Salcano Ng 750 almalı mıyım?

mariatuah

Üye
Tepki
1
İsim
sadık
Merhaba, öncelikle aranıza yeni katıldım.
İzmir'de hem şehir içinde hem de sahilde gezmek için bir bisiklet almak istiyorum. Salcano NG750 model bisikleti beğendim. Ama sıfır mı alsam ikinci el mi alsam karar veremedim.
Not: Sıfırı: 520 Tl , ikinci el: 400 tl (1 senelik) (350-500) bütçem var.

Bundan başka önerileriniz varsa onları da söylerseniz çok mutlu olurum. Yeni başlayan biri olarak hata yaparak başlamak istemiyorum.

Scudo

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
0 alın bence 100 tl için 2. Ele bulaşmayın

mariatuah

Üye
Tepki
1
İsim
sadık
@Ulaş Çavuşoğlu Peki bisiklet olarak güzel midir? Arkadaşım kawasaki orion'unu satıyor. Onu da alabilirim konuyu açarken unutmuşum.

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
Ng750 hidrolik fren mi v fren mi gerçi hidrolikte olsa v de olsa salcano ng650 den memnundu herkes 750 bi üst modeli yanılmıyosam o daha daha iyidir 650 den ama bir decathlondaki RR (rockrider) serisine bakmanızı öneririm memnuniyetsiz olanına henğz rastlamadım rr lerden ;)

snrhsnn

Üye
Tepki
19
İsim
Hasan S
Bisiklet
Specialized
ikinci el astro 40 alabilirsin ya da rockrider daha iyi bir tercih olabilir. mümkün olduğunca salcano'dan uzak kalın derim

mariatuah

Üye
Tepki
1
İsim
sadık
@snrhsnn Bir tane astro 40 buldum ikinci el ama düşmeye bağlı parçası kırıktı. Gövdede sorun olur mu diye düşündürdü beni. Fiyatı da 400 tldi.

snrhsnn

Üye
Tepki
19
İsim
Hasan S
Bisiklet
Specialized
@Ulaş Çavuşoğlu dediğim gibi yok salcano alıcam diyorsan astro daha iyi bir seçenek bence, bana sorarsan bu markadan uzak kal. ng350 si olan arkadaşım bile memnun değil

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
Hangi parça kırık

En garantisi rockrider ;)

mariatuah

Üye
Tepki
1
İsim
sadık
@Ulaş Çavuşoğlu
Pedaldı sanırım.

@snrhsnn

decathlonda olan rr modeline bakayım ben o zaman. Özellikle önerdiğiniz bir model var mı ?

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
Valla rockrider ın sizin bütçenize uygun tek modeli var rr500 dü yanılmıyosam

mariatuah

Üye
Tepki
1
İsim
sadık
@Ulaş Çavuşoğlu

Evet şimdi decatlonun yeni bir şubesi açılacak yakında orada belki bir indirim kovalayabilirim :)
Peki lastikleri değiştirmeli miyim? genellikle sahilde ve bazı yerlere giderken kullanıcam.

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@mariatuah decatlonun sanırım şube şube deil indirimleri bir indirim varsa tüm türkiye decatlonlarda var yani şube açılmasını bekleyip indirimleri beklemeye çalışmayın lastikler duruma göre değiştirilebilir diye düşünüyorum amacınız sürat ise zaten mtb tarzı bisikletler baya yanlış yön sizin için rr nin pek bi eksi yönününü duymadım lastikler dahil ama tabii uygun fiyata kaliteli lastik bulursanız (araziye girmiyeceğiniz için dişsiz lastik) kaçırmayın tabikide ;)

Uzun lafın kısası decathlon com tr ye girin ve bir rockrider sipariş edin :D pişman olmazsınız

• Beğen
Tepkiler: mariatuah

Mustafa555

Aktif Üye
Tepki
74
Bisiklet
Mosso
@mariatuah sahilde gezcekseniz neden mtb ye bulaşıyosunuz hibrit yada şehir bisikleti alın?

mariatuah

Üye
Tepki
1
İsim
sadık
@Mustafa555

Aslında şehir bisikletlerine baktım. Şehir bisikletlerinde fiyatlar biraz daha üst düzeyde kalıyor. Arkadaşın önerdiği rr modellerinde ön maşa kilitlenebiliyormuş. Bu da bir nevi şehir bisikletine döner diye düşüyorum kilitlendikten sonra. Sanırım bir de ağırlık farkları var ama şimdilik onu göz ardı edebilirim.

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@Mustafa555 sahil harici sürüşünde yaşadığı bölgenin yolları kötüyse veya mtb leri seviyodur diye bende çok ısrar etmedim şehir bisikleti bak falan diye :)

Mustafa555

Aktif Üye
Tepki
74
Bisiklet
Mosso
@mariatuah doğrudur ama bence biraz daha para biriktirip almışken kullanacağınız yere uygun bir bisikleti alıp ileride keşke dememeniz için söylemiştim.Tabi siz bilirsiniz benimki sadece bir öneri...

mariatuah

Üye
Tepki
1
İsim
sadık
@Mustafa555

Ben de daha fazla beklemek yerine şimdi alıp kullanıp, sonra satarım diye düşünüyordum. Sıfırlara baktığım gibi 2. el bisikletlere de bakıyorum ama markaların kalitesini bilmediğim için zorluk yaşıyorum ve güvenemiyorum.

Mustafa555

Aktif Üye
Tepki
74
Bisiklet
Mosso
@mariatuah bence biraz şans faktörü var işin içinde kimi salcanonun aynı modelinden cok memnun kimi muzdarip.Ben 1.5 senedir profil fotomdaki bisikleti kullanıyorum çok memnunum bence fazla takılma almadan önce biraz kullan beğenirsen al.

mariatuah

Üye
Tepki
1
İsim
sadık
@Mustafa555

Tamam biraz araştırıp aklıma yatan bir modeli alıcam. Teşekkür ederim yardımın için.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa555