Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano NG 450 için aynakol koruması

Konu, 'Salcano' kısmında sleepy99 tarafından paylaşıldı.

1. sleepy99

sleepy99 Yeni Üye

5-6 yıl önce aldığım Salcano NG 450 bisikletimin aynakolunun ön tarafındaki plastik koruyucu kırıldı :(

Eminönü'ndeki bayiye gittim bana NG 650'nin aynakol koruyucusunu verdi. Olmayacağını biliyordum ama bir deneyiyim dedim, eve geldim denedim küçük geldi. Birkaç bisikletçiye gittim kimisi paçana bez bağla dedi, kimisi bulamazsın üretilmez dedi.

Hiç umut yok mu acaba ? Ne önerirsiniz ?
    Bisikleti hep şortla mı süreyim yani :(

2. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    `Paçana bez bağla.` çok komikmiş :) Gerçi paça bandı biye bir şey var onuda kullanabilirsiniz. Bu 3-5 liraya satılan plastikler uymuyormu acaba ?

3. Mr. Potato

Mr. Potato Giggity

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Paça için satılan reflektör bantlar var onlar işe yarar. Paçaya bez meselesine gelince, azcık fiyakalı hale getirip eski bir kumaştan güzel bir paça bandı yaptım :) Çıkacağım zaman takıyorum, sıkıntı olmuyor (yağ, takılma, vb.), görüntüsü de kötü olmuyor.

4. OsmanBayraktutan

OsmanBayraktutan Aktif Üye

Seviye:
    Aynı sıkıntı bendede var çözüm bulamadım onsuz kullanıyorum ama sağ paçaya paça bandı takmazsan hep yağ olur ben takıyorum yine biraz yağ oluyor kıyafeti yıkarken yağlı yeri bir beze tiner döküp siliyorum tiner çıkarıyor sonrada yıkamaya..

5. sleepy99

sleepy99 Yeni Üye

Kırılan koruyucu ve bisikletçiden aldığım koruyucu fotoğrafları şöyle. Gördüğünüz gibi uymuyor :))
    Bisiklete her bindiğimde de paça bandını takmayı doğrusu istemem. Zira gün içinde sık sık binmem gerekebiliyor.
    Normalde de biraz yağ olurdu ama koruyucu olmayınca çok kötü oldu pantolon.
    Pril bulaşık deterjanı ile ovaladım ovaladım da ancak çıktı