Salcano NG 303 SD (White Tiger)

asortik

Aktif Üye
Tepki
149
@CEM ATEŞ

Teşekkür ederim, umarım hep güle güle kullanırız, hiç üzülmeden... :)

• Beğen
Tepkiler: CEM ATEŞ
Scudo

CEM ATEŞ

Forum Demirbaşı
Tepki
938
@asortik

Mayıs ayında hayırlısıyla bende alacam ama hala SD ve SRD arasında kararsızım.

• Beğen
Tepkiler: asortik

zugor

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Salcano
hayırlı olsun çok güzel bisiklet güle güle kullanın

• Beğen

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
sizinki daha güzel ya:D beyaz çok asil duruyor:D
ben alırken beyazı yoktu o yüzden siyahını aldım...

asortik

Aktif Üye
Tepki
149
@CEM ATEŞ

SD aradığım zamanlarda, nereye sorsam SRD modelini satıyorlardı, SD piyasalarda yoktu. Bizim Türk milletini anlamıyorum zaten sen SRD sat, ama SD satma… Bisikletten anlayan ve bunu açık yüreklilikle ifade edebilecek birisi, SD’nin bir adım önde olduğunu söyler.

SRD modeli elbette ki güzel bir model, kesinlikle kullanıcısını tatmin edecektir, ama Shimano’yu hiçbir şeye şu anda değişmem, SD’de karar kılana kadar akla karayı seçtim. Foruma kayıt tarihime dikkat ederseniz 2008’in bahar aylarıydı, ilk mesajım ne zaman bakarsanız, 2009 Nisan. Anlayacağınız bisiklet almak için bir senedir araştırma yapıyorum. 2008 senesinde alacaktım, ama kafamdaki bisiklete uyan bir model yoktu, Salcano SD modelini çıkarttı, işte dedim budur ve 2 haftalık uğraşlarımın sonucunda aldım.

SD ve SRD arasındaki farkı benim için bir benzetme yap derseniz, biri Ferrari, biri Lamborghini… Kulvarları aynı, ama kullanıcısına sundukları farklı… :) Kısaca ikisi de güzel bisiklet, ama SRAM daha iyilerini yapana kadar tercihim Shimano’dan yana… Kısaca Ferrari’ye devam, Lamborghini beni cezbetmiyor. :D

@zugor

Çok teşekkür ederim. :)

@gvenc_mtb

Aslında bu renge gelene kadar kaç kez karar değiştirdim kim bilir. En başta niyetim beyaz almaktı, sonradan herkes diyor yok beyaz güzel gözükmez, erkek dediğin siyah kullanır… :D Çevre baskısıyla siyaha yöneldim, tesadüf odur ki alacağım günde beyaz vardı, eh dedim o olsun bari… :D

Hiç olmazsa millete söyleyebileceğim bir bahanem oldu, niye siyah almadın diyene “Ellerinde kalmamış.” diyebilecektim. Ama gel gelelim o siyah diyenler, şimdi bisikletime göz öldürüyor. :)

semihh

Forum Bağımlısı
Tepki
189
çok şık bir bisiklet gercekten...salcanonun en dikkat ceken bisikleti bnce.

• Beğen

asortik

Aktif Üye
Tepki
149
@Mehmet Keten

İyi temennileriniz için teşekkürler.

@baranakdağ

Sanırım bu bisiklet için Salcano’ya teşekkür etmek lazım. İnsan gördüğü anda işte budur dedirtiyor cidden, ilk cümlemde bu olmuştu almadan önce… :)

@semihh

Evet, diğer modellere göre albenisi daha yüksek, doğru bir tercih yaptığım için kendimle gurur duyuyorum. :D

@>>ErDeM<<

Vermem, o benim Aşkım. :D

Şaka bir yana, insanda güzel hisler uyandırıyor değil mi? Ben yolda giderken bisikletin insanların dikkatini çekeceğini düşünmezdim. Yani sonuçta bisiklet değil mi? :) Ama gel gelelim anlayan, anlamayan herkes bakıyor. Bakmakla yetinmek istemeyenler geliyor sorular soruyor, öyle sadece genç yaştaki arkadaşlarda değil.

Daha geçen gün birazda bisiklet elimde kaldırımdan yürüyeyim dedim, yaşlı bir Bey Amca durdurdu beni, bisiklet üzerine ayaküstü uzunca bir sohbet yaptık. Çok güzel bir bisiklet olduğunu onayladı, kendisinin de oğlu bisiklet sporuyla uğraşıyormuş, ondan konuştuk biraz, sonra diğer marka/model bisikletlerden bahsettik, bisiklet yarışçıları ve hikayelerinden konuştuk… Güzel bir bisiklet olduğu 7’den 70’e onaylandı. :)

En çok hoşuma gidende insanlarla diyalog kurabilmeme vesile olması, bisiklet hem fiziksel, hem ruhsal açıdan insana artılar katıyor. Bu harika bir şey…

reha genç

Forum Bağımlısı
Tepki
907
İlerleyen günlerde dağ, tepe, bayır, çamur, toprak performansını da test edeceğim. İlk testi olan şehir içi kullanımından “A+” ile geçti. :)

Merhabalar,hayırlı olsun,nacizane cross sürüş deneyimimden bikaç anektod ve foto paylaşmak istemekteyim :)
C:\Documents and Settings\Reha Genc\Desktop\rh+\bisiklet

Bu resimde aydos ormanlarının içinde yer alan göle yapmış olduğum yolculuk görülmekte

Bu kıyıya ulaşana kadar yaklaşık 8 km yol yapmış bulunuyorum.yer yer çamurlar maşa ile tekerlek arasına sıkışacak derecede yoğundu.

Toplamda aldığım 14.5 km yol sonunda bisikletimin performansından oldukça memnundum fakat kendim için aynı şeyleri söyleyemiyeceğim lakin oldukça yorulmuştum "kondisyon yerlerde":) hiçmi canını sıkan şey olmadı derseniz elbette oldu lakin fazla önemsenecek şeyler değildi ör:kronik ön disk sürtmesi,kararsız arka dişli değişimleri.Yüksek ihtimalle 15 gün sonra gitmem gereken bakımda bu sorunlar ufak ayarlamalarla düzelticektir. Hoşçakalın

• Beğen

reha genç

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Kusura bakmayın foto yüklemeyi beceremedim galiba:(

CEM ATEŞ

Forum Demirbaşı
Tepki
938
Fotograflarını ücretsiz upload sitelerine gönderip foruma eklemen gerekir. Seni bilgisayarındaki fotoyu forumda gösteremezsin.

reha genç

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Sağolun,işte yükleyemediğim bahsi geçen fotoğraflar;

http://www.filefactory.com/file/agfe31c/n/SDC10027_JPG

http://www.filefactory.com/file/agfe37b/n/SDC10026_JPG

http://www.filefactory.com/file/agfe36a/n/SDC10030_JPG

http://www.filefactory.com/file/agfe38c/n/SDC10031_JPG

http://www.filefactory.com/file/agfe39g/n/SDC10028_JPG

hoşçakalın...

reha genç

Forum Bağımlısı
Tepki
907
http://www.transferbigfiles.com/Get.aspx?id=a4a3101d-680a-460e-b97d-7c87dc9f08c0:mad:

reha genç

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bir yerde bi eksiğim var ama.... bakalımm hayırlısı

CEM ATEŞ

Forum Demirbaşı
Tepki
938
Buradan (link) resimleri nasıl küçülteceğine bak. Atmak istediğin resimler çok büyük.

Daha sonra (link) Resimleri upload edip sana verdiği direk linkleri buraya yapıştır. Resimler çıkacaktır.