Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano NG650 gıcırdama sorunu?

Konu, 'Salcano' kısmında cidik tarafından paylaşıldı.

1. cidik

cidik Yeni Üye

Seviye:
    Selamlar,

bundan yaklaşık 1.5 ay önce Salcano ng650 aldım. az kullandım daha, toplasanız 100 km civarı. ancak bisiklette son bir haftadır farkettiğim bir gıcırdama sorunu var. hiç yaşayanınız var mı bunu? ön maşadan gelmiyor ama nereden geliyor bu gıcırdama hiç anlayabilmiş değilim. eskiden çift amortisörlü bisikletim vardı bilirisniz arka amortisör bir süre sonra gıcırdamaya başlar aynı o ses gibi ses çıkartıyor. bisikleti bakırköyden salcano bayisinden aldım bisikleti toplayan kişi pedalları tam sıkmamıştır ilk başta biraz sürdükten sonra gittim sıktı ama yine tam sıkmadığı için pedallar oynuyor şu an az da olsa. o yüzden çıkıyor olabilir mi bu ses? bir de garanti kapsmına giriyor mu bu sorunun çözümü? girmesi lazım mantık olarak çünkü daha 1.5 aylık bisiklet ve benim yaptığım bir hata yok. yardımcı olursanız sevinirim bisiklete binmek istemiyorum neredeyse bu ses yüzünden. teşekkürler.

2. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    sele borusu ile seleyi birbirine baglayan,tutturan (Adını bilmiyorum) o aletteki vida da gevşeme varsa olur.

cidik bunu beğendi.
  3. enginekizkuyu

enginekizkuyu Aktif Üye

Seviye:
    En güzeli götür servisine onlar baksın.Montajını yapas azaten onlar.Herhangi bir ücret talep edemezler merak etme.Kuponlarını da verme sakın servise :)

cidik bunu beğendi.
  4. cidik

cidik Yeni Üye

Seviye:
    Hasan hocam teşekkürler. Engin beyin dediği öneriyi dikkate alacağım dediğiniz gibi toplayan yere götüreyim en iyisni onlar bilirler. Sağolun :)

5. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bisiklette gıcırdama'dan roman olur.O kadar çeşitli sebepleri vardır ki...Öncelikle,pedal hareketi ile senkronize seyrediyor ise en sabıkalı parça,krank göbeğidir.Genellikle sıkılarak çözülür.Bunun yanı sıra , sele borusundan,gevşemiş jant teline,amortisörden kulakçığa kadar çeşit türlü gıcırtı musallat olur.Bisiklete binen kişinin ağırlığı da,bu gıcırtıyı,kadronun tamamındaki her bağlantı elemanında yapabilir.Hepsinin de çaresi vardır.

cidik bunu beğendi.
  6. cidik

cidik Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar sorunu kendi kendime çözdüm. selenin boruya monte edildiği yerdeki somun tam sıkılmamış. bu yüzden gıcırdama yapıyormuş şimdi ses gitti. ileride olur da bu konuda bigi almak isteyenler olur diye yazayım dedim. yardımcı olan her kese teşekkürler :)

caner ünsal bunu beğendi.
  7. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Benim dediğim gibi :) Bende de aynısı olmuştu çünkü :)