Salcano ng650 hakkinda gÖrÜŞlerİnİz!!

Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar en son bianchi speed4000de karar kılmıstım fakat fazla olumlu cevaplar alamadım (link) peki bu bisiklet başlangıc seviyesi için iyimidir ve ekipmanları kalitelimi bi yorum yaparsanız

Scudo

Sinan Çakır

Forum Demirbaşı
Tepki
350
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Cannondale
daha hızlı çözüm için forum aramasına salcano ng650 yazsaydın bir sürü sonuç çıkıyor olacaktı
buyur birkaç tanesi
(link)
(link)
(link)
(link)

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
başlangıç için yetersiz değil ama sürekli dağda kullanmayacaksan kilitli maşa iyi olurdu.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@hakanfilizz
bunlar dediğiniz hangileri?
astro270sv 2012 model hepsiburada'da satılan mesela. az bir fark ile ng650'den çok daha iyi bir alternatif.
@hakanfilizz

düz yolda ve yokuş yukarı sürüşlerde belirgin bir performans artışı sağlar, daha az yorularak daha hızlı gidebilirsiniz.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Çoğu salcano servisi sorun yaratıyor. Bunu göz önüne alarak tercih yap birde. ;)

Sehzade43

Daimi Üye
Tepki
147
Bisiklet
Salcano
Giriş seviyesi için tercih edebilirsin. Bendede var 2013 model. Ben memnunum. Tek sorun alfalt yolda oluyor :) Yani kalın lastik ile asfalt yolda zorlanırsın. Bayır yukarı çıkardan hemen aklıma "Asfalt ağladı be" lafı geliyor. :D

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Berksan

ufak sorunlarda, garanti kapsamı dışındaki sorunlarda ve parça değişiminde salcano servisine gitmek zorunda değiliz bunu da göz önüne alınca servisin kötü olması o kadar da önemli olmuyor.
lastik patladığında, akord bozulduğunda, zincir koptuğunda vs. zaten servis de ücretli yapacak. sen istediğin yerde yaptırabilirsin bunları...

kalan kullanıcı hatası sonucunda oluşmamıi, garantinin ücretsiz yaptığı az sayıdaki sorunda da ısrar-itiraz ve kararlılıkla illaki çözüme ulaşılabilir en kötü serviste bile. tabiki uğraşmamak daha güzel olur ancak diğer makalar ile arasındaki fiyat farkına değer bence.
ayrıca bir çok servis sorun çıkardığı gibi bir çoğu da oldukça iyi hizmet vermekte.

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kardes bn'm sana tavsiyem salcanoya bulasma gobeklerde cok sikinti oluyor bn speed 4000 kullaniyorum c ok memnunum 3000 km yi gordum bisikletimde hicbir sikinti yok ya kroon xc150 al Sedona 701 yada speed 4000

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@Mert C.

Ben salcano kullanıcısı değilim, olmamda aman bende uzak olsunlar :)

Forumdaki genel bir salcano servis sorunundan bahsettim.

Konu başka yere gitmesin. :in:

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Berksan

konu salcano servis sorunu, ve konu ile ilgili yazdıklarım :)
bazı servislerin sorunlu olduğu doğrudur, hepsinin değil.
ve her sorun için servise bağlı olmadığımız da doğrudur. yani yaşanan sorunlar o kadar büyütülecek seviyede değildir.

Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
sedona çok istiyorum ama bütçeyi aşıyo bazılarıda bianchi spedd4000 arka attırıcı çok kalitesiz falan diyolar ben pek anlamıyorum

niyazi akarken

Daimi Üye
Tepki
181
Bisiklet
b'Twin
bisiklet hoşuna gittiyse al. vede fazla inceleme yoksa sürekli şu olsun bu olsun diye üste çıkacaksın.. sonu yok bu işin gidip 2000 tl lik makinede alsan üstü var ve zamanla yetmeyecek. hoşuna gittiyse al ve başkasına bakma... sonuçta salcano ençok satan modellerden ve alü. kadro olduğu için fazlada ağır değil.

bende de ng650 var fakat biraz modifiyeli vede memnunum...

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
xc150 veya ng650 den baska modele bakma bir kere.hangisi iyi dersen ikiside aynıdır görüntüsünü beğendiğini al.ben xc150 alacaktım ama servisi yok karabükte,,,

niyazi akarken

Daimi Üye
Tepki
181
Bisiklet
b'Twin
@Berat Öztürk

kişiden kişiye değişir bende salcano kullanıyorum ve 5000 km gördüm bisiklette tık yok.bisikletimi isteyerek ve severek aldım çokda memnunum.

ikan yüzgeçgölü

Daimi Üye
Tepki
110
Bisiklet
Lapierre
@hakanfilizz

fikrini değiştirmene çok sevindim hakan
ben arka aktarıcı için güzel değil dedim fakat
hepsi aynı işlevi görüyor
Tourney biraz düşük sınıf bir aktarıcıdır
Nasıl desem bir aktarıcı düşün kaliteli mesela shimano deore xt
Şimdi bu aktarıcıyla tourney tabiki bir olmaz deore de vites geçişleri çok sessiz ve hızlı gerçekleşir
Tourney de ise biraz ses duyarsan ve yaklaşık 1 yada 2 saniyede değişir vitesin