Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano NG303 Arka Teker Yalpa

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Mustafa Sait ÖNAL tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Sait ÖNAL

Mustafa Sait ÖNAL Yeni Üye

Merhabalar,
    Arka tekeri patlattım lastiği onardım ve tekrardan taktım şimdi ise lastik yalpa yapıyor disk fren ses yapmaya başladı bakıyorum yanlışmı taktım ama yanlış gözükmüyor.. acaba nedendi yardımcı olursanız..
    Teşekkür Ediyorum..

2. Ali Cem Gülbitti

Ali Cem Gülbitti Üye

Seviye:
    büyük olasılıkla lastik tam oturmamıştır, öyle ise havasını indirip jant ile birleştiği noktalara sabun sürün, 50psı gibi bir basıncta tam oturacaktır, oturmuyosa o basınçtayken güç uygulayarak atmasını sağlayabilirsiniz, yerde sektirmek te işe yarayabilir

Mustafa Sait ÖNAL bunu beğendi.
  3. Mustafa Sait ÖNAL

önerinizi uygulayacağım teşekkür ederim ama bisiklet giderken teker hızına göre ritmik tık tık diye seslerde alıyorum ayrıca disk frende ses yapıyor tiz bir ses.. acaba başka bir yer gevşemiş olabilir mi?

4. Oğuzcan Gedik

Oğuzcan Gedik Aktif Üye

Seviye:
    ben arka lastiği sökmeden yapıyorum yamayı bu sorunu düzelttikten sonra seninde sökmeden yapmanı tavsiye ederim

5. Ali Serdar GÖK

Ali Serdar GÖK Üye

Seviye:
    Bende aynı bisikleti kullanıyorum geçen gün yama setim yoktu bisikletçiye gittim arka lastiği yaptı havayı galiba 20'lerde bastı lastiğin michelin yazan yeri 1 cm falan içeride kaldı o arada adam anlatıyo yok lastik çelik telsiz ondan yok fabrikasyon hatası dedim hava basalım lastik pat edip yerine oturdu adam kızardı bozardı neyse çıktım 100m ileride durdum lastiğin düz olduğunu kontrol ettim adam biraz yamuk takmıştı. Bunlarada bir bak ;-) Bol pedallar...

6. Mustafa Sait ÖNAL

sabunla yapmayı denedim ama sonuç gene aynı? başka önerisi olan varmı acaba?

7. Ali Cem Gülbitti

Ali Cem Gülbitti Üye

Seviye:
    bende de ritmik tıkırtı sesi geliyo, bendeki sesin nededi ruble ile jant telleri arasındaki plastik, lastiği oyurtamadıysanız bi bisikletçiye götürün veya, indir şişir birçok kez deneyerek yapın, benzinliktek pompayla da yapmaı deneyebilirsiniz