Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

salcano modeli yardım

Konu, 'Salcano' kısmında bis1 tarafından paylaşıldı.

1. bis1

bis1 Yeni Üye

arkadaslar merhaba bisilklet konusunda hic bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim....Evime yakın salcano bayii var onun ıcın salcano bisklet dusunuyorum.1,80 boyunda 90 kiloyum hafta sonları yazlıkta toprak ve asfalt yolda gezmek için bisiklet istiyorum salcanonun hangi modelini tavsiye edersiniz...Fiyatı ne cıvarda.Yardımlarınıza tesekkurler....

2. bis1

bis1 Yeni Üye

Yardımcı olabilecek kımse yok galıba yanlıs bısey mı yazdım tesekkurler.....

3. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba.
    Tabi yanlış birşey yazmamışsınız. Demek gören olmamış, yada siz çok eksik bilgi verdiğiniz için sanıyorum, pek dikkat çekmemiş.

Almak istediğiniz bisiklete ne kadar bir bütçe ayırıyorsunuz, ilk önce onu yazmanız gerekli. Yoksa hepsini sırayla şu model şu kadar diye yazmaya kalksak, burada firmaların satış temsilcileri gibi oluruz.
    Siz bütçenizi bildirin, mutlaka ona göre size cevaplar gelecektir.
    Birde, aldığınız bisikleti uzun müddetmi kullanmak istersiniz, yoksa ayağımı yerden kessin gibi bir düşüncemi var.
    Almışken bir kere alınır diyorsanız bütçenizi ona göre bildirin.
    Birde forumda, zaten salcano linkinde yazmışsınız. burayı bile biraz inceleseniz, kendinize uygun bisiklet modelini hemen bulabilirsiniz.

Sevgi ve selamlarımla.

4. bis1

bis1 Yeni Üye

Tesekkurler...
    Sayın ender bey cevabınıza cok tesekkur ederim.Ben sadece hafta sonları kısa geziler amaclı kullanacam o nedenle butceyı az tutmak ıstıyorum.Forumu ınceledım mesela NG 600 modelı benım ısımı gorurmu boyuma uygunmudur..
    Yardımlarınıza sımdıden tesekkurler

5. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Merhaba
    Salcano sitesinde Kdv dahil fiyatı 297 Ytl. olarak yazıyor.
    Benim depomdada aynısından var ve birkaç kere bindim. Mavi bisiklet kampanyasında hediye etmişlerdi, Antalyalı bisiklet severlere.
    İlk başlangıç için çok kötü bir model sayılmaz. Sadece bana bu bisikletle turlara çık desen çıkmam.
    Neden dersen dişli sistemi insanı yoruyor. Daha doğrusu iyi bisiklete bindikten sonra bu kötü geliyor. Kadrosu güzel fena sayılmaz. Ön maşa biraz kalite yönünden zayıf ama idare eder.
    Benim boyum 1.74 filan, ama sele borusunu sonuna kadar, yani emniyet sınırına kadar çıkardığımda bile bana alçak geliyor. Sizin boyunuza bakınca size kesin kısa gelir . Ama sele borusunu bir uzun modelle değiştirmeniz gerekir. Zaten benim ağırlığımda bile sele borusu eğilmeler yaptı. Yani kaliteli birşeyle değişmesi gerekir.
    İşte istediğiniz bisikletin benim gözümle kısa bir anlatımı.

Ben bir daha, bisikletime masraf etmeyeyim aldığım gibi kullanayım diyorsanız, benim bisikletimden alın. Sorunsuzca kullanın . Fiyatı 550 ytl . Yok beni aşar diyorsanız da. Salcano 600 e devam derim o zaman.

Sevgi ve selamlarımla.

6. bis1

bis1 Yeni Üye

Yardım ve ilginiz beni cok sevindirdi.
    Sizin tavsiye ettiginiz hangisi o model hakkındada kısa bi bilgi verirseniz cok memmnun olacagım...

7. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Benim bisikletim bu linkte .
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=9082&page=7

Siz benden şanslısınız, İstanbulda yaşıyorsunuz. Görerek alma şansınız var. Ben bisikletimi Efor bisiklete, Sönmez beye telefonla sipariş ettim.
    Bisikletim gelince gördüm onu, çok memnunum.
    Ama tabi bisikletimi almadan önce forumda bende çok dolaştım. Çoğu bisikleti inceledim. Sonra kararım bu oldu.

Sönmez beye benim selamlarımıda söylersiniz, sizi memnun edeceğinden hiç kuşkum yok. Ben çünkü çok memnunum ve başka bir bisiklete bakmıyorum artık.
    Hatta bu benim bisikletin ekonomik fiyatlı olanıda gelecekti, geldiyse onada bakabilirsiniz.
    Boyunuza uygun kadro boyu seçme şansınızda olacak. Bir artısıda o. Her boya göre kadro mevcut.

Sevgi ve selamlarımla.

8. walkways

walkways Yeni Üye

ng600 bende yakın zamanda aldım. Boyum 1.72 tam benim boyuma göre yapılmış.Ben hem şehir içi hemde hafta sonları dağ tepe kullanıyorum. Çok memnunum. Ama sadece şehir içi kullansaydım muhtemelen ben bile daha büyük bir kadro tercih ederdim. 1 80 boy a hiç tavsiye etmem.

9. ataprg

ataprg Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşım bende salcano aldım ama sorunlar var.
    Özellikle ön disk sürtmesi genel bir sorun gibi görünüyor.
    Alırken bisikleti iyice incelemeni tavsiye ederim.

10. bisiklet_manyagı

bisiklet_manyagı Aktif Üye

Seviye:
    ngf 27 yada ng 600 ü tercih ederim sana

11. bisiklet_manyagı

bisiklet_manyagı Aktif Üye

Seviye:
    ön disk sürtmesi bütün disklerin başında olur. öyle bir sorun yoktur.