bu yüzden NG650 26V çok daha iyi ve uygun hem alimünyum olan kadroyu tercih etmelisin çelik kadro sana agır gelir zamanlada kullandıkça anlarsa 5 kg gibi ciddi bir fark vardır.Birde Çift Amortösör gereksiz yolda safi selenin hoplayıp zıplamasını saglıyor . performans bekliyosan ng650 26v veya onun üst modeli 29''

9. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    29 inç olan NG650'nin üst modeli değildir. sadece tekerlek çapı 29 inçtir ;) ve 400 Liraya NG650 ne kadar uygun dursada ileride parçaları yetmemeye başlayınca değişikliğe gidecektir. (Tabi sadece haftada bir iki kere gezmek için ya da kısa bir kaç tur için alacaksanız ng650 yeter size)

+ ağırlık konusuna gelince ng650 de kullanılan parçalar zaten gram olarak diablonun üzerindekinden ağırdır.

ayrıca bir şey daha söylemek istiyorum. V fren de Mekanik fren de Hidrolik fren de kullandım. aralarında en iyisi hidrolikti kuşkusuz. ikinci sırada V fren vardı. üçüncü sırada mekanik fren vardı. ancak ben mekanik frenle ilgili hiçbir sorun yaşamadım sadece performansı hidrolik kadar iyi değildi.

bu ikisi arasında eğer "değişiklik yapmam, beni bir süre götürsün yeter" dersen ng650 al. ama biraz daha iyi olmasını istiyorsan bulabilirsen uygun fiyata 210V, 241SV, 240SRV alırdım. Diablo ikinci planda kalırdı bu bisikletler arasında (şunu unutma 500 TL'ye diablo iyi duruyor, sadece çift amörtsör olması kötü)

10. mnecatid

mnecatid Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,

bir yandan yorumlarınızı takip ediyorum bir yandan da karar vermeye çalışıyorum. Ama açıkçası son yorumlardan sonra iyice kafam karıştı. :) Astro 240 ve 241 in de fiyatlarını öğrenip size soracağım ama sanırım Ng650 yeterli görünüyor benim için.

Yine de deneyimlerinizi düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim çünkü 1-2 gün daha bekleyeceğim yorumlarınızı :)

Teşekkürler

11. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    o zaman NG650 alın 400 TL o fiyat iiçin uygun. aradaki 100 tl farkla da başka lazım olacak aksesuarları alırsınız ya da maşasını xcm maşaile değiştirirsiniz :)

12. mnecatid

mnecatid Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,

Satıcı ile konuştum. Elinde Astronun 240 ve 41 i yokmuş ama Insomnia 242 varmış ona da 800 TL dedi. Onun haricinde Diablonun HD olan modelini sordum ona da 600 TL dedi. Kendisi de özellikle belirtiyor. Çok aşırı indirim var kaçırma HD yi yada MD yi al diyor. Zaten son 2 ürün kalmış. Ben hala karar veremedim :) yani hidrolik olan Diabloyu alsam ilerde frenlerde sorun olacak mı, bakımı pahalı olacak mı, çift amortisör oluşu -her ne kadar satıcı arka amortisör farklı seri güzel dese de - beni yoracak mı?

Arkadaşlar son kez kullanım amacımı, bakımını ve bisikletin performansını da göz önünde bulundurarak sizlerden yorumlarınızı alabilir miyim?

400 TL'ye NG650 mi?
    500 TL'ye Diablo MD mi?
    600 TL'ye Diablo HD mi?

Şimdiden teşekkürler.

13. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    hocam hd'yi 550'ye kadar indirirseniz onu alın. HD'nin şimdi tek kötü yanı çift amörtisörlü olması kalıyor. ben bu fiyat aralıgında şimdi astro diablo MD'yi elerdim. fiyatına göre NG650'de, Astro Diablo HD'de normal fiyattalar hatta diablonun fiyatı iyi. tek kötü yanı çift amörtisörlü kadro olması kalıyor ve çift amörtisörlüyü ben dahil hiç kimse önermiyor. yani alıp eğer kadro değişimi yaparım diyorsanız diablo iyidir :)

bu arada ikinci el br m445 yani astro diablo hd'nin üzerindeki hidrolik frenler 140-180 TL arasına satılıyor. :)

14. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
  15. savaszengi

savaszengi Üye

Seviye:
    dostum salgano ng 650 md kullanıyorum 2-3 aydır 115 kiloyum beni rahat rahat taşıyor

disk frenli bendeki mekanik disk iyi değil diyorlar ama v frenli olanı durdurmakta zorlandığım yerlerde mekanik disk fren daha rahat duruyor

yavaşlaması daha güvenli ve fren mesafesi daha az gibi disk frende kilon fazla ise yokuş aşağı hızlanman daha fazla olacaktır bu durumlarda yavaşlamak için disk fren daha iyi oluyor birde dururken fren mesafesi azalıyor

ng 650 den çook memnunum sadece sele değişimi yap jelli bir sele al ben 2 defa pedal kırdım oda yüklendiğim için

şiddetle tavsiye ederim ng 650 yi memnun kalırsın

16. ömer faruk çiçek

ömer faruk çiçek Yeni Üye

Seviye:
    merhaba ben salcano ng 650 29 kulanıyorum bisikletimden çok memlunum fakat mekanik disk fren olması kötü maşasıda idare eder suntour xct v4

17. ömer faruk çiçek

ömer faruk çiçek Yeni Üye

Seviye:
    ben bu bisikleti 550 ye aldım