Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano Ng 650 Kullanan ArkadaŞlar LÜtfen Bakin!!!

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Tknrn tarafından paylaşıldı.

1. Tknrn

Tknrn Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar ben ng 650 alcam bisikletin eksikleri neler mesela okuduğum kadarıyla sele borusu kısaymış falan gibi.

2. Tknrn

Tknrn Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar birinizde cevap yazın lütfen!!!:boese157: :boese157: :boese157: :mad: :mad: :mad:

3. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    merhaba eğer fiyat aralığınız salcano ng 650 için yeterliyse güzel bir bisiklettir, ama en baştan eksilerini kafanızda belirleyip yapacağınız değişiklikler size pahalı bir bisiklet fiyatına gelebilir o yüzden iyi karar vermeniz gerekir çünkü insan hep biraz daha iyisini istiyor.en önemli eksileri ise sele boyu ve daha önemlisi aynakol eeğr aynakolu nasıl deniyor bilmiyorum ama daha büyük çaplı bir aynakolla değiştirirseniz özellikle yokuş inişlerinde rahat edersiniz onun haricinde pek problem çıkartmıyor ama parça değiştirme işine girince iş bayağı büyüyor kolay gelsin
    alp

Tknrn bunu beğendi.
  4. gokhancan

gokhancan Forum Bağımlısı

Seviye:
    hocam bu bisikletin arka göbeğini 2 ayda 2000 km yol yaparak dağattım.

Mumkunse arkadaşa bu bisikletle yol yapmayacağın takdirde gunluk 15-20 km ler gayet iyi bir bisiklet oldugunu söyleyelim.

Göbekleri rulmanlıya çevirirseniz ve jantlarda değişcek bu durumda ortalama 150-200 ytl masraf cıkacak.

Ön taraf dursun arkayı çevirin 55-60 ytl sele borusuda 15-20 ytl etti size 80 ytl.

Ivızr zvır falan nerden baksanız 400 ytl ye falan patlicak.

saygılar.

Tknrn bunu beğendi.
  5. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    siz bilirsiniz istediğiniz gibi değişim yapar yapmazsınız ama benim için yokuş aşağı performansı önemli idi çünkü çabuk boşa dönme başladığında dengeyide kaybediyorsunuz bu yüzden ön taraf değişmeli idi ve işe yaradı ama şu anda ona nekadar verdiğimi hatırlamıyorum ama belki 2.el parça bulunup ucuza halledilir belkide arkadaş hiç ihtiyaç duymaz. alım satım işlerinde beğeniler ön plana çıkıyor ve kimi için güzel olan kimi için berbat görünebiliyor.arkadaş soru sormuş bende anlattım en üstte dediğim gibi bazı işler maddiyatla ilgili bütçe buna elveriyorsa güzel bir bisiklettir , alıp bir yerlere fırlatmazsanızda birşey olmaz ama bütçen 1200 ytl ise alınabilecek bir sürü üst segment bisiklet var.
    ancak salcano fiyatını düşünürsek keyif alacağın bir bisiklettir,
    kolay gelsin
    alp

Tknrn bunu beğendi.
  6. gokhancan

Seviye:
    Bakın bisikletin üst segment alt segment olarak değerlendirmeyin. Bisiklette kullanılan kalite parçalar çok önemli.

Burada şahin marka otomobille mercedes marka otomobil birbirine kıyaslandıgında ortaya muazzam bir fark cıkar.

Bu bağlamda bu fiyata iyi bir bisiklet hatta gunluk aşırı rakkamlarada çıkar ama kullanım amacınız ne?

demek istediğim eğer gunde 20-30 km gidilecekse çok iyi. Kolay kolay sorun cıkarmaz.

Ama tutup yeri geldiğinde mesafeyi uzatmaya başlayınca anladımki olmuyor.

Ayrıca malzemeden de çok çalmışlar.

Tam anlamıyla Tourney set kullanmamışlar.

Ben derimki arkadasıma amacına göre hareket etsin. Ben kullanıcı olarak 2 ayda 2000 km nin uzerine zorladım.

Ve en son gun-140 km denememde arka göbeğim dağaldı.

Bütçem kısıtlıydı bu bisiklet en fazla bana bu kadarını verdi yani.

He kişiden kişiye göre değişmezmi değişir tabi. Simdi altımda sağlam bir bisiklet olsun şöyle 900-1200 ytl ortalama.

O zaman bu mesafenın iki katınada cıkarım.

Cunku bilyalı göbekler adamı yoruyor hocam. Rulmanlı tekerleği elinize alıp döndürün ve bilyalıyıda döndürün. Bilyalı daha fazla gücünüzü çekiyor.

O yuzden ben derimki arkadaşlarıma iyi düşünün iyi karar verin.

Giriş için super bisiklet. Alın sokun parçalayın ayar yapın öğrenin bozun.

daha fazlası olmuyor, üzerindeki kullanılan parçalar daha fazla imkan vermiyor.

Bu arada tourneyden son derece memnunum tam anlamıyla tourney vitesi beyenmeyenleride anlayamadım.

Megarange sistemi gayet güzel büyük dişli çark daha kolay yokuş tırmanışına olanak sağlıyor.

En son 6.750 m yüzde 30 eğimle yaptıgım tırmanışıda zorluk cekmeden bitirdim

Aslında birazda kullanıcıda biter. Antremanlı bir sürücüde parça yapıları yüzde 30 falan farkettirir en fazla.

saygılar.

Tknrn bunu beğendi.
  7. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    sonuç olarak aynı noktadayız ve arkadaşımızada sanırım yeterli açıklama yapılmış oldu.bisiklet satın alma telaşı çok güzeldir umarım gönlüne göre alırsın kolay gelsin.
    alp

Tknrn bunu beğendi.
  8. kemalone

kemalone Üye

Adı:
    Kemal Serhat
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    valla arkadaşım bu açıklamandan sonra bende ilk bisikletimi aldım ng 650 bakalım seneye daha iyisini alacak kadar gaza gelecekmiyim:D

9. celil.mayaoglu

celil.mayaoglu Forum Bağımlısı

Seviye:
    gün aşırı kullanan, ve turladığım günlerde en fazla 20km yol yapan biri olarak öneririm, asfalt dışına fazla çıkmayacaklar için önerilir.

Benim toplam gittiğim mesafe 115km, arkadaşınki 2000km.

Bende bisiklet sapasağlam, arkadaşın elinde kaldı bisikleti.

Tek değişiklik sele borusu oldu 10liraya elimdekiyle takas edip.

Göbeklere güvenmiyorum ben de, arka ve orta göbek ASSESS marka. Bunu geotech marka bisikletlere de takıyolar.

Tourney vitesten ben de asla çıkmam, 21 vitesten memnunum, Tourney vites kolları Shimano revoshift model, yani yan sanayi benzer vites kolu değil.Yollarda taklidi vardır çoğu eski model bisikletlerde.Ama shimano değil bundaki gibi.

bende bir bisiklet daha var mandallı onun vitesleri de; bıktım yani vites mandalı çevirmekten bu daha çok hoşuma gidiyo, tabi zevk meselesi bu da..

14kg bisiklet, hafif oldukça, bu fiyata gene de güzel bisiklettir yani.

Göbekler değişirse sorun yaratmaz size, orijinal aynakoldaki diş sayısı 44tür.

Upgrade maksatlı shimanonun aynakol dişlileri 42 veya 38 gibi düşük olabiliyor. Yani en az 48 veya 52-53 dişli aynakol ve ona uygun zincir olursanız sadece daha az enerji kaybıyla daha çok devreder tekerleriniz.

7.5 sene sigara tiryakiliğinden yeni yeni kurtulup 7ay sonra bisiklete başlayan birisi olarak oldukça kaliteli bisiklet bence.

Dağ bayır yapıp youtube videolarındaki gibi kayaların üstünde deli gibi hoplayıp da çamurların arasından yırtar gibi geçen adamlar gibi bisikletin canına okumaya maksatlı üretilmiş bisiklet gözüyle alırsanız hayal kırıklığına uğrarsınız.

eraycanli ve Tknrn bunu beğendi.
  10. Tknrn

Tknrn Yeni Üye

Seviye:
    Hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim.Celil abi bi şey sorcam sen bilirsin bu aynakolu hangi markayla değiştirmeliyim bana bi yardım edersen memnun olurum.Ben sizin gibi bilgilere sahip değilim yani daha bisikletim bile elimde değil almadım ama 1 ay içinde alacağım.Ve son olarak bisiklette değişecek malzemelerin minimum malzeme listesini bana hesaplarmısın lütfen.;) :rolleyes: :River-102

11. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Aynakolun dişli sayısı önemli, mesela 48 dişli bir ayna kol iyidir. Tabiiki Shimano olması önerilir. Ancak çok masraf etmeyede lüzum yok fiyatı da uygun olsun yeter. Arka Göbek olayıda şimdilik size gerekemez, uzun yola çıkacağınız zaman yedek bir göbek bulunudurursunuz veya değiştirirsiniz. Bilya veya Rulman olayıda şimdilik sizi fazla etkilmeyecektir.

Tknrn bunu beğendi.
  12. celil.mayaoglu

Seviye:
    www.pedalbisiklet.com

www.bikeandoutdoor.com

bu adreslere girdiğinde rahat rahat görürsün parçalar hakkında da rahat bilgi alabilirsin.

Markası ya da modeli ne olursa olsun, alacağın aynakoldaki en büyük dişlideki diş sayısı 48 veya daha fazla olan 52-53 civarı olmalı. Mevcut olan 44. Ama küçümseme sakın, standart çoğu bisikletlerde böyledir ve bazı pahalı (malzeme farkı diye) aynakollar arasında 38dişli de var..

bisikleti al sen hele bi, sen bi de gör memnun olmazsan o zaman yardım ederiz.

Tknrn bunu beğendi.
  13. celil.mayaoglu

Seviye:
    ismin eren mi bilmiyorum ama arkadaşım sen hele al bir bisikletini, yani bisikleti alır almaz masraf etmeye değmez, kafanda varsa öyle değişiklik yapmak o zaman bence hazır al başka model uğraşma baştan ama bu bisiklet kısa yollarda hobi amaçlı kullanılan başlangıç bisikleti. Bu bisiklet bizde var hoş ki memnunuz ama babamızın hayrına önermiyoruz sana, gerçekten memnun kaldığımız için öneriyoruz. Ben altus acera veya alivio kullanmadım ama aralarında çok fazla fark edeceğini sanmıyorum yani değişecek olsa.Çevirdiğim pedalı en fazla %30 daha fazla çevirip aynı sonuca ulaşarak şu an kendimi daha hızlı geliştiriyor olmam avantaj benim için aksine.

Yani yükseltme yaptığın zaman ilerde bisikletini satışa sunduğunda rahat alıcı bulursun sadece. Ama satmaya niyetin varsa tabi, satış yapıp da daha üst model bisiklet alıp bunu elden çıkarmaya karar vereceksen diyorum yani.

Bu bisiklet 280ytl ortalama fiyatı yani, buna 500ytllik masraf yaparsan komik olur, buna en fazla shimano alivio ideal yani, ama şahsen tourney vitesten çıkmam asla.

Vitesi değiştirmeye kalksam iyi güzel 24e geçerim ama vites kollarımdan memnunum, eskisindeki o sıradan 18 vites kolları gibi mandal çevirmekten bıktım, hem bu motorsiklet gidonundaki gaz elciği gibi vites atmak daha hoş geliyo bana.Tercih meselesi. Bunun vitesleri daha rahat geliyo, hem bütünüyle gidona hakimim avuçlarımla tam kavrama yaparak.

Sele borusu, elcik ve arka göbek dışında bence sorunlu bir bölge yok bu bisiklette. Elcikler acıtıyo, ben eldiven aldım şahsen işi kökünden hallederek. Bana sormadan bisikleti benden izinsiz alanlara da ders oluyo, çok sert olduğundan avuç içinde iz bırakıyo hafif.eldivenle iş kökünden halloluyo ama sadece bisikleti almak değil, muhakkak kask ve eldiven kullanmanızı da öneririm..

Bir de 21 vitesle, 24 veya 27 vites arasındaki farklar da arka dişli çarklarda boy farkları tabiki ama şunu da unutma; o arka RUBLE dediğimiz 7li,8li veya 9lu dişlilerin hepsinin en küçüğü ve en büyüğü aynı büyüklüktedir. Sadece en yüksekten en alçağa geçerken daha fazla detaylı vites geçişi yapıyorsun..

gokhancan ve Tknrn bunu beğendi.
  14. Tknrn

Tknrn Yeni Üye

Seviye:
    Celil abi cevapların için sağol o zaman ben bisikleti alınca senle beraber bir iki değişiklik yaparız (sele borusu,göbek falan gibi).Tabiki bende eldiven ve kask kullanacağım bunlar kurallar ve bizlerde kurallara uymak zorundayız.Tekrar seni sıktığım ve yorduğum için özür diler cevapların için teşekkür ederim.

gokhancan bunu beğendi.
  15. celil.mayaoglu

Seviye:
    Rica ederim Eren kardeşim,alacağın bisiklet her neyse sana hayırlı olsun şimdiden..

16. gokhancan

Seviye:
    Celil göbek işşini ayarlıyorum kalitlei bir rulmanlı göbek 27+ jant ayarı 30 ytl ye gelecek.

Arka tekelerleklerinizi bilyeli kullanmayın arkadaşlar kesinlikle rulmanlı göbek kullanın.

bisikletçinin yorumna göre en az 15.000 km yol yaparsın dedi :)

saygılar.

30 ytl fazla değil.

17. celil.mayaoglu

Seviye:
    ben daha bilyalarımı dağıtma şerefine layık olamadım Gökhan, hele bi dağıtayım sonra geçerim o olaya da ömürleri farklı diyolar o rulmanlılarla rulmansızlar arasındaki fark olarak genellikle.

18. gokhancan

Seviye:
    göbek dağattım toplattım sonrada göbeği patlatmışım. Lastik sağa sola oynuyor.

Kaskımı falan alamadım daha henuz bu gun moda sahil turu vardı cıkarız dioduk ama.

olmadı :(

saygılar.

19. celil.mayaoglu

Seviye:
    oldu bitti artık sorunun, hadi nice uzun yollar seni bekliyor Gökhan :)

20. celil.mayaoglu

Seviye:
    geç oldu ama hayırlı olsun bisikletin

kemalone bunu beğendi.