Salcano markasını neden herkes kötülüyor?

Berkay G.

Aktif Üye
Tepki
88
Bisiklet
Carraro
Hadi bisikleti hatalı ürettin, daha doğrusu Çin'in 3. sınıf malzemeleriyle bisikleti birleştirmeyi beceremedin, peki neden kabul edip değiştirmiyorsun. Neden yetkili servisinde çözüm bulmuyorsun. Söylenecek çok şey var. Ne servisleri servis, ne kalitesi kalite. Bir daha Salcano almak mı? Aman benden uzak olsun. Yerli alalım dedik pişman olduk.

Scudo

Boran Selçuk

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Cube
"O zaman diyorsunuz ki SAlcano, Trek, Cube, Lapierre aynıdır? Sizin mantık buraya çıkıyor" yorumunu yapan arkadaş sanırım bisiklete binmek dışında fazlaca anlamıyor bu işlerden. Ben dedim ki, hepside Tayvan'dan kadro alıyor, aynı kadro yu alıyor demedim. karbonda 750 gr ma kadar ağırlık farkı ve fakat esneme payı hiçde alüminyumu aratmayacak kadro var, KADRO VAR ! Salcano ve Merida, lapierre vs aynı yerden almıyor elbette. Bununla beraber mesela 2 adet Cube ve 1 adet trek kullanmış biri olarak CUBE ın ne boktan bir marka olduğunu onlarca SAYFA ile açıklayabilirim. Çünkü aktif bir şekilde kullandım. vs..vs..vs..

"O zaman diyorsunuz ki SAlcano, Trek, Cube, Lapierre aynıdır? Sizin mantık buraya çıkıyor" yorumunu yapan arkadaş sanırım bisiklete binmek dışında fazlaca anlamıyor bu işlerden. Ben dedim ki, hepside Tayvan'dan kadro alıyor, aynı kadro yu alıyor demedim. karbonda 750 gr ma kadar ağırlık farkı ve fakat esneme payı hiçde alüminyumu aratmayacak kadro var, KADRO VAR ! Salcano ve Merida, lapierre vs aynı yerden almıyor elbette. Bununla beraber mesela 2 adet Cube ve 1 adet trek kullanmış biri olarak CUBE ın ne boktan bir marka olduğunu onlarca SAYFA ile açıklayabilirim. Çünkü aktif bir şekilde kullandım. vs..vs..vs..

(link)mfurkan ben özellikle Salcano'yu savunuyor değilim ve kaldı ki Salcano deneyimimde yok. Ancak bir çok yabancı MARKA bisiklet kullanmış ve hala kullanan biri olarak böyle bir sıkıntıdan yola çıkarak marka kötülemek doğru değil diyorum. Mesela Cube'ın hem yol ve hemde şehir bisikleti kullanmış biri olarak ve üstelik 3 sene, sana Cube DSwiss marka jantlarında bağlantı hatasını yetkili servisin zımpara yaparak yoketme deneyimimi anlatırsam yorumun ne olur merak ediyorum. Ve hatta Trek marka yol bisikletinde arka aktarıcının bir türlü ayar tutmaması üzerine servisin aktarıcının bağlı olduğu kulağı olanca gücüyle kendine iterek düzeltme girişimini anlatırsam yorumunu yine merak ediyorum. Arkadaşlar her markada benzer sıkıntılar var. VE İNANIN KALİTELİ MARKA YOK !

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Boran06
TAMAM KARDEŞ Bİ TEK SEN ANLIYORSUN BU İŞLERDEN :D

Yaptığın açıklamanın benim dediğimle ne alakası var orasını anlamadım :D Bu yazdığın ne şimdi :D Ben de zaten kadrolar farklı yerlerden alınıyor ve kalite farkı da o yüzden var diyorum. Verdiğin cevap karbon kadroyu aratmayacak aliminyum kadro var oluyor. Ne alaka yahu :D :D

mfurkan

Forum Demirbaşı
Tepki
551
İsim
Furkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Boran06 Benim de yaşadığım jant çemberinden bağlantı noktasının birleşim ve kaynak hatası. Shimano üretim aşamasında oranının hatalı olduğunu anlamış ve stickerla belirtmiş ve ben bunu jant tan ses gelmeye başlayınca uzun araştırmalar sonucunda jant koruma bandını çıkarınca fark ettim. Bu ürünü alan Salcano satan Salcano ama kabul etmeyen de Salcano...

@Boran06 Kadro üretimi ise öyle dediğiniz gibi Tayvan da yaptır markayı bas sonra getir değil. Her büyük firmanın belli çalışmaları var. Adamlar yıllardır bisikletin geometrik açılarıyla, karbon örüm teknikleri ile ilgili ar-ge yapıyor ve bizlere satıyorlar.
Salcano ne yapıyor?
Aynı boya
Aynı bisiklet
Seneler geçer bisiklet değişmez...

• Beğen
Tepkiler: OrhanOzkaya

Boran Selçuk

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Cube
@Ahmet Bilge Kaan AKIN Ahmetciğim, seninle tek ortak noktamız her mesajının altındaki Atatürk alıntısı.Onun dışında inan bana hiç bir ortak noktamız yok hatta paralel bile değiliz. Ben sana cevap vermeyeyim veya istersen İngilizce cevap vereyim. Çünkü kullandığım Türkçe tarafınca pek anlaşılmıyor.

@mfurkan Doğru. Zamanla sanırım o da olabilir. Yerli markalara bir şans vermek lazım. Dedim ya Trek kulandım, memnun kalmadım, Cube kullandım memnun kalmadım. E şimdi konu Salcano olunca elbette hassas davranıyorum çünkü deneyimim buna müsait. Bizler, benim yaptığım gibi habire gidip Trek veya Cube aldığımız sürece yerli marka gelişmez...HAKSIZMIYIM?

mfurkan

Forum Demirbaşı
Tepki
551
İsim
Furkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Boran06 İşte uygundu ilk bisikletimizdi aldık yardım olsun dedik ama hiçbir yardım göremedik. Açılar yüzünden boy ve bel ağrısından ölmem de cabası. Cube ben de sevmiyorum. Trek haddinden pahalı. O yüzden güzel bir Scott mtb topladım. Arkama bakmıyorum.

Boran Selçuk

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Cube
@mfurkan Gidon yükselt...Ağrıları 5 dakikada yok eder. Ben yol'cuyum ve gidon yükselterek biniyorum. Galiba Gidon yükselterek yola binen en deneyimli biniciyim :). Faydaları saymakla bitmez, çok daha rahat yokuş çıkarsın, maşadaki yükü alır, en alt dişliyi tamamen unutursun vs...

mfurkan

Forum Demirbaşı
Tepki
551
İsim
Furkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Boran06 Zamanında yapılabilecek herşeyi denedi emin ol :) Sadece gidon yüksekliği değil ki olay bisikletin kadrosunun her yerindeki açı önemli. Yanlış hatırlamıyorsam salcano nun sitesinde açı tablosu ve mesafeler bile yazmıyor.

mfurkan

Forum Demirbaşı
Tepki
551
İsim
Furkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

Xqwerty

Üye
Tepki
1
İsim
Furkan
Bisiklet
Carraro
Ben salcano markasına yaptığı motosikletlerden dolayı ön yargılıyım (ön yargı) yani kullanıp beğenmemek anlamında falan değil o motosikletlerle marka prestijini sıfırlıyor.

• Beğen
Tepkiler: dodurgalı_06

Tuurok

Aktif Üye
Tepki
87
İsim
Teo
Bisiklet
Salcano
Bisiklet almadan önce forum sitelerini gezdim. Herkes salcano pişmanlıktır diyordu ve öyle de oldu. Kafamın dikine gitme huyum yüzünden bütün araştırmalarıma rağmen gittim salcano aldım ve pişmanım. Yetkili servisler bir işe yaramıyor. Ürünün bir parçası bozulunca dır edebildikleri kadar direniyorlar. İnsanın bunlarla uğraşmaktansa ver parayı al yenisini diyesi geliyor.
Anlayacağınız garantisiz ürün almak gibi bişey.

gunes1001

Daimi Üye
Tepki
183
İsim
Güneş A.
Bisiklet
b'Twin
@Turak hocam bazı servisler inanılmaz.

Buradaki servise arkadaşımla birlikte gittik. Adam burada ben olmasam salcano satmaz. Ben varım ondan satılıyor. Ben bıraksam servisliği kimse almaz dedi. Carraro'yuda alacam dedi. Bende adam bu kadar konuştu iyidir heralde dedim. Frenin hidrolik sıvısı azalmıştı. Shimano frene DOT koydu. Abi böyle olmaz bunun mineral yağı var onu koyman lazım dedim. Ben yıllardır bu işi yapıyom bazıları böyle internetten görüyor biliyorum sanıyor dedi.

Sonra gelenlere mineral yağ koymaya başlamış ama benim frenleri haşat etti bir kere. O yüzden yetkili servise olabildiğince gitmem. Kimseyede buradaki servisleri tavsiye etmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Tuars07

Tuurok

Aktif Üye
Tepki
87
İsim
Teo
Bisiklet
Salcano
@gunes1001 Hacı aynısı bende de oldu.:) Yetkili servis teki adam DOT koydu. Sonra kapak kırıldı. Zarzor kapak getirttim. Yeni kapak da eskiden kalan yağ ile tahriş oldu. Üzerinde minik bir çatlak var yakında o da gidecek.:hihi:

gunes1001

Daimi Üye
Tepki
183
İsim
Güneş A.
Bisiklet
b'Twin
@Turak valla hocam ben salcano almadan mağdur oldum alsam nolurdu tahmin edemiyorum :D

efeozata

Forum Demirbaşı
Tepki
764
İsim
Efe
Türkiye'de bisiklet alanın bisikletini kendi tamir etmesini öğrenmesi lazım. garanti sorunlarından başka hem bir beceri oluyor hem de bisikletçi senin kadar özenmiyor. ben birkaç ay önce başladım bu spora. daha fren ayarı nasıl yapılır bilmiyordum. fren, vites, maşa, gidon, sele, jant akordu vs hepsini öğrendim. çoğu üçkağıtçı olan cahil bisikletçilerle işim olmaz artık.

• Beğen
Tepkiler: Ali Kılıç 35.5

inziva

Aktif Üye
Tepki
175
İsim
ökkeş
Bisiklet
Trek
Servis meselesinin Salcano ya has olduğunu düşünmüyorum. Malesef yeterli ekipmanı olan bisikletçi sayısı bile çok az. Adam xt göbek setli janta çekiç ve tornavida ile girişmeye çalıştı ... bu adam trek servisi olsa ne yazar. yukarda ki arkadaşın dediğine katılıyorum bisiklete bineceksen asgari düzeyde tamirini öğrenmen şart !

• Beğen
Tepkiler: Ali Kılıç 35.5

yigit_ktk

Üye
Tepki
18
İsim
Yiğit K.
Bisiklet
Salcano
Biz bisikletçilerin bu Salcano ile alıp veremediği nedir?
Bu başlık altında bunu konuşalım.
Bu arada ben de Salcano Astro S 27.5 HD kullanıcısıyım.

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@yigit_ktk Burdakilerin büyük kısmı için seri dışı vitesli bir Cannondale Slx setli bir Salcanodan daha iyi.