Salcano markasını neden herkes kötülüyor?

bora kaya

Aktif Üye
Tepki
57
Arkadaşlar bir Salcano kullanıcısıyım herkes Salcano deyince geri çekiliyor ve herkes kötülüyor sizce neden?

Scudo

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
280
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
@bora kaya servis ve isciliginden. Salcano xrs040 sora kullanicilari konusunun 5. sayfasini incele anlarsin. :) marka olarak bence max. 600 tl verilmeli.

(link)

muratto

Aktif Üye
Tepki
170
İsim
murat topcu
Bisiklet
Focus
Salcano bence gayet kaliteli bisikletler yapiyor fakat tasarimlari kotu oldugu icin tercih edilmiyor bence. Zamaninda mtb alacaktim, salcanonun maşasinin daha kaliteli olmasina rağmen estetik olarak sedonayi seçmiştim.
Bir diger neden de salcanonun seleleri çok çirkin :)

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
Ya nedense yabancı markalar daha bir havalı geliyor ve toplum tarafından benimsenmiş olduğundan bir nebi çevre baskısı ile bu algı oluştu. Bir specialized alsan modeli ne olursa olsun kimse yüz çevirmez kolay kolay. Hele bir canyon olsun tadından yenmez mesela. Ama kron olsun salcano olsun. Bunlara kaliteli gözüyle bakılmıyor. Ha bu sadece bizim suçumuz değil onlarında suçu. Çünkü profesyonel bir ilgi ve alaka yok. Doğru orantılı olarak mallarında kalite de. Ve dizaynlarda güzel değil. Mahalle bisikleti gibi bir havası var salcano'nun ve ilgilenilen kurumların.

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Öncelikle Türkçe'mize özen gösterelim, beni çok rahatsız etti sizin bu yalan yanlış Türkçe'niz. Sorunuza gelecek olursak herkes ucuz ürün istiyor ama alınca da bu neden böyle diyor, ucuz etin yahnisi yavan olur beyler...

Kadir KARADEMİR

Forum Demirbaşı
Tepki
952
İsim
Kadir KARADEMİR
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Astro 30 aldım 2 ay önce, kurulum için servisleri aradığımda hepsi para istedi. Ücretsiz kurulum kuponu var dedim "Bizden alsaydınız geçerli olurdu" dediler. Firmayı aldım en az 5-6 yere bağladılar her bağlandığım yere tekrardan derdimi anlattım, en son görüştüğüm kişi ilk görüştüğüm Bayan elemana bağladı :) ( Kısır döngü ). Bir daha kelepir olmadığı sürece Salcano'ya para vermeyeceğim ben. ( Şahsi görüşümdür, her türlü yoruma kapalıdır :) )

• Beğen
Tepkiler: Can Yoltar

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
280
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
Salcano alinir ama siz gidip General Mobile cep telefonuna 2000 tl verir misiniz? Muhtemelen kimse vermez markadan ötürü. Bu da oyle bisey. Salcano alinir ama 500-600tl segmentinde alinir daha fazlasi verilmez bence, bir ara vermistim ondan biliyorum. Iade ettim sonra kisisel sebeplerden.

• Beğen
Tepkiler: nazmi bilmez

skywagon

Daimi Üye
Tepki
464
İsim
Cem Kürkcü
Bisiklet
Canyon
Aslına bakacak olursanız bizim üreticilerin kalite ve pazar politika anlayışından kaynaklanıyor bu. Üreticilerimiz maalesef müşteri memnuniyeti konusunda, mamul üretim konusunda kalite anlayışından uzaklar. Bir nevi sat-unut felsefesi var. Hepimiz milliyetçi ve sermayesinin yurt içinde kalmasını isteyen ancak bir o kadar da kaliteyi seven insanlarız. Pek çok hobide de maalesef böyle, bakın insanlar yabancı markaları tercih ediyorlar, sebep onlara olan sevdamız değil aslında verdiğimiz paranın karşılığını gayet iyi almamız. Size bir örnek vermek istiyorum : Başka bir hobimizde, bizzat üreticiye defalarca yalvara yalvara, tasarımlarının değiştirmesini, ürünlerin ağırlığını azaltmasını ve ergonomisine önem vermesini söyledik. Fakat üretici mamulu zaten sattığını ve buna ihtiyacı olmadığını söyledi. O mamulun olduğu hobide, belirli bir seviyeye gelen kimse yerli malını kullanmıyor. Tabii ben ticaret insanı değilim, sadece vatanını, milletini seven, zor para kazanan, kazandığı paranın yurt içinde kalmasını isteyen bir insanım ama bakın yine de olmuyor işte. Başınızı ağrıttıysam affola.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Halihazırda bir Salcano CYC02 Apex kullanıcısı olarak yukarıdaki yorumlara bir noktaya kadar katılabilirim.

Üzerindeki donanım seviyesine göre fiyat bandında başka bir alternatifi olmayan, fayda/maliyet oranı tavan yapan bir bisiklet aldığım için çok memnunum.

Bununla birlikte bir o kadar kötü montaj kalitesi ve ilgisiz / bilgisiz servisleri ile tecrübesiz kullanıcının iki defa düşünmesi gereken bir üreticidir.

Özetle, montaj ve bakım konusunda kendinize güveniyorsanız gayet uyguna üst seviye donanıma sahip bisiklet alabileceğiniz, ama işiniz servise düştüğünde Allah kurtarsın denilebilecek markaya Salcano denir.

zgnclskn

Üye
Tepki
49
İsim
Özgün Çalışkan
Bisiklet
Ghost
Benim açımdan eskinin market bisikleti algısından dolayı ve bir de son dönemde Tayyip'le girdikleri etkileşimden dolayı yakın hissedebildiğim bir marka değil. Ön yargı mı dersen evet ön yargı, kullanıcısı olup da deneyimlediğim bir şey yok :) Yalnız kendi bisikletimi aldığım yerde konuşmuştuk, bu sene Salcano getirmemişler mesela, sebebi de firma ile yaşadıkları sorunlarmış. Malının pek arkasında duran bir firma değil sanırım.

• Beğen
Tepkiler: erty ve The UGUR

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben kendi adıma, aldığım bisikletin biraz da özel hissettirmesini isterim.Salcano sokakta 10 bisikletten 9'u.Elbette ucuz modeller, çocuk bisikletleri yani herkeste Xrs30 falan yok ama hal böyle olunca benim pek hoşuma gitmiyor.Fiyat performans olarak güzel olabilir diğer birçok markaya göre ancak ben de kendi adıma para vermem açıkçası.F/P diyerek herkes alınca bisikletin bir özelliği kalmıyor.Specialized sürdüğünüz zaman ya da kendi adıma konuşayım sürdüğüm zaman lüks bir araba gibi sürüyormuş gibi hissederim.Verdiği his yeterli.Şu an bir Xrs 30 Apex alacak bütçem var ama almıyorum, içime sinmiyor her şeyden önce çünkü.Xrs 01 modelini kullanan da tanıyorum ama.Gitmiş o kadar parayı Salcano'ya vermiş. "Herkesin hayatına kimse karışamaz" sonuçta

• Beğen
Tepkiler: zgnclskn

zgnclskn

Üye
Tepki
49
İsim
Özgün Çalışkan
Bisiklet
Ghost
İş F/P ye ve yerli bisiklet almaya gelirse Sedona ya da Kron'u Salcano'nun daha önünde tercih ederdim. Kaldı ki Carraro da yerli üretim sonuçta ve gayet düzgün F/P markası benim gözümde. İtalyan üretimi modellerin haricinde şu yıllarda Bianchi'nin de önünde görebilirim hatta, çünkü yerli Bianchi de yerli Carraro da aynı yerde üretilmesine rağmen Bianchi'nin oturmuş pazar payından dolayı Carraroyu daha ön plana çıkarmaya çalışıyorlar fiyat politikalarında falan da. Velhasıl Uptown'ın bahsettiği duruma da katılıyorum, Kron da bayaca bol olsa da etrafta bir Salcano'nun verdiği olumsuz hissi vermiyor bana yine de, ben de bisiklet biraz bana özel olsun istiyorum.

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bence insanların sabitleşmiş fikirleri var, bundan dolayı öyle düşünüyorlar. Mesela, Bisan'ı halkımız pek beğenmez ama onların da çok kaliteli bisikletleri var. Örnekler çoğaltılabilir. Ama bence, salcano kötü bir marka değil, fazlasıyla iş görür. Zamanla bu fikirler değişecektir. Bir de şu var, bisikletten anlamayan bir insanın bisiklet hakkındaki görüşleri çok önemsenmeye değer değildir. F/p olarak, malzeme kalitesi olarak ( giriş seviyesi bisikletlerini hariç tutuyorum, bence dandikler ) iyi bisikletler ürettiklerini düşünüyorum.

zgnclskn

Üye
Tepki
49
İsim
Özgün Çalışkan
Bisiklet
Ghost
Yakın zamanda bisiklete ayırdığım bütçe ile deore setli city wings 30 hd alabilirdim mesela, F/P dediğimiz böyle birşey. Ama şimdi elimde Altus var, vites sayım daha az, ama elimdeki kadro hem bana daha fazla güven veriyor, hem de üzerine çalışılabilecek kaliteyi sunuyor. Bunlar tercih meselesi konular, kimsenin tercihlerini eleştirmek mahiyetinde yazmadığımı da belirtmek isterim.

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Artıları: f/p oranları yüksek bisikletler satıyorlar, yerli üretim ve dağıtım ağı geniş olduğundan ulaşması kolay istediğinizde ürün/stok bulabiliyorsunuz,
Eksileri: tasarımdan anlamıyorlar, servis kalitesi düşük, bazı ürünlerde olmaması gereken işçilik hatalı var (040'ın jant birleşim yeri konusu gibi)

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de tamamen aynı şekilde düşünüyorum.Bir Caad8 fiyatına 2 tane Xrs 30 Apex alabilirim.Ağırlık olarak da Caad 8'ten daha hafif bir Xrs 30 Apex.Ama işte Cannondale kadro sonuçta.Şu isime para veriyoruz mantığı saçma.Kaliteye para veriyoruz aslında.Forumlarda okuyun, türk olsun yabancı olsun herkes bilir ömürlük kadro olduğunu onların.Salcano'nun kadrolarının ne olduğu bile belli değil daha.700c yol yazıyorlar bitmiştir olay.Millet ne de olsa anlamıyor diye mi düşünüyorlar acaba? Öyleyse durum vahim.Tenezzül edip isim bile vermemişler :D bu önemli bir detay demiyorum ama işte bunlar marka'nın bisikletlerini ne kadar umursadığını gösterir.Bir iş yapıyoruz tam yapalım mantığı yok Salcano'da.Bana göre en azından

• Beğen
Tepkiler: vulkanlodbrok

olympos

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
Enes
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
çünkü hala mahalle aralarında çocuklara karne hediyesi olarak alınan 20 kg çift amortisörlü bisikletleri üretiyor. aynı zamanda bianchi de öyle. şimdi sen 2-3bin lira verip bisiklet alacaksın ve onlarla aynı marka yazacak. bence kötü bi his.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@Uptown Cyclist

Diğer bazı "a class" üreticilerin aksine Sıpeşılayzt'ın fiyat polikasını son kullanıcıyı öpmeye odaklı buluyorum.
Tamam kadro süper, renkler tasarım on numara da, abi 3500 TL istediğin bisiklete de Sora sistem takmasaydın keşke.

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Sorunun kaynağı şu : Elin adamı elindeki malzemenin en iyisini kullanmaya özen gösterir prensip olarak isim değil kalite üretmenin peşindedir ( Genellikle )
Bizde de iyi malzeme bulunur ancak muhakkak malzemeden bir miktar çalma hastalığı vardır o nedenle ''adın çıkacağına canın çıksın'' durumu yaşanmaya devam eder