Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano Ng 650 Disk mi V Fren mi?

Konu, 'Salcano' kısmında can akıncılar tarafından paylaşıldı.

1. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar...
    Bugün Salcano bayisine gittim disk frenliye 415 12 ay taksit,V frenliyede yine 12 ay taksit 375 lira fiyat söyledi,geçen sene 200 liraya Ümit bisiklet almıştım ondan önce de disk frenli Ümit vardı çalındı 6 ay binmiştim. disk frenlilerin frenleri hakkında yeterli bir bilgiye sahip değilim mesela v frenli bisikletimde freni kendim sıkabiliyorum bunlarda v fren gibi kolaymı...nasıl nerden ayarlayabilirim..ayrıca lastiğim çok patlıyor evde yama atıyorum bu sırada lastiği yerleştirirken balatalara sürtme problemi olurmu yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

2. Cengizhan Terzi

Cengizhan Terzi Forum Bağımlısı

Seviye:
    bence v fren al .. 415 tl lik bisiklette disk fren ne kadar kaliteli olur ?? benim bisikletimde de disk fren vardı v frene geçtim ..

can akıncılar bunu beğendi.
  3. Ayhan Cihangir

Ayhan Cihangir Kıdemli Üye

Seviye:
    Kardeşim öncelikle Hidrolik ve mekanik disk fren olarak araştırma yaparsan bu konu hakkında çok bilgiye sahip olabilirsin. Sonra birşeyler kafanda netleşmeye başlar bence :)

4. SONER KAYA

SONER KAYA Üye

Seviye:
    ben de kötü bir mekanik disk frendense V fren tercih etmek gerek diye biliyorum.

5. yavuz erkut

yavuz erkut Kıdemli Üye

Seviye:
    dostum bende disk frenlisi var salcano ng 650 2011. çok memnunum sana tavsiyem disk frenlisini al. zaten ayda 2 tl fazla vericeksin taksitle alıcaksan pek bi fark yok fiyat olarak. v frenden iyi olduğuna şüphe yok :) güvenliğin için disk fren iyidir. fren bakımıda gayet kolay mekanik disk olduğu için. ng 650 kullanan birisi olaraktan sana tavsiyem: disk frenli :)

6. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    eger mekanikse tavsiye etmem boşuna ağırlık ve arza problemi çıkartır ama hidrolikse tavsiye ederim çünkü fren kolunu çok az güç uygulayarak sıktığınızda bisikleti durdurabilirsiniz ama bir hidrilik fren seti yaklaşık 200 tl dir.Benim tercihim eger biraz daha bütçede artış yapabilirseniz salcano igman hidrolikli giriş seviyesi bisiklettir.Benim tahminimce ng 650 ye mekanik disk takıyorlardır.V frende alabilirsin çok fazla arazi sürmüyorsan(çamurlu-ıslak zemin).

7. yavuz erkut

yavuz erkut Kıdemli Üye

Seviye:
    dostum bende disk frenlisi var salcano ng 650 2011. çok memnunum sana tavsiyem disk frenlisini al. zaten ayda 2 tl fazla vericeksin taksitle alıcaksan pek bi fark yok fiyat olarak. v frenden iyi olduğuna şüphe yok :) güvenliğin için disk fren iyidir. mekanik disk olduğu içinde bakımı zor değil.

8. can akıncılar

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kardeş 500 liraya bisiklet aldım onunda mekanik frenleri kötüydü(shımano bide :) çamura suya çok giriyorum pabuçta bir yere kadar tutuyor ondan dolaya yine mekanik frene doğru bi yönelme var

9. can akıncılar

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu arada arkadaşlar bütçem en fazla 350 400 civarı..Annem Üniversiteye bağlı taşıncağımız yer belli olsun daha iyisini alırız biraz sabret diyor ama Üniversite yerleştirmeleri açıklanana kadar ohooo bekle babam kış gelsin...Bu bisikleti şehir içi tur niyetine alacam,eğer Üni. yerleşirsem zaten Kron xc 1000 kafamda:)

10. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    NG 650 mekanik disk fren oluyor, mekanik disk fren kullanacağına V fren kullan daha iyi. Dandik bir disk fren için o kadar para ödeyeceğine, aradaki fiyat farkıyla kask al kendine.
    Lastik konusuna gelince, eğer bir bisikletçiden alıyorsan aradaki farkı ödeyerek en azından rubena veya cst aps li lastik alırsan kolay kolay patlamaz.

11. Ömer Özen

Ömer Özen Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşım bendede salcano ng 650 var 2010 model. benimki V fren. ve gayette memnunum. kaç kere bildiğin dağdan indim hepsindede geyet iyi durdurdu beni. hem lastiğinde çok patlıyorsa kesin V al derim. benim geçen patladı. hemen çıkardım lastiği kolayca yaptım. disklerde böyle olmuyor. zaten birçok arkadaşta söylemiş. mekanik disk yerine V diye. bencede V almalısın. sadece bir bakımı var. eskidiğinde yeni papuç alıcaksın bu kadar :) :)

12. berkan bıyıkoğlu

berkan bıyıkoğlu Yeni Üye

ng650 nin disk frenleri kalitesiz.v fren derim

13. can akıncılar

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar Konuyu Açalı Nerden baksanız 4 5 ay oldu,odur budur bisiklet işini geçiştirdim.Yazın çalıştığım parayla direk bu bisikleti alabiliyorum..2 bisiklet alacaz çok büyük ihtimal.. arkadaşım disklisini ben v fren olanını alacam(Allah nasip ederse,eğer alamazsam Ümit Süperior yada Bıanchı spıder 401 Al düşünüyorum)...İnşallah uzun turlar için sorun çıkartmaz.Kask,çadır vs.. düşünüyorum onları almak içinde vakti zamanı gelince sizin bilgilerinizden yararlanacağım.Hepinize cevaplarınız için teşekkür ediyorum...

14. TugayAydın

TugayAydın Aktif Üye

Seviye:
    benim arkadaşta var geçenlerde aldık. adam 80 tl üstüne koyuyor hidrolik fren yapıyor. zaten ng650 ağır bisiklet katagorisine girer ve mekanik disk alırsan ağır dahada ağır olur. onun için 80 tl ver artık ne kadar derse sana adam. eğer yok 80 lira veremem dersen V fren al

15. can akıncılar

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Benim için ağırlık pek önemli değil..3 5 kg hesabını yapcak değilim..Sonuçta yarışlara katılmıyorum...Mekanik hidrolik bakım maliyeti vs yapımı balata değişimi hakkında pek bilgim yok,olsa bile balata alacağım yer yok..80 liraya bi kask bi gözlük alınır:)

16. TugayAydın

TugayAydın Aktif Üye

Seviye:
    benim bildiğime göre mekanik disk daha fazla bakım gerektiriyor. hidrolikte öle değil. ama sen V fren al kurtul. ben arkadaştakini denedim iyi bir pabuçla disk fren gibi oluyor :)

17. niyazi keşo

niyazi keşo Kıdemli Üye

Seviye:
    mekanik diskliyse v break daha iyi :)