Salcano NG 101 SRD

Tunahan_06

Daimi Üye
Tepki
274
Bisiklet
Salcano
İstanbul'a ikinci el trek 7.3'ü almak için gitmiştim fakat oraya gidince vazgeçtim bundan ve ilk gün ng 222 srd aldım fakat akşam bisiklete baktım baktım olmadı içime sinmedi bir türlü ertesi gün biraz daha fark ödeyip Ng 101 SRD aldım.Forumda herkes sedona-geotech-canondale vs. markaları söylüyordu ama salcanoyu aldık bakalım sonuç ne olacak :)

Aynakol ; Truvativ Firex
Arka attırıcı ; Sram X-9, 27 vites.
Ön attırıcı ; Sram X-5
Maşa ; Rock shox toro,direksiyondan kilitlemeli.
Lastikler ; Hutchinson tubeless olarak geçiyor fakat sanırım jantlar tubeless uyumlu olmadığı için iç lastik varmış.
Gidon,sele,sele borusu ; rithcey
Sağ fren kolu hidrolik kaçırmaya başladı eve gelince onu söküp geri yolladım değiştirecekler büyük bir ihtimalle.

(link)

(link)

(link)

(link)

Turlara çıktıkça bisikletin daha güzel fotoğrafları gelecektir :D

Scudo

mathcup

Daimi Üye
Tepki
175
Ufak tefek problemler insanın canını sıkıyor ama en iyi bisikletide alsanız benzeri şeyler olabilir. Bence mükemmel bir bisiklet almışsınız hayırlı olsun.

• Beğen
Tepkiler: Tunahan_06

müjdat dede

Forum Bağımlısı
Tepki
422
Bisiklet
Giant
@mathcup

arkadaşın dediği gibi en iyi bisikletide alsanız ufak tefek sorunlar çıkıyor. güzel bisiklet almışsın renklerin uyumu harika kazasız belasız ve booll pedallı günler diflerim :D :)

• Beğen

m.varolfb

Forum Bağımlısı
Tepki
1.014
2.el almaktansa iyi bir seçim yapmışsınız bence, güzel turlarda keyifle pedallamanızı dilerim...

• Beğen

Hasan Kuru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.227
Hayırlı olsun.Kazasız belasız binmeniz dileğiyle.

• Beğen

mask

Aktif Üye
Tepki
180
Yeni bisikletin hayırlı olsun Tunahan :) Fiyat performans olarak iyi bir seçim yapmışsın. Bu fiyatlarda Trek scott vb markalarla arasında inan çok fark olmaz, üstelik daha pahalı olmalarına rağmen. Fark daha üst modellerde ortaya çıkar. Kadro rengi çok şık. Güle güle kullan.

• Beğen

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
aslında kalitesi pek onemlı değil (model marka vs) onemlı olan baktıgınızda sıze heyecan vermesı :D hayırlı olsun kazasız belasız ;D

• Beğen

Tunahan_06

Daimi Üye
Tepki
274
Bisiklet
Salcano
Herkese teşekkürler arkadaşlar,bugün yağmura da yakalandık biraz kirlettik keratayı :) Bisiklet şimdilik iyi gidiyor ön vites 2.dişliye zor geçiyor sanırım onu ufak bir ayarla halledeceğiz.
Bu arada Edirne'nin çukurlarla tümseklerle dolu yollarına amörtisör kapalı iken girdikçe iyiki mtb almışım diyorum,Edirne City'de citybike ile gezmek pek rahat olmazmıştı :D

yoldas7

Forum Demirbaşı
Tepki
53
kazasız belasız kullanman dileğiyle...
eşimde de var. bodrumda bisikletten anlayan bir bisikletci olmadığı için disk fren bakımı sorunu yaşadık. bende disk frenleri forumdan disk frenden anlayan bir arkadasa sattım. şimdi bisikletciden aldığım 20 tl lik :) v fren setiyle kullanıyoruz. çok memnunuz...

• Beğen

Tunahan_06

Daimi Üye
Tepki
274
Bisiklet
Salcano
Burada da doğrusu henüz pek anlayan yok gibi bu sistemden,ama hidrolik diskten sonra bir v fren deneyince de hidrolik kendini aratıyor :) Biraz kullanacağım bakalım çok sorun çıkartırsa bende elden çıkartırım heralde.

Tunahan_06

Daimi Üye
Tepki
274
Bisiklet
Salcano
Bisikleti alalı frenleri 2 defa geri yolladım fakat yine sorunlar bitmedi ; Şimdi de balataları sıktıktan sonra diski tam olarak bırakmıyorlar,sıkıyorlar.Artık Salcano'dan V-Fren ile değişim isteyeceğim.Bir de şunu soracağım ; Salcano sitesinde bu bisiklet X-9 set olarak gözüküyor fakat Salcanodaki resimde X-7 var ama benim bisiklette de Arka X-9 ön ise X-5, Sitesinde ise fiyatı 1700 küsür lira gösteriyor,Ben bisikleti 1175'e aldım uzun pazarlık sonucu,Kullanan arkadaşlardan fiyat ile ve arka-ön aktarıcılarla ilgili görüşlerini alabilir miyim..

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
Hayırlı olsun güzel bir salcano, güle güle kullanın.Bazen bisiklet firmalarının bazıları vites sistemi x.9 vb. diye yazıp arka viteste x.9 önde daha düşük bir model kullanıyorlar.Bunu dikkat çekmek için yapıyorlar.X.9 arka vitesi ben de kullanıyorum.Gayet güzel bir attırıcıdır.

• Beğen

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Bisikletin çok güzel. Bu aralar pek çok arkadaşımda da Salcano var. Bakalım 2010'da nasıl atılımlar olacak Türk firmalarında!

• Beğen

m.ali mülayim

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Trek
Güzel bisiklet güle güle kullanın. Sırf sizin başınıza gelen sıkıntıdan korktuğum için v fren bisiklet aldım.

• Beğen

Furkan Gür

Daimi Üye
Tepki
127
Hayırlı olsun bendede salcano Alu var bende Çok memnunum bisikletini rengi ve parçaların mükemmel Güle güle kullan bol pedallar

• Beğen