Salcano NG350 (MTB) Kullanıcıları Kulübü

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@Catalyst Hayırlı, uğurlu olsun, hoşgeldiniz. Sorunuza cevabı @DutPekmezi kardeşimiz cevaplamış. İnternete'e zincir koruyucusu, kadro koruyucusu diye aratınca çıkıyor. Bende zamanında bu ürün almıştım. (link) Hala daha kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Catalyst
Scudo

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Bu resimdeki bagaj demirimi farklı bir şekilde bağladığım için.
Ama aynısını zincir tarafına da yaptım. Eski bir iç lastik sarın ve tel kelepçesi ile sıkın.
Para harcanacak bir şey değil yani.
KADRO-KORUMA-SCOTT.png

BMdnciHkn

Üye
Tepki
128
İsim
Hakan Aras
Bisiklet
Salcano
@Catalyst Kendi yaptığım koruyucuyu tavsiye edebilirim... (link)

• Beğen

Catalyst

Üye
Tepki
3
İsim
Ali
Bisiklet
Whistle
@Osman Tuğrul Ayni renk kullaniyoruz ama ben bu karda yola cikmaya hic cesaret edemedim. Bu arada boyunuz kac hocam? sele cok yukarda geldi bana.

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@Catalyst 167 civari. Sele borusu evet, öyle görünüyor fakat daha 3-4 cm fark var öbür türlü kadroya zarar verir.

Catalyst

Üye
Tepki
3
İsim
Ali
Bisiklet
Whistle
@Osman Tuğrul peki bisikletin kadrosu kac inc? Benim bisiklet 18" kadro ve boyum 1.74 bisikletin sele boyunada ekteki resimden bakabilirsiniz...benim bacaklarim mi cok kisa acaba?

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Osman Tuğrul

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@Catalyst Maşallah, çok güzel görünüyor. Siz iyi ki Hidrolik almışsınız, ben acısını çekiyorum. Benim 16" onun da etkisi vardır.
-Aaa sizde de aynı suluk var, güzel suluk Loli ;) İçinde ki su miktarını da görebiliyorsunuz kapağı açmadan o çok güzelmiş, ben alırken fark etmemiştim elime aldığımda fark ettim. Fiyatı da 15 TL aldım ucuzdu hemde.

• Beğen

Catalyst

Üye
Tepki
3
İsim
Ali
Bisiklet
Whistle
@Osman Tuğrul
Tamam ozaman kadro 16 olunca normal. Bende sulugu 20 liraya aldim bu fiyatlarda zaten daha iyisi yok. Onun disinda suan zefal camurluk ve yine zefal sifreli kilit aldim, hepsindende memnunum...matara tutucumda zefal :) herkese keyifli pedallar...

• Beğen

epsilon91

Daimi Üye
Tepki
372
Genel olarak kullanıcılar memnun. HD alanlar ne kadara aldılar? İnternetten alınca servis kurulumu ve garanti hakkında nasıl bir yol izlemem gerek. Servis kurulumu ücretsiz mi?

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@epsilon91 Merhaba, şahsen ben memnunum sadece v-fren kullanmam dolayı sorunlar yaşadım, hidrolik olsa kendi açımdan hiç bir sıkıntım olmazdı. Bende internetden aldım bulunduğum ilde ki salcano bayine götürüp ücretsiz kurulum yaptırarak aldım. Garanti 2 yıl, fakat çoğu işe yarayan konular çoğu markada ki gibi garanti dışı, biraz geçiştirme var. Ama çok ciddi bir durumla karşılaşmadım bisikletim de, o yüzden garantilik bir durumum olmadı. Gidondan kilitli olması iyi bir avantaj.

• Beğen
Tepkiler: epsilon91

epsilon91

Daimi Üye
Tepki
372
@Osman Tuğrul Garantiden fazla bişey beklemiyorum. Kurulum yapmak pek zor değil kendim de yapabilirim ama akord ve disk fren ayarlarından pek anlamıyorum o yüzden serviste kurulum yaptırmak istiyorum servisten bunları talep ettiğimde servis ücreti ister mi yoksa ben sadece kurulum yaparım ayarlarına para ile yaparım der mi?

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@epsilon91 Kurulum için kutudan bir kağıt çıkıyor, ücretsiz kurulum kağıdı ben bunu görmedim. Üstünde ne yazdığını bilmiyorum fakat olduğunu biliyorum. Benim de ön jant akordu biraz kaçıktı, aldım bindim gittim, ilk kez olduğundan bilmiyordum tabi, ertesi gün gelip gösterdim bana "Lastikten o, kullandıkça oturur demişti ;)" epey öyle sürdüm sonra akort yaptırdım. Olay böyle hele ki internetten alınca ilgilenilmiyor. Ama sen mağazadan çıkmadan herşeyine iyice bakın varsa sorununu gösterin.

Serdarant

Üye
Tepki
2
İsim
Serdar bülbül
Bisiklet
Salcano
Herkese merhaba,

Ng 350hd alarak aranıza katıldım ben de, eşime de ng450 hd lady modelini aldık.

Bagaj üstü çocuk koltuğu takma planım var, montajda sorun yaşar mıyım acaba?
Bir de boyum 189, 18" kadro ve 27,5 jant sizce yanlış seçim mi oldu, ng 250 vardı aldığım yerde 29 jant ve 20" kadro boyu olan, o da biraz büyük gibi gelmişti.

• Beğen

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@Serdarant Hayırlı olsun, sanırım 29 jant da size uyardı fakat 27,5 daha ideal, üstüne çıktığınız da eğer 29 jant 20" büyük geldiyse zaten olmazdı. Zaten arada 1 beden kadro boyu değişmiş, 27,5 yada 29 olması fark etmez. kadro durumu önemlidir. Size gidecek iki kadrodan birini almışsınız sorun yok bana göre. Bagaj üstü çocuk koltuğu hakkında hiç bir bilgiye sahip değilim.

Serdarant

Üye
Tepki
2
İsim
Serdar bülbül
Bisiklet
Salcano
@Osman Tuğrul beden tablolarına bakınca bir 19" çıkıyordu, aklım karıştı bu yüzden, içim rahatladı teşekkür ederim cevabın için

• Beğen

srcn09

Üye
Tepki
3
İsim
Sercan Ağaoğlu
Bugün bende Salcano bayisinde NG650 ve NG450 modellerini inceledim benim boyumda 1.89-1.90 cm civarı 21" kadro boyu tam geldi gibi boydan ziyade bacak boyunuzun ölçüsü çok daha önemli aynı boy da farklı kadro ölçüleri olması muhtemel

Serdarant

Üye
Tepki
2
İsim
Serdar bülbül
Bisiklet
Salcano
Ne 250 29" ve kadro 20 sizce nasıl olur boyuma göre, 189 boyum. İyice aklım karıştı bugün biraz konuştum aldığım yer ile, eşim 165 ve 16 kadro iyi geldi ona benim 18 almam sıkıntı yapar gibi düşündüm.