Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

salcano ng 650 pedal problemi :( ?

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında savaszengi tarafından paylaşıldı.

1. savaszengi

savaszengi Üye

Seviye:
    merhabalar

temmuz ayı başında ng 650 md bisikletimi aldım yaş 32 boy 180 cm kilo 115 aldığımdan beri 270 km kadar yol yaptım bisiklet kullanmada yeni olduğum için ilk başlarda orta dişlide daha sonraları ise büyük dişlide kullandım bilinçsiz kullandığım için ön aktarıcı ve zincirim zarar gördü servis ile görüştüm ön aktarıcım garanti kapsamında zincirim ise garanti dışı değişti bu arada bir kez kaza yaptım ön teker komple değişti jant göbek tel dış lastik olarak 65 tl ödedm servisimden gayet memnunum aslında

bu süreçte bir kez pedalı mili ortadan kırmak sureti ile kırdım, yeni alıp taktığım pedal yolda gevşeyerek seyir halinde dönerek yerinden çıktı ve pedalın dişleri öldü, bi daha taktığım pedal ise artık zarar görmüş aynakol pedal yuvasının dişlilerini öldürdü. akşam giderken pedal çıktı geri takmak istediğimde artık dişlerin yerinde olmadığını gördüm :( 3. pedalımı yedim 2 haftada

bacak kaslarım biraz abartılı olduğundan(ağırşık çalışmıştım bi zamanlar) çok zorlamak da istemiyorum pedalları ama ister istemez bi baskı oluyor

ne önerirsiniz pedal değişimi orta göbek değişimi aynakol değişimi bisiklet değişimi v.s her türlü öneriye açığım aslında

şimdiden teşekkür ederim önerileriniz için

2. Cüneyt Y.

Cüneyt Y. Kıdemli Üye

Seviye:
    abi sen bence yanlış kullanmışsın pedalı.Koskoca yarışçılar kıramıyor [​IMG] bisikletçiye git sana sağlam bir aynakol ve pedal versin dikkat et öyle dandik olmasın

3. B. Şen

B. Şen Yeni Üye

Merhaba. Ben de Salcano NG 650 almak istiyorum. Alır almaz aldığım bayiiden NG 650 nin üst modellerinde [ASTRO, IMSOMNIA vb.] bulunan XCT markalı demir aynakol ve pedalı taktırmak olacak. Fiyatını bilmiyorum ama uygun olabileceğini düşünüyorum. Benim önerim söylediğim pedalı taktırmak. Eğer söylediğim pedalı taktırırsan hiçbir şekilde problem yaşamassın. Fiyatını araştıracağım. Eğer bulabilirsem buraya tekrar yazarım.

gok bunu beğendi.
  4. M.Çalışkan

M.Çalışkan Yeni Üye

Seviye:
    Bilgin'ciğim, aynakolun markası SR SUNTOUR ve fiyatı da 60 TL civarında. Senin pedal problemlerinden sonra bu set sana çok iyi gelir bence. :)

gok bunu beğendi.
  5. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Aynakol,rulmanlı göbek,aynakola uyumlu alloy sağlam rulmanlı pedal taktırın.Geniş pedallar daha iyi olur.Vites değişimi yanlış yapılırsa çapraz zincirden dolayı aynakol dişlisi,ruble dişlisi,zinciri deforme ediyor.Ömrü çabuk biter.Çok pahalıda olsa bu böyledir.Zincir, ruble-aynakol dişlisinde düz şekilde uzanması lazım.Yokuşlarda vites değiştirirken pedala güçlü şekilde abanmayın.Geçmiyorsa,pedaldan gücü hemen kesip,bisikletin arka tekerini kaldırarak geçişi sağlayınız.Bisiklette en önemli aparatlar en çok kullanıdığımız aynakol-ruble-zincir.Doğru şekilde kullandığımız taktirde yıllarca kullanabiliriz.Diğer aparatların bozulması,deforme olması çok çok zor.Birde zincir yağı,temizliği,dişlerin bakımını arada yapmanız iyi olur.Özellikle yağmurlu zamanda,nemli bölgede bulunuyorsanız,çamurlu,kumlu yollarda sürerseniz,kısacası her turdan sonra ruble,zincir,aynakol dişlilerini kontrol edin.Mekanik disk elleri çok yorar.Hidrolik frene geçiş yapabilirsiniz.Salcona astro seriside daha sağlam.B.Şen senin yerinde olsam astro alırım.Astro 241 v-fren bayide 650 ye görmüştüm.İstanbul'da süreceksen slim 1.40,1.50 lastik taktırmanı tavsiye ederim.2.20 continental asfaltta sürülmüyor:D

beytulah cans bunu beğendi.