salcano ng 101 deki frenler

powered

Üye
Tepki
17
ben bianchi miwok almayı düşünüyordum ama bianchilerin biraz ağır olduğunu duyduğum için salcano ng 101 inde iyi bisiklet olduğunu gördüm ama ng 101 de hiç görmediğim farklı bir shimano diskler kullanılıyor.ng 101 dekiler miwok a göre daha iyi bir fren sistemi mi ? ayrıca salcano deore 27 vites. sizce hangisini seçmeliyim ng 101 i mi yoksa miwok u mu ??

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hangi miwok ama?
611 mi? Eğer oysa, ben whistle derim. 614 var bende. Ama donanım olarak 611 denk geliyor sanırım. Kadrosu 101'den iyi bence.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Salcano'daki amortisör yaylı ve yükseklik ayarlı bir RST, Miwok'lardakine göre daha üst model. Frenlerin modelini ne yazık ki bulamadım. Ancak kadro teknolojileri açısından pek farklı olacaklarını sanmıyorum. Salcano'nun daha sade yapısı hoşuma bile gidiyor :).
Ayrıca Salcano Deore vites sistemli. Bu çok büyük bir artı, kesinlikle göz önünde bulundurulmalı.

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
merhaba ben salcano ng 101 kullanıyorum benim bisikletimde ilk aldığım zaman da şimdi de shımano br m-465 disk frenler var ve gayet memnunum mekanik olmasına rağmen olduça iyi tutuyorlar(belki fren ayarlarının iyi olmasındandır)zatan frenlerin en son sınır nedir ki? arka fren arka lastiği ön fren de ön lastiği kilitleyebiliyorsa(sürüş sırasında frene basıldığı zaman)bu herhelde en son sınır oluyor kısacası rahatlıkla sürüş sırasında ön frene basıp takla atabilirsiniz(çok denedim ama atmadan freni bıraktım)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Emir Alaca, fren dozajı önemli bir konudur. Hidrolik frenli bir bisiklet hiç kullandın mı bilmiyorum ancak inan arada çok fark var. Özellikle zor arazi koşulları, ani frenlemeler ve bırakmalar, çamur vs söz konusu olduğu zaman hidrolik sistemler açık bir şekilde fark yaratıyorlar. Ayrıca uzun teknik inişlerde hidrolik frenler seni yormaz, çünkü gücünü katlayarak (farklı piston çaplarından dolayı) fren kaliperine aktarırlar. Mekanik sistemler de bu söz konusu değil.

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
hiç hidrolik frenli bisiklet kullanmadığımdan mekanik iyi gibi geliyor herhalde fren koluna uygulanan gücü katlayarak diske aktarması gerçekten çok önemli ve güzel birşey ben de hidrolik disk frene geçeceğim inşallah cevabın için çok sağol Halil ÖZTÜRK.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Hayırlısı olsun diyelim :). İnşallah en kısa zamanda, frenler konusu altında alacağın freni seçeriz hep beraber ;).