Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano Ng 255 Sd - Ng 255 Srd

Konu, 'Salcano' kısmında Samet SERTER tarafından paylaşıldı.

1. Samet SERTER

Samet SERTER Forum Demirbaşı

Seviye:
    Salcanonun 2 modeli arasında kaldım.
    Salcano NG 255 SD :
    26” MTB
    ● Shımano Full Set Deore 27 Vites Ön Ve Arka Hidrolik Disk
    ● Trıple Butted 6061 Aluminyum Kadro
    ● Suntour Xcr Gidondan Kilitlemeli Maşa
    ● Rıtchey Pro Set Boğaz, Gidon, Sele, Sele Borusu, Furş Takımı Ve Elcik
    ● Salcano X-Prod1 Çift Duvarlı Jant Ve İnox Paslanmaz Jant Teli
    ● Mıchelın Country Dry2 Lastik
    ● Kadro Ölçüleri 16”, 18”
    ● Ağırlık 12.6 KG

Salcano NG 255 SRD:
    26” MTB
    ● Sram Full Set X-7 27 Vites Ve Avıd Elıxır 5 Hidrolik Fren Takımı
    ● Tiıple Butted 6061 Aluminyum Kadro
    ● Suntour Xcr Gidondan Kilitlemeli Maşa
    ● Rıtchey Pro Set Boğaz, Gidon, Sele, Sele Borusu, Furş
    ● Takımı Ve Elcik
    ● Salcano X-Prod1 Çift Duvarlı Jant Ve İnox Paslanmaz Jant Teli
    ● Michelin Country Dry2 Lastik
    ● Kadro Ölçüleri 16”, 18”
    ● Ağırlık 12.2 KG
    Vites olarak
    1.Vites sistemi olarak Shimanonun deore modeli ile Sramın x-7 modeli karşılaştırırsak hangisi üstündür.
    2.Fren sistemi olarak Shimanonun deore hidrolik fren takımı ile Avıd Elıxır 5 Hidrolik Fren Takımı karsılastırırsak hangisi üstündür?
    Yardımlarınızı bekliyorum...

SerkanNamazcı bunu beğendi.
  2. Samet SERTER

Samet SERTER Forum Demirbaşı

Seviye:
    13 kişinin sayfayı açıp yorum yapmaması çok tuaf bir durum...

Hüseyin Muhammed ATALAY bunu beğendi.
  3. CaRviLLE

CaRviLLE Kıdemli Üye

Adı:
    Kerim
    Seviye:
    ben 1.sini seçtim memnunum 2.si daha üstün olsaydı SD SDR ye göre daha pahalı olmazdı diye düşünüyorum

SerkanNamazcı bunu beğendi.
  4. SerkanNamazcı

SerkanNamazcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    sen parasına aldandın . . 303srd kullanıyorum x5 var avid 3 hidrolik fren var . . Hem agırlık olarak hem kalite olarak srd dir .

5. niyazi keşo

niyazi keşo Kıdemli Üye

Seviye:
    iki modelde kalite olarak birbirine yakın ve kaliteli bisikletler ama ben bu durumda olsaydım ng255sd yi seçerdim

6. Rıfat KELEŞ

Rıfat KELEŞ Yeni Üye

Samet Bey neden yeni almışken satıyorsunuz bir sıkıntısı mı var bisikletin? Satış sitesinden gördüm de.

7. CaRviLLE

CaRviLLE Kıdemli Üye

Adı:
    Kerim
    Seviye:
    Rıfat bey merhaba bende de 255 sd var problemsiz 3 ay oldu alalı satmayı düşünüyorum henüz ilan falan açmadımda ihtiyacınız varsa görüşebiliriz

8. Mustafa Mus

Mustafa Mus Kıdemli Üye

Seviye:
    Kerim bey fiyat ve bisiklet durumunu özelden yazabilirmisiniz acaba?

9. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    arkadaşım shimanolar %10 zam geldi ve ayrıca shimano her zaman daha pahalı srama göre. sd sdr tartışması her zaman sürecek :D bende shimanolu bisiklet var ama bu seferde sramlı bisiklet alcam.ng 255 srd yi :D

10. bianchiultra

bianchiultra Bisikletkolik

Seviye:
    bende bugun karar verdim ve SD modelini sipariş ettim eğer güncel resimlerınız varsa paylaşabilir misiniz

11. Derviş Özcan

Derviş Özcan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    bi kere hiç düşünmeden srd alı derim.
    bi kere x7 nin rakibi slx dir.
    deore hidrolik el ixir 5 ile yan yana bile duramaz .

markaya para vermeyin srd den şaş mayın
    he bide ayna kol var turuvativ kat kat daha iyi

Erol KOLAS bunu beğendi.
  12. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşım scram dan şaşmayın. açın youtube den izleyin. deore ile scramı. shimano nasıl sallanıyoken scram taş gibi duruyo.

13. Erol KOLAS

Erol KOLAS Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bugün itibariyle 255srd siparişi vermiş bulunmaktayım. Sd hem daha pahalı hem deore set ile frenlerin seviyesi daha düşük. geldiğinde göreceğiz artık. Eski bisikletlerime nazaran çok çoook üst sınıf bir bisikletim olacak. Memnun kalmama gibi bir durum olamaz. Herkes servisinden şikayetçi ama şahsen ben her türlü tamiratını yapabiliyorum, servis ile sadece garantiyi onaylaması için işim olacak.

Kürşad Erkaya bunu beğendi.
  14. lNgNl

lNgNl Yeni Üye

SRD nin ağırlığını söyliyebilcek bi arkadas varmı acaba ..?

15. murat istinye

murat istinye Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sd: 12.6
    srd :12.2 kg

1800 tl ye kadar 11.6 kgyakdar düşüyor.

16. murat istinye

murat istinye Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    eskişehirden yazıyorum. ist'da ünv. ve izmirde asker macerası dönüşü 1 yıl aradan sonra ,eskişehrimin de düzlüğü ve ikiteker aşkım gereği, hem araştırmaya hemde siteyi okumaya başladım ve muteakiben NG 255 SRD modeli ile de ilgilendiğim için bu ilk msjlarımı yazıyorum.( ancak yeni konu açamıyor ancak konu açamadığımdan ilgili konuya yazmak durumun kalıyor ve kişilere PM gönderemiyormuyum bilginiz varmı acaba?)

3-4 sorum var hem cengiz bey kullanıcı olarak siz, hemde elinde olan kullananlarda deneyim ve bilgilerine ithafen soruyorum;

1) salcano NG 255SRD modeli, eskişehirde yok, ANKARA ve İSTANBUL da varmıdır varsa eyr gösterebielcek varmı günü birlik ank'a ve işlerim içinde zaten gideceğim istanbulda yer gösterirseniz gidip fiziksel oalrakda bakabilir ve nakit alabilirm.
    2) nakitte sitede 900e bile alanlar olmuş. acaba nerden nasıl alınmış bilgisi olan varmı? 1080 gibi bir nakit fiayt bu bisiklet için çokmu?
    3) özelliklerde sram X7 full set diyor. bu ayna kol- değiştiriciler ve göbeklr ile vites kolları ve disk firen olmasaydı fren setini içermesi gerekirdi ,ancak daha orta attırıcıda SRAM X5 değiştirci kullanmış, bi abimizde arka değiştirici için(2009) x9 takılı geldi yazmıştı-eskişehirden muhsin abi.
    - hocam bu bisiklet full set değilmi yada enreleri X7 göbekler salcanomu? bu nasıl fullset ? paylaşırsanız sevinriim? sonuçta gelen üründe full set yok diye geri göndermeyeyim?
    4) 173 boy 85 kiloyum. bu durumda bin tl civarı benim araştırp bilemediğim gene 12-13kg(max) civarı önerebileceğiniz net bir model varmı acaba?
    5) salcano bayisi eskişehir- gerçekten tam bir tekel ve kurnaz. aynen kelimesi kelimesine -"4 ayda bi 30 tl vercen yoksa bana hiç gelmicen, yoksa garantin olmaz, - ya abi zaten önümüz kış bende az çok anlarım etmiz kullnadıı kağıda damga vurman için neden 30tl vereyim - burası nasıl geçincek ben nasıl yaşicam. verecen kural bu" dieyrek niytinide belli etmiştir. bu garanti hususu ve 30-40 tl mecburi bir ücret yasalmı ? her yerde varmı acaba..

kısa kısa da olsa ilgi -alakası ve bilgisi olan herkesin bişiler yazmasını ve bi cümlede olsa yardımcı olmasını bekliyroum.. zamn ayırıp yazan arkadaşalra çokteşekkürler faydalı bilgileri için.

17. murat istinye

murat istinye Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

işte o servisler o küçük parça garantiyi onaylamak için bile 30 tl para istiyrolar biş iyapsınlar yapamsınlar bu nasıl iştir anlamadım?? heryede her ilde buböylemi acaba??

bide
    aklıma bikaç şeytakıldı.

sramı - shimanoya oranla hızlı gçiş ve yük alıtnda kararlı tutudman dolayı övüyorlar. 255SRD modeli üzeridne gelen avid 5 disk frenleri ise 500 lrialık çok iyi fen sistemi diye söylüyrolar. nerdeyse SRD ile ilgil tüm forumu karıştırdım. ancak sizin bu hava/ayar sorunu tüm disk frenelrde -hidrolik- olmuyormu. ayrıca yedek prça ediğiniz -çarpma kırılmaz olmzsa benim gibi sık fren kullanan biri için sadece disk pabuçlarının değişimi olmaycakmı. kimi oraganik kimi daha metalik kullanıyor illaki bulunmazmı? (eskişehir)

SD modeli 200tl daha pahalı. 400gr daha ağır.

bu konuda herkesin görüş ve tavsiyesi aydınlatıcı olackatır ?

18. murat istinye

murat istinye Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    salcano ng 255srd çok güzel donanıma sahip ve şık duruyor bence..

ancak ilginçtir forumda sevende var ,alıp iki ay sonra satanda.. hidrolik bakımı ozr pahalı diyerek bi arkdaş satılık ilanı vermiş mesela. stelikde seçerken baya araştırmı şve burdada gündem etmiş olmasına rağmne..
    bugün birinden salcano modellerin hidroliklerinden uzakdur. hidrolik rotoru çok ısınıp genleşiyor. vidalar geçşeyip tutmaz oluyor rotor bayır inerken yerinden çıktı .dedi.. sonra mavi bi ikimyasal ile takrar vida sıkmışlar ama tutmamış oda satmaya çalışıyordu..

bu konuda bilgisi olan varmı acaba?

teşekkürler.

19. M.Nuri TEKE

M.Nuri TEKE Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Murat bu model bende de var 255 SD..arkadaşımdada SRD var ikimizde memnunuz.ben 1 yıldır, arkadaşım 2 yıldır kullanıyor ki balataları bitirdi. iki modelde güzel. Ancak bunlar sitesinde olmalarına rağmen kataloglarda yok. çünkü 2010 model bunlar ve şu an üretilmiyor. bayilerdede bir iki tane varsa vardır. malatyadan arkadaş bayilere sordurdu.Türkiyede 4 tane sd var dedi ,birini getirtti ve aldı. Bulamaman normal. Ama bulursanda hiç tereddüt etme al bence. liste fiyatınında altınaa alabilirsin. O rotoru çıkan ya çarpıp yamultmuştur, yada vidayı sıkan kişi diş kaptırıp yalama yaptırmıştır yuvaya,, şans işi birazda. Bu bisikletin üstünde Scott yazsa idi fiyatı 2800 olurdu..Salcanonun Tek problemi servis...ben çektim biliyorum..Ama ben kendim yaparım diyorsan bu fiyata bu donanımı başka bir bisikletde kattiyen bulamazsın..:in: