Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano NG 030 SLX hakkında

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mahsus Mahal tarafından paylaşıldı.

1. Mahsus Mahal

Mahsus Mahal Kıdemli Üye

Adı:
    Aydın Bez
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Şu anda Bianchi AFX 2.0 kullanıcısıyım; bisikletimde bir hayli fazla komponent değişikliği yaptım. Ancak Salcano'nun 2100 model NG 030 SLX modelinin 18 kadrosunu buldum ve üzerindeki donanım bisikletin 1850 TL civarında olan fiyatı için bir hayli fazla ama bisikletin fiyatı uygun.

Komponentler neler peki?
    • SHIMANO SLX tam set (
    • Rithcey WCS tam set
    • DT Swiss jant seti

Tam özellikleri ise:

TİP : 26" MTB
    VİTES : SHIMANO SLX FULL SET 27 VİTES
    KADRO : TRIPLE BUTTED ÖZEL ALAŞIM 6069 ALÜMİNYUM KADRO
    MAŞA : SUNTOUR SF11-RAIDON-RLD GİDONDAN KİLİTLEMELİ AMORTİSÖRLÜ MAŞA
    FREN : SHIMANO SLX HİDROLİK DİSK FREN TAKIMI
    GİDON : RITCHEY MTN WCS RIZER (wet white)
    GİDON BOĞAZI : RITCHEY STEM WCS 4-AXIS 44 84/6D (wet white)
    SELE : RITCHEY WCS MARATHON V2
    SELE BORUSU : RITCHEY WCS 1B 350mm (wet white)
    MAŞA YATAĞI : RITCHEY WCS LOGIC ZERO PRESS FIT
    TEKERLEK : DT SWISS X430 JANT VE İNOX PASLANMAZ JANT TELİ
    LASTİK : MICHELIN WILD RACER LASTİK
    SEÇENEKLER : KADRO ÖLÇÜLERİ 16"-18"

Başlıca amacım taksitleri bitene dek bu bisikleti kullanmak ve akabinde ikinci el TREK ya da MERİDA kadro alarak (Bisiklet Fourum'dan arkadaşlar elbet çıkacaktır...) bisikletimi tamamlamak. Kadro bayunu 18 alacağım; hali hazırda arzi binişleri yaptığım içn 16 kadro bile işimi görüyor. 186 cm boy ve 84 cm bacak boyu için biliyorum ideal olanı 19-21 arası bir kadro.

Tercihim hakkındaki görüşünüz nedir arkadaşlar?

2. Ali ERTURAN

Ali ERTURAN Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Bianchi için ettiğiniz masraf bir yana, sizin gibi düşünüp de hareket eden kullanıcı çok.Zaten Salcano alanlar da genelde ekonomik olduğu için bu markayı tercih ediyor.

Ve dediğiniz gibi o komponent ve ekipman için oldukça iyi bir fiyat.Kadroyu ilerleyen zamanda değiştirmek çok zor olmasa gerek.Salcano kadroların da sizi o süreç içinde üzeceğini sanmıyorum fakat tabii ki bi Merida ya da Scott gibi de olmaz.

Ayrıca benim boyum 183cm ve bacak mesafem de sizinle aynı hatta daha uzun diyebilirim.Mtb de 18" gayet yeterli oluyor.Merida'dan önce Kron' da 17,5" kullanmıştım, onda da sıkıntı olmamıştı ama 18" daha rahat oluyor.
    Ayrıca ilk kullandığım Kron Xc4000 de 19" ti arazi kullanımında pek rahat ettirmemişti.O yüzden size de 18" tavsiye ederim.

Yani bana mantıklı geldi düşünceniz, sizin durumunuzda olsaydım ben de öyle yapardım herhalde :)

Hayırlısı olsun, size iyi seçimler :)

Hüseyin Muhammed ATALAY bunu beğendi.
  3. Mahsus Mahal

Mahsus Mahal Kıdemli Üye

Adı:
    Aydın Bez
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Dediğim gibi Salcano NG 030 SLX 2011 model 9'lu çekiş sistemi olan bisikleti Shimano, Ritchey ve DT Swiss donanimları ucuza kapatmak icin almak istiyorum.

Bu üçünün tam kadro parçalarını bisiklet üzerinde olnaksızın almaya kalkışırsak astarı yüzünden pahalıya geliyor.

4. dağhan yaşar

dağhan yaşar Aktif Üye

Seviye:
    merhaba aydın bey,

bu dediğiniz parça olarak alma olayının pahalıya gelmesi aslında tüm firmalar için geçerlidir. ama ben de hali hazırda bir ng030 kullanıcısı olarak sadece donanıma bindiğimi söyleyebilirim ki bir çok başka marka bisiklet/kadro da kullanmışlığım var:) yani bu fiyata gerçekte bu fiyatın karşılığının fazlasını almış olmayacaksınız:S

5. Mahsus Mahal

Mahsus Mahal Kıdemli Üye

Adı:
    Aydın Bez
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Dağhan Yaşar bey cevabınız için teşekkürler. Evet, donanım için bisikleti almak istediğim doğru. En çok 10 ay içinde kadro almayı planlıyorum.

Peki ya siz deneyimlerinizi paylaşır mısınız? Mesela kadro uyum ve dengesi, komponentlerin saglamlığı... Bunlar önemli çünkü.

Cevabınızı bekliyoruz.

6. dağhan yaşar

dağhan yaşar Aktif Üye

Seviye:
    rica ederim aydın bey,

donanımının sağlamlığı su götürmez bir gerçek. gerek shimano slx, gerek ritchey wcs grupları gayet başarılı parçalar. kadroya ise sadece birkaç ay tahammül edebildim maalesef:( kadro gayet hafif; yalnız açılar-geometri ve esnemezlik alanlarında ciddi problemleri var bence. mesela ben 180cm boyundayım ve 18'' ini kullanıyorum ama kardeşimin 16.5'' başka bir marka bisikletinin kadrosu bile bana çok daha iyi oluyordu. zira ng030 da üst boruyu ciddi bir şekilde kısa yapmışlar. bu sürüşü inanılmaz etkileyen bir durum:S bir diğer yandan pedala basarken belirgin bir esnemeye maruz kalıyor ki çok ağır bir insan değilim.

kadro değiştirmek olayına gelince, yeni bir kadroyla birlikte size muhtemelen sele borusu+kelepçesi, furç takımı ve değişim ücreti gibi masraflar da çıkacaktır. iyi bir kadro ücretine bunları da kabaca ekleyip değerlendirme yapabilrisiniz.

7. Mahsus Mahal

Mahsus Mahal Kıdemli Üye

Adı:
    Aydın Bez
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Kadro değiştirmenin hiç olmazsa Ritchey WCS setten dolayı sorun olacağını sanmıyorum. Ancak tercihim Merida Matts TFS 500 D olabilir. Bunun yanı sıra kadro beni en az 2 sene götürür gibi; neticede Bianchi AFx 2.0 kullanıyorum 16 kadro ve gayette memnunum.

8. Mahsus Mahal

Mahsus Mahal Kıdemli Üye

Adı:
    Aydın Bez
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaşlar bugün bisikleti vade farksız 10 taksitle 1800 liraya Sirkeci'de bulunan Yurt Bisikletten satın aldım. İlk deneyim ve sürüş çok keyifli.

erendiz çetiner bunu beğendi.