Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano NG650 jant yamukluğu ve pedal göbeği sorunu

Konu, 'Salcano' kısmında cidik tarafından paylaşıldı.

1. cidik

cidik Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,

2 ay önce salcano ng650 aldım ancak bir türlü sorunlar peşimi bırakmadı. Bisikleti aldığımdan beri karşılaştığım bir problem var: jant yamukluğu. ilk aldığımda bisikletçiye söyledğimde yeni teker benim yapabileceğim bişey yok zamanla oturur demişti. Ne kadar doğrudur bilemiyorum ancak şu an ön tekerde arka teker de gözle görülür seviyede yamuk. şöyle anlatayım ön freni sıkıyorum ve jantın fren pabucuna biraz sürtüp biraz sürtmediğini hissediyorum. Zaten normal çevirincede anlaşılıyor bu durum. arka frenlerin ayrı bozuldu ve sırf bu yüzden fren ayar tutmuyor. teli gerdiğimde fren sıkmadan sürtüyor mutlaka tekerin bir tam turunda. sorum şu ki bu durum garanti kapsamında mıdır? yoksa bana bizle alakası yok kullanıcı hatası diyip kestirip atarlar mı? bir de nasıl düzeltilir bu olay bilgisi olanlar aydınlatırsa sevinirim.

İkinci olarak pedal göbeği sorunu var. Normalde pedalları yatay olarak oynatınca bi miktar boşluk var yani pedallar oynuyor yatay olarak. Bu da arada bir ayağımın boşa gitmesine ve pedala verdiğim gücün tam olarak bisiklete aktarılmamasına neden oluyor. Bir kere götürdüm sıktılar servisten, iki gün sonra yine gevşedi o kısım. Yine aynı bisikletçi bana bu bisikletde pedal sorununun kronik olduğunu ve göbeğin değiştirilmesi gerektiğini söyledi. Doğruluk payı var mıdır, ng650 kullananlar söyleyebilir mi şu an ne durumda pedalları oynama yapıyor mu acaba?

2. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhabalar jant sorunu kesinlikle garanti kapsamında olması gerek, iyi bir salcano servisi bulursan değiştirmelerini yada yamuk jantın bir şekilde düzeltmeleri gerektiğini söyleyin, 2 aylık bir bisiklette bu tür şeyler olmamalı, itiraz ederlerse salcano müşteri servisini vs. arayın kesinlikle.
    Zamanla oturur yok zamanla disk sürtmesi geçer gibi şeyler bağnazlıktan, bilgisizlten başka birşey değil. Çözüm aramıyolar zamanla şöyle olur böyle olur diyip geçiştiriyorlar.
    Pedal konusunda eski pedalınızı değiştirmenizi tavsiye ederim, salcano kullanan bir kaç arkadaşımın normal sürüş koşullarında dahi sorun yaşadılar pedallarından. Yani çözüm iyi bir pedal almak.

cidik bunu beğendi.
  3. cidik

cidik Yeni Üye

Seviye:
    anladım hocam teşekkürler. o zaman şöyle bir soru sorayım istanbulda oturan arkadaşlara, istanbulda iyi salcano servisi nerede var avrupa yakasında? bir de eskişehire gideceğim 5 gün sonra üniversitem orada ve bisikleti de götüreceğim eskişehirdeki salcano servisleri hakkında bilgisi olan arkadaş varsa bilgilendirirse sevinirim.

4. Oğuzcan Gedik

Oğuzcan Gedik Aktif Üye

Seviye:
    geçmiş olsun dostum öncelikle servisine git yaptırıcaksın diye ısrar et gerekirse tüketici haklarına başvururum demeye kadar götür mutlaka yapıcaklardır ve birde jantı bu kadar kolay yamulduysa kaldırımlara falan sert girmeki lastikteki basıncı yenip jabta vurmasın kaldırım veya çukur falan çok fazla girme ne kadar mtbde olsa 350 liralik bisiklet biyere kadar taşır

not: bendede ng650 var

cidik bunu beğendi.
  5. cidik

cidik Yeni Üye

Seviye:
    yok hocam zaten dikkat ediyorum çukurlara kaldırımlara ilk aldığımdan beri hep dikkt ettim. peki o zaman yarın bi götüreyim.

6. tolga çalışır

tolga çalışır Aktif Üye

Seviye:
    bende de ng650d var...pedallarını değiştirdım...göbeğinde boşluk varmış sıktılar...şimdı bı sorun yok...

7. Oğuzcan Gedik

Oğuzcan Gedik Aktif Üye

Seviye:
    evet pedalları vede ön maşası (yaylı oldugundan) çok kaliteli değil onun dışında iyi bir bisiklet bence yeni başlayanlar ve belli bütçesi olanlar için ideal

8. tolga çalışır

tolga çalışır Aktif Üye

Seviye:
    bence de...