Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano ng20 x7 mi yoksa carraro 3012 mi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Onur KANMAZ tarafından paylaşıldı.

1. Onur KANMAZ

Onur KANMAZ Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar şu an salcano alu bisikletim var 3 yıldır kullanıyorum.Şimdi bisikleti değiştirmek istiyorum.
    Konyadaki salcano satan bir yerle görüştüm üst seviye bisikletlerde %15 indirim yapacaklarmış
    salcano ng20 x7 modelini 2100 tl alacam. Birde carraronun 3012 modeli var oda 2000Tl civarı bu iki
    bisikletten hangisi daha iyi hangisini almam lazım.Genelde asfaltta sürüyorum arasıra mtb yapıyorum.oran olarak
    %80-%20 diyebiliriz.Yada başka bir bisiklet önerebilirmisiniz?Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. Mert SANER

Mert SANER Yeni Üye

Seviye:
    Salcano ve Carraro gibi markalara baktığına göre iyi bir şeçim yapmışsın çünkü diğer markalarda deore/alivio alınabilecek paraya carraroda xt/slx alabilirsin. Bu arada crxlere bakmamanı öneririm .

1.Crx modelleri İtalya'da satılmıyor yani Türkiye'ye özgü modeller
    2. 2000 TL vermişken Rock Shox almanı öneririm .Ben crx 1012 kullanıyorum çünkü o fiyata daha iyi donanımlı bir şeçeneğim yoktu ama sen 476 Z race alabilirisin .
    http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=47 XT/SLX , ROCK SHOX 26"11 FS TORA

Onur KANMAZ bunu beğendi.
  3. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    carraro daha cazip. bu fiyattan illa ki de indirimi olur.

4. Kaan Elitok

Kaan Elitok Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    salcanoyu 2000 yapabilirsen onu al, sedona 771 i de düşünebilirsin, erdoğanlarda indirim zamanında 2100 den satilmisti sanirsam, pazarlikla o fiyata inilebilir

5. Onur KANMAZ

Onur KANMAZ Yeni Üye

Seviye:
    sedona 771 %10 indirimle 2500 TL Donanım olarakta ng020 x7 ile aynı görünüyor benim için 771 in başka bir artısı olurmu

6. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Elinde güzel bir bütçe ve sezon sonu indirim fırsatın var.Bunu donanım olarak iyi şekilde kullanmak daha iyi olur.Çünkü donanımlar sonradan takılınca bisiklet fiyatını geçiyor.Bisikletle beraber almak çok yerinde.Salconada sram x7 var.Carraro shimano.Çoğu yabancı forum sitesinde shimano tercih ediliyor.Sramlerin geçiş sisteminin iyi olmasına rağmen bazı aksanların plastik olduğu sağlam olmadığı yönünde.Shimanolar A'dan Z'ye parçaları gerçekten sağlam.Sramlerin x7 ve yukarısının sağlam olduğu yönünde birçok makale yazıyor.Şu an nasıldır bilemecim.Trek bayiside shimano dedi ve bunun gibi birçok bayi hemfikir.Sram3.0=shimano acera, sramx4=shimano alivio,sramx5=shimano deore,shimanox7=shimano lx,sramx9=shimano xt,sramx0=xtr gibi eşdeğer tabloları mevcut.Salcanoda ritchey donanımlarda kafa karıştırıcı:D.Kron xc 4000 de güzel.Shimano ve sram donanımı fazla kurcalamaya gerek yok:D.İşin içinden çıkılmaz.Salcona gibi carraro,birkaç bisikletide seç.Bayilerle görüş.Hangisi hesaplıysa onu al.Salconada hesaplı verilirse alınır:D.Beğendim.Sram donanımında üstünlükleri var.Şehir içinde slim lastik (1.40-1.50 asfalt) takmayı unutma,değişimli dual lastiğin mutlaka bulunsun.

7. Onur KANMAZ

Onur KANMAZ Yeni Üye

Seviye:
    Acaba 200 TL fazla verip ng020 x7 yerine ng020 slx alsam dahamı iyi olur?

8. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    x7 bence gayet yeterli tabi yarış falan görmicekse bisiklet görse bile x7 yeterli sram da shimano kadar kaliteli bir settir hiç merak etme kesinlikle SALCANO

Üstelik salcanonun sele sele borusu gidon ve boğazo ritchey set böyle bir artısı da var.Maşalar aynı kıvam da zaten yanlışım var mı bilmiyorum ama salcanonun aynakolda üstün ve salcano da mavic cross ride jant seti var daha ne olsun be hocam fiyatını da çekmişsin bnce biraz da adamı ikna et 2.000 al :)
    ,Şimdiden Hayırlı Olsun:)

gok ve Onur KANMAZ bunu beğendi.
  9. Faruk ONUK

Faruk ONUK Kıdemli Üye

Seviye:
    Hocam ikiside güzel bir bisiklet.Arkadaşların dediği gibi hangisi gönlüne yatarsa onu al.Donanımları aşağı yukarı aynı.Carraronun aktarma sistemi daha iyi.Salcano nunda jantları.Bu arada yeni modellerinde dt swiss jant olması lazım.Fakat öyle ağır arazide kullanmayacaksan aradaki farkı pek anlamazsın.Vitese para yatırmak daha mantıklı bence bu yüzden.Bu arada carraronun da fiyatı indirimle birlikte aşağı yukarı 500 lira daha ucuza gelmiş olur.Bunuda aklından çıkarma bence :)

bende 476 z race öneririm.

10. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bence daha iyi olur.Neden diye sorarsan bisikletle beraber alınca daha hesaplı oluyor.Donanımlar tek başına alınca yüksek bir meblağ ortaya çıkıyor.Ayrıca bazı donanımları almış olduğun bisiklette üst modeli taktırma imkanında oluyor.Üzerindeki değişecek parçayıda indirimden sayıyorlar.Böyle bir imkanında var.

11. Gökhan Ö.

Gökhan Ö. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    ng 020 x7 yi 3 aydır kullanıyorum. 771 ile arasında kalmıştım alırken, fikrimi ve bilgimi belirteyim belki yardımı olur.

ng 020 nin bi eksikliğini hissetmedim. sramdan şikayetim yok, x7 den de yok. sram apex set olan başka bi bisiklet de aldım hatta. maşası ağır geliyor biraz ama çalışmasından yana sorunum yok.

771 in frenleri elixir 7 , kadrosu çok hırçın görünümlü, gidon flat tip (önemliyse) , liste fiyatı üzerinden en fazla %10 indirim yaptırtıyor sedona bayilere.sedona satış sonrası desteği

ng 020 nin fiyatı uygun, jantı daha pahalı, kadrosu hafif, frenleri elixir 3 , full BEYAZ ritchey set, ayrıca sedef beyazı kadro renk çok güzel görünüyor canlı olarak, salcano satış sonrası desteği