Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano Ng 650 Arka Ruble yükseltme yardım lütfenn

Konu, 'Bisiklet Toplama' kısmında Tufan Gül tarafından paylaşıldı.

1. Tufan Gül

Tufan Gül Yeni Üye

Adı:
    Tufan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Öncelikle herkese iyi günler,
    Şu anda Salcano Ng 650 27.5 inç mekanik disk fren kullanmaktayım. Arka ruble 7'li. Fakat uzun tura çıkma düşüncemden dolayı arka rubleyi değiştirmeyi düşünüyorum. Arka rubleyi 8'li veya 9'lu yapmak istiyorum. Fakat bisikletciye sorduğum zaman sana yeni bir bisiklet verelim bu olmaz vs. vs. şeyler söyledi. Ben fikrimce yeni bisiklet satmayı düşündüğü için bu şekilde söylediğini düşünüyorum. Sizce masrafı ne kada rolur ? Değiştirilir mi? Bir bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.
    Bisiklet bilgileri aşağıdadır.

Ekli Dosyalar:

2. Hakan Can Onrat

Hakan Can Onrat Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Rublen TZ21 yani vidalı olan model tüm 8-9-10-11 hız için olan rubleler kasettir yani ruble değiştirmek için arka jant göbeğin değişecek jantın sökülüp tekrar örülecek ve akort olacak ayrıca sadece ruble değil vites kolu arka aktarıcı ve zincir de değiştireceksin hatta 9 luya geçeceksen aynakol değiştirmen de gerekir masraflı olacağından demiştir bisikletçin diye düşünüyorum

Tufan Gül bunu beğendi.
  3. Tufan Gül

Tufan Gül Yeni Üye

Adı:
    Tufan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Anladım, tamam çok teşekkür ederim :(

4. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    rubleyi değiştirme kendini geliştir. benim arka ruble 10 lu. ama senin bisikletin aynısının v frenlisini kullanan arkadaşım var. bana yolda fark bile atıyor uzun yolda vs.

Tufan Gül bunu beğendi.
  5. Tufan Gül

Tufan Gül Yeni Üye

Adı:
    Tufan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tabiki orası da öyle ama uzun bi yolculuğa çıkmayı düşündüğümüz için (400 km) civarı yokuşlarda falan çok sorun olur diye düşünmüştüm ama çok masraflı olacağı için heybe dolu antremanlara başlamam gerekecek yavaştan anlaşılan :):)

6. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Shimano megarance 34t 7 ruble işini görür.Fakat hazırlık için alınacaklar epey var. Ekonomik iş görecek malzemeleri az çok biliyorum.Edindiğim tecrübelere göre yardımcı olmaya çalışırım.Özelden yazabilirim.