SALCANO NG 255 SRD alacağım, tavsiye eder misiniz?

S.Emre DURMAZ

Forum Demirbaşı
Tepki
353
İsim
S.Emre
Bisiklet
Cube
Selam herkese,
bugün ucuz 2. el bir bisiklet almayı düşünüyordum, hatta aşağıda bir başlık açıp tavsiye istemiştim, vazgeçtim. Adam akıllı iyi sıfır bir bisiklet almaya karar verdim. Salcano NG 255 SRD alacağım sanırım. Bisikletcim.com sitesinden taksitle almayı düşünüyorum. Bu siteden alışveriş yapan arkadaşlar var mı acaba? site güvenilir midir, önerir misiniz acaba?
herkese iyi forumlar...

Scudo

S.Emre DURMAZ

Forum Demirbaşı
Tepki
353
İsim
S.Emre
Bisiklet
Cube
biraz hesap yaptım baktım ng 255 srd biraz pahalı geldi. Ben de Salcano Alu satın aldım. İnternet üzerinden erdoğanlar bisikletten. Dün gece sipariş verdim. Bugün telefon ettim akşam kargoya verileceğini, yarın da elimde olacağını söylediler. Bisikletin rengi siyah, kırmızı stickerleri var. Gerçi başka rengi var mı bilmiyorum ama görünümü baya etkileyici. NG 255 SRD hidrolik disk frenleri yüzünden hoşuma gitmişti zaten. Ama fiyat iki katı. Artık hidrolik disk fren de olmayıversin. Sonradan kendim alırım diye düşündüm. Netten hidrolik disk ön arka set fiyatlarına baktığımda bu sevdadan vazgeçtim :) 120 euro + kdv den başlayıp 450 euro + kdv ye kadar gidiyor fiyatlar :D Ben zaten Alu bisikleti 187 euro + kdv ye aldım.. Bi fren seti neredeyse bir bisiklet parası kadar daha ediyor, o da en ucuzundan alırsam :D

Tepki
6
Bisiklet
Salcano
eskişehirden yazıyorum. ist'da ünv. ve izmirde asker macerası dönüşü 1 yıl aradan sonra ,eskişehrimin de düzlüğü ve ikiteker aşkım gereği, hem araştırmaya hemde siteyi okumaya başladım ve muteakiben NG 255 SRD modeli ile de ilgilendiğim için bu ilk msjlarımı yazıyorum.( ancak yeni konu açamıyor ancak konu açamadığımdan ilgili konuya yazmak durumun kalıyor ve kişilere PM gönderemiyormuyum bilginiz varmı acaba?)

3-4 sorum var hem cengiz bey kullanıcı olarak siz, hemde elinde olan kullananlarda deneyim ve bilgilerine ithafen soruyorum;

1) salcano NG 255SRD modeli, eskişehirde yok, ANKARA ve İSTANBUL da varmıdır varsa eyr gösterebielcek varmı günü birlik ank'a ve işlerim içinde zaten gideceğim istanbulda yer gösterirseniz gidip fiziksel oalrakda bakabilir ve nakit alabilirm.
2) nakitte sitede 900e bile alanlar olmuş. acaba nerden nasıl alınmış bilgisi olan varmı? 1080 gibi bir nakit fiayt bu bisiklet için çokmu?
3) özelliklerde sram X7 full set diyor. bu ayna kol- değiştiriciler ve göbeklr ile vites kolları ve disk firen olmasaydı fren setini içermesi gerekirdi ,ancak daha orta attırıcıda SRAM X5 değiştirci kullanmış, bi abimizde arka değiştirici için(2009) x9 takılı geldi yazmıştı-eskişehirden muhsin abi.
- hocam bu bisiklet full set değilmi yada enreleri X7 göbekler salcanomu? bu nasıl fullset ? paylaşırsanız sevinriim? sonuçta gelen üründe full set yok diye geri göndermeyeyim?
4) 173 boy 85 kiloyum. bu durumda bin tl civarı benim araştırp bilemediğim gene 12-13kg(max) civarı önerebileceğiniz net bir model varmı acaba?
5) salcano bayisi eskişehir- gerçekten tam bir tekel ve kurnaz. aynen kelimesi kelimesine -"4 ayda bi 30 tl vercen yoksa bana hiç gelmicen, yoksa garantin olmaz, - ya abi zaten önümüz kış bende az çok anlarım etmiz kullnadıı kağıda damga vurman için neden 30tl vereyim - burası nasıl geçincek ben nasıl yaşicam. verecen kural bu" dieyrek niytinide belli etmiştir. bu garanti hususu ve 30-40 tl mecburi bir ücret yasalmı ? her yerde varmı acaba..

kısa kısa da olsa ilgi -alakası ve bilgisi olan herkesin bişiler yazmasını ve bi cümlede olsa yardımcı olmasını bekliyroum.. zamn ayırıp yazan arkadaşalra çokteşekkürler faydalı bilgileri için.