Salcano lardaki ritchey selelerden rahatsız olanlar

M.öztürk

Üye
Tepki
55
Arkadaşlar bugün forumda sele kullanımının kısırlıkla ilişkisini anlatan bir konuyu inceledim. Konu içerisinde sert selelerin risk oluşturabileceği izlenimini edindim.

Ve 2009 ng 303 dağ bisikleti kullanıyorum. Selem ritchey marka ve aşırı sert. 1 yıldır sürekli sürüyor olmama rağmen birazcık uzun mesafe gitsem sele bölgemde ağrı hissediyorum.

Bir keresinde yaklaşık 5 km lik hafif rampa bir yeri çıkarken hiç ayağa kalkmadan sürmüştüm. Sonra o bölgemde ve cinsel organımda çok ciddi uyuşukluk hissettim düzenli bisiklet süren biri olmama rağmen.

Şuan çok ciddi olarak bisikletten soğudum bu konuyla ilgili biraz bilgi edinince. İlk fırsatta selemi yumuşak bir seleyle değiştirmeyi planlıyorum.

Sizde benzer sıkıntıları yaşıyor musunuz? Salcano nun rakibi diğer dağ bisikleti markaları da bu kadar sert seleler kullanıyor mu?

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sert seleleri kullanmaktan her zaman kaçındım. Rahat edemezsem mutlaka değiştirdim. Şu an Fizik Nisene kullanıyorum, size uyabilir. Kaba değil, esnek, rahat bir sele. Bu Fizik ( Fi'zi:k ) markasını bir araştırın derim.

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
padli tayt tullanmanız rahatlatır diye düşünüyorum...
bence sele rahat bende 303 SRD kullanıyorum ilk zamanlar zorladı gerçekten ancak biryerden sonra nasıl tuttuğu için:D:D
ondan sonra yürürken hart hurt diye ses geliyor ancak napalım:Dd

• Beğen
Tepkiler: M.öztürk

Burak Coskun

Forum Demirbaşı
Tepki
861
kullanıyormusun bilmiyorum fakat ilk önce pedli tayt kullanman gerekiyor gerçekten..
daha sonrasına gelince..
selenin sivri kısmı umarım yukarı bakmıyordur?
bakıyorsa onu hemen hafif aşağı bakıcak şekilde ayarlamalısın. normali böyle olmalı..
çünkü bende kullanıyorum..sele fena değil açıkçası..
fakat karşımızda çok hassas bir popo var ise silikonlu seleler var bildiğim kadarıyla..o selelerden almanı tavsiye edebilirim.

İyi sürüşler.. :)

• Beğen
Tepkiler: M.öztürk

M.öztürk

Üye
Tepki
55
Pedli tayt sele değiştirmekten daha mantıklı bir düşünelim bakalım :rolleyes: