Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano NG 550 Hidrolik Disk Hakkında

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Rotinda A. tarafından paylaşıldı.

1. Rotinda A.

Rotinda A. F*ck for life

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, günlerdir araştırma yapıyorum bütçem 600-630 TL arasıydı. Fakat babam 300 isviçre frangı yollarsa eğer 710TL civarı bütçem olacak okul harçlığımdan kalan parayı eklersem, sonra teyzemden 10TL koparırsam, ardından nenem ve dedemde ortaklaşa 20TL verirse eğer 750-760 TL civarı bütçem olacak.

Antmen'e gittim bugün ve 800TL değerinde ki Salcano NG550'yi nakit verirsem 730TL'ye satacaklarını söylediler. Tabi sonra konuştuk "Çok isteklisin parayı al gel daha indirim yaparız." dediler. Durumumu onlara da anlattım... 710TL'ye yada 700'TL ye alabilirsem eğer çok süper olacak. Kalan parayla anahtarlık, suluk almayı düşünüyorum. Kaskı ileri ki aylarda anca alabilirim.

Bu arada bisikleti okula gidip gelmede, uzun yollarda, taşlı yollarda, dağ taraflarında süreceğim. Yani tam aradığım bisiklet Salcano NG 550 :) Bisiklet hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar. Sizce nasıldır? Diskleri nasıldır? Tekerleri vs vs... +'ları ve -'leri :)

Özellikleri:
    Tip :26 MTB
    Kadro :6061 Alüminyum
    Maşa :Zoom Alüminyum Taçlı Amortisörlü Maşa
    Vites Kolu :Shimano SL-M310 / RD-TX-35 21 Vites
    Arka Dişli :Suntour XR172 Krank Takımı
    Krank Takımı :Suntour XR172 Krank Takımı
    Fren :Shimano BL-M395 Hidrolik Disk Fren Takımı
    Gidon Boğazı :Zoom Ahead Gidon Boğazı
    Tekerlek Seti :Salcano X-Prod 8x4 Özel Örüm Tekerlek Seti
    Lastik :Salcano Sporty XCM Race, 26x2,1 Lastik
    Sele :Salcano Logolu Jel Takviyeli Sele

Bu arada arkadaşlar Hidrolik disk frenin bakımını ne kadar süre aralıklarla yapmam gerekir. Bisikleti temiz kullanacam toprak vs pek girmem ilk başlarda.

Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar, iyi pedallar. :)

2. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Eğer uzun yol yapacaksan MTB'den uzak dur derim.Hybrid(melez) bisikletlere bak.....

3. Rotinda A.

Rotinda A. F*ck for life

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Pek uzun yol sayılmaz aslında. Zaten yollar hep girintili çıkıntılı falan bir de kilitli parke taşlar var...MTB tam istediğim bisiklet aslında. Nasıl bisiklettir sizce NG 550, özelliklerine bakarak :)

4. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bende bunun 29" modeli var ve sana onu öneririm, ben bisikleti çok beğendim, ve montajı yaptığım gün arkadaşlarla dağ aştım, gerçekten güzel, hidrolik diski ayarlamada sıkıntı çektim ama sonra kendim öğrendim, nail olduğum tek sorun lastik patlamalarıydı, defalarca lastik patlattım ve hepsi yılan kesiği dediğimiz patlaklardı. Yozgat da malum, 29" iç lastik olmadığı için internetten almak zorunda kaldım. Neyse, bence güzel bisiklet, 29" olanını al ve güle güle kullan :) Bak benim bir arkadaşta 26" var, bir ara onun bisiklete bindim ve kahkaha atmaktan kendimi alamadım :D resmen çocuk bisikletiydi, 29" 26"'e her türlü fark atar :) Ben bu bisikleti dağda taşta bayağı kullanıyorum, imzamdaki linkte fotoğraflarımı ve kısa 2 videomu görebilirsin. Her türlü yardımcı olurum.

5. Rotinda A.

Rotinda A. F*ck for life

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hocam boyum 1.76-1.80 arası bir şey 29" büyük gelmesin? Bu arada bisikletin frenleri nasıldır? Hangi aralıklarla bakım yapıyorsunuz?

6. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Benim ki de 1.80 civarı zaten, merak etmeyin büyük gelmez, ilk başlarda biraz sıkıntı çekersiniz herkes gibi ama 1 haftada alışırsınız, sonra çok eğlenceli olur :)

Bu arada frenleri muhteşem, rotorlar için bakım 1 haftada o özel sıvıları var onunla silmektir, o da balataların ömrünü uzatır, siz eğer bulamazsanız ıslak bir bezle de rotorları silebilirsiniz, zaten onlar çamurdan, sudan etkilenmezler, birde kurularsınız oh tamam :)
    Birde bisikleti alalı 2 ay kadar oldu, daha dün ilk defa düştüm http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=133660&page=2 Yakup dişçi 'nin mesajının altındaki mesajı oku, ve bisikleti normal de kullanmam, araziden çıkmam diyim :)

7. fReaxzone

fReaxzone Yeni Üye

Adı:
    Ahmet
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @Ertuğrul bu modelin maşası kilitlenebiliyomu

8. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    @fReaxzone Hayır, maşası çok dandik bir maşa

9. fReaxzone

fReaxzone Yeni Üye

Adı:
    Ahmet
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @Ertuğrul peki genel olarak önerirmisiniz birde benim için en önemli şey sağlamlık şu ana kadar bozulan parçası varmı vitesleri serimi ?

10. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    @fReaxzone Sağlamlık istiyorsan başka marka öneririm.