Salcano ng 750 Tekergen Gelen Ses ????

A. Harun

Aktif Üye
Tepki
9
İsim
Harun
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar kliksadan aldığım bisiklet bugün geldi ve serviste toplattım. Arabaya götürüp getirdiğim için serviste hiç deneme yapmadım. Akşam test edebildim ve sonuç şu. Vites ön ve arka ayarı düzgün değildi. Bunu için biraz uğraştım beceremedim bir türlü ama şunu fark ettim arka tekerden sürtünme sesi gibi garip bir ses var. Videoya aldım ve sizden yardım bekliyorum. Bu ses normal midir? Birde videoda tam belli olmuyor ama çark sabit dönmüyor çok az yalpa yapmakta bunun normali bu mudur?

(link)

10. saniyeden sonra sesler çok açık.

Scudo

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
sesi tam duyamadım ya da çok az bir ses var...
sendeki sesin kaynağı da o mudur emin değilim ama ruble ile jant telleri arasındaki plastik genelde sürtme yapabiliyor.
bende de ses çıkarıyordu, kırıp attım :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bisikletin hayırlı olsun. Teker dönüşündeki yalpa normal, ben videoda bir ses duyamadım ama eğerki çok azda olsa bir ses varsa o ses bir süre kullanımdan sonra kaybolacaktır. Sıkıntı yapma rahat ol :)

A. Harun

Aktif Üye
Tepki
9
İsim
Harun
Bisiklet
Giant
Çok teşekkür ederim arkadaşlar. 10. 12. 16. saniyede sürtünme gibi bir ses var ama videoda zor belli oluyor dediğiniz gibi. Pazar servise götürmeyi düşünüyorum vites ayarları için bunu da bi danışırım. Teşekkürler tekrardan.