Salcano - Kron - Bianchi - Geotech

Tepki
0
Selamlar 2 adet Şehir- Tur bisikleti alacağız. Bay ve Bayan;

Hafta sonları max. 100 km turlar yapacağız.

700 TL civarında bir bütçe ayırdım tanesine. Sorularıma cevap verirseniz seinirm.

1- Şehir Tur bisikletlerince çamurluk olmalı mı? Bazı modeller çamurluklu bazılarında yok.

2- Boyumuza göre model seçmek istediğimizde her modelin boyumuza uygun olanı var mı? Yoksa standart mı ölçüler

3- Başlıkta yazdığım giriş seviyesi olarak düşündüğüm bisiklet markalarında hangisini önersiniz? Örnegin Kron tourer modeli 7000 serisi alüminyum kullanıyor diğerleri 6000 serisi. Bu çok kritik mi?

Teşekkürler,

Scudo

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
1- çamurluk olmasına gerek yok, sonradan siz de taktırabilirsiniz. aynı şekilde bagaj olmasına da gerek yok, ama bagaj bağlantı delikleri olmalı ileride takmak istiyorsanız.
2- markaya ve sizin boyunuza göre değişir, ama genelde vardır.
3- 6061 ve 7005 arasındaki farkı kullanımda hissedemezsiniz, önemli olan alüminyum alaşımından çok işçiliğidir. şuan Pinarello bile alüminyum kadroda 6061 alaşım kullanıyor: (link)

salcano'da pazarlıkla şu ikisini birlikte alabilirsiniz sanırım. ana bayiler indirim konusunda daha iyiymiş bu arada...
(link)
(link)

24 vites, kilitlemeli maşa, continental lastik var üzerinde.
ayrıca rahatlık için de jel takviyeli sele ve ayarlanabilir gidon boğazı var.

lady modeli tek boy 16, ama boyu uygunsa normal olanı da kadınlar kullanabilir.
normal olanı da 18-20 iki seçenek.

bulabilirseniz 2013 hatta 2012 model sıfır bisikletlere de bakın. döviz kurundan etkilenmeden önce belirlenmiş fiyatları ve eski olduklarından alabileceğiniz ek indirimlerle çok daha güzel şeyler bulabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: ProfessionaL

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
Mert'e katılıyorum. bayileri gezerek Salcano'nun 2012 modellerini bulabilirseniz, 550-600 TL aralığında (2 tane alacağınız için 550 TL'ye çok rahat halledersiniz) bisikletlerinizi alıp, geri kalan bütçeniz ile kask, eldiven, aydınlatma gibi baz ihtiyaçlarınızı kolaylıkla halledebilirsiniz..

Tepki
0
Arkadaşlar bilgiler için teşekkürler, Seçenekleri model bazında aşağıda paylaşıyorum önerilerinizi bekliyorum

1-) Bianchi Discovery
2-) Sedona 300
3-) Salcano İstanbul
4-) Salcano City Sport 40
5-) Kron Tourer 21 V

Bunlardan birini almayı düşünüyorum? Hangisini önerirsiniz?

Ayrıca benim aradığım bisiklet TREKKING bisikleti. Ama Türk sitelerinde o ayrımı yapamıyorum bunları seçebildim. Yabancı pahalı markalarda o ayrım rahat yapılabiliyor.

Teşekkürler

pilot

Forum Demirbaşı
Tepki
215
İsim
mehmet coşkun uzak
Bisiklet
Focus
3 yıldır Salcano istanbul kullanıyorum memnunun.tavsiye edilir.

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Serhat Sertakan
4-) Salcano City Sport 40 :in:

Tepki
0
Bianchi Discovery almayı düşünüyoruz.

Mağazaya gittiğimizde sedona 301'ide beğendik. Salcano yoktu. Öneri nedir. Bianchi nasıldır