Salcano kadro yamulması

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
@Hakan Boz
bilmiyorum istanbulda oto sanayi ne yakın mısınız
veya istanbulda işçilik fiyatları çok değilse önce öne doğru düzelttirin düz gittiğinden emin olursanız destek amaçlı parça kaynattırırsınız

yarım saatlik bir iş

• Beğen
Tepkiler: Hakan Boz
Scudo

Kara Kartal

Daimi Üye
Tepki
276
İsim
Mehmet
Bisiklet
Merida
Ben bu hasarı Kocaeli'nde başka bir bisiklette görmüştüm.

Hızla giden bir genç (genç kelimesini kibarlık olsun diye söylüyorum ergenlik çağında bir çocuktu) bir hayli yüksek bir kaldırıma zıplayarak çıkma niyetiyle bodoslama daldı.

Fakat bisikleti istediği kadar yükseltemedi ve ön teker kaldırıma vurdu ve böyle bir esneme yok, 20 metre mesafeden çıplak gözle gördüm o esnemeyi ve aynı bu hasar oluşmuştu direnç sebebiyle.

Acaba sizinki de öyle bişey mi ?

Barış Özegemen

Daimi Üye
Tepki
258
Bisiklet
Fuji
@Hakan Boz yok canım kaldırımdan degıl kayadan ınsenızde olmaz bu anca kafadan bır yere carpmak lazım ust boruda da egılme var cıddı bır kaza atlatmıs gıbı duruyor durum , ne salcano ne başka bır marka kaldırımdan ınerken dagılacak kadrolar uretmez kolay kolay bence olay daha buyuk ama dedıgım gıbı bır profesyonele goturun baksın yorumlasın ... arkadasınıza da sorun derım ama haberı olmadan boyle bır hasar vermek zor bısıklete ...

• Beğen

Hakan Boz

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Corratec
Peki kadro bulma konusunu nasıl halledebilirim. İkinci el temiz bi kadro alsam diye düşünüyorum. Ne kadarlık bir bütçe ayırmalıyım, bisikletim çok üst düzey bişey değil.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu bisikleti bu hale getiren arkadaşında zerrece bir hasar yoksa belliki "ulan bisiklet zati bizim değil bak şunu almışıken bir dovınhil yapiyim bakim ya ben ya o, ya allah ya settar" deyip bisikletini hacamat etmiş. Bizde öyle emanete gözün gibi bakma gibi ilkeler işlemediğinden (ulan nasrettin hoca ölen kazan hikayesini anlatırken bir yerinden elementmi uydurmuştu. Adam 800 yıl öncesinde de aynı olan gerçekleri mizahi olarak anlatmıştı) bisikletin kaza kırıma uğramış. Arkadaşın ben düşüneceğime sahibi düşünsün demiş salmış eşeği çayıra. Yani sözün özü bence arkadaşından özür dile çünkü adam zeytinyağı gibi üste çıkıp sopa bilem atabilir. Burası jet fadılın üçüncü kez milleti tokatladığı ülke burdan çıkış yok. oleyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy.

Hakan Boz

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Corratec
@mehmetsunu O konu zaten ayrı sinirlendiriyor beni. En iyimser düşüncemle ezikliği görmedğini ve söyleme gereği hissetmediğini varsayıyorum şuan. Akşam detaylı konuşacam zaten bu konuyu.

Uğur Can S.

Aktif Üye
Tepki
54
İsim
Uğur Can Saraçoğlu
Bisiklet
Scott
Yalnız önden direkt vurması durumunda şaft borusunda maşada yada jantta gözle görülür bir darbe olmalı. Maşa ya jant a felan tekrar bir Göz gezdirin. Jantta sağlam bir zıplama olmalı. Kadro içinse tavsiyem bu şekilde kullanmamaniz.

• Beğen

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
o iki boruyu da yamultacak darbeyi bir yere çarparak yapmış olsa jantın bariz yamulması gerekmez mi.

• Beğen

Hakan Boz

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Corratec
@yaboga Jantı detaylı kontrol etmedim ancak görünürde büyük hasar yok.Birde 2.2 kalınlığında hava basıncı yüksek lastik var. Belki onun etkisi vardır jantı korumada.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zıplama, atalamadan ziyade bir arabaya, duvara, kaldırıma herhangi bir yere arkadan çarpmışa benziyor başka türlü öyle bir darbe olmaz. Garantiye gireceğini sanmıyorum bundan sonra da başkasına bisikletinizi vermeyin.

LeventK.

Daimi Üye
Tepki
84
Bisiklet
Mosso
Geçmiş olsun, uluorta bir yere çarpmış gibi gözüküyor, ön kısım kadroyu zorlamış bükülmüş.

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
Kendi teorim siz kodroyu kullana kullana içerden küçük küçük çatladı ama belli etmeden sonra arkadaşınız aldı biyerden inerken kırıldı kadro.?

Hakan Boz

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Corratec
@alperK Bisikleti 10 kişi istese dokuzuna zaten vermiyorum. Arkadaş o gün bizde kalıyordu eve gidip kitap alacaktı bu yüzden yarım saatliğine verdim. Ama dediğiniz söz haklı gerçekten.

@mehmet ulaş Sanmıyorum. Bisikleti zorlayacak iniş taş çatlasın 2 kere yapmışımdır. Toplamda 650 km falan kullanıldı bisiklet zaten.

• Beğen
Tepkiler: mehmet ulaş

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Belli ki arkadaşınız sert bir şekilde kaza yapmış ve kadronun durumu gerçekten vahim. Bu şekilde kullanımı sıkıntı doğuracaktır. Çok fazla da dayanmaz zaten bence. Garantiye gireceğini zannetmem. Dayanaklı bir yalan uydurup deneyebilirsiniz ne kadar etik ve doğru bir davranış olduğu size kalmış tabi. Ama garantiye başvursanız da değiştireceklerini zannetmiyorum. Uğraştıktan sonra tamiri biraz zor da olsa yapılabilir. Ama hem yeteri kadar sağlam olacağı şüpheli. Hem de uğraşmak gerektiriyor. Kim uğraşır orası meçhul. Uğraşılırsa da maddi yönden astarı yüzünden pahalı olabilir. Bence en mantıklısı arkadaşınıza yeni bir kadro aldırmanız.

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
Arkadaşların ve abilerin dediği gibi yeni bir kadro almak sanırım en mantıklısı tekrar geçmiş olsun.

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence garantiyi bir zorlayın yok derlerse en azından aynı kadroyu uygun fiyata vermelerini isteyin ve sonuç alamazsanız yeni kadro alın. Bu şekilde kullanmak Allah korusun kötü sonuç doğurabilir.

Ahmet Faruk Eğit

Daimi Üye
Tepki
578
Bisiklet
Scott
Bisikletin geçmişinde hoplama zıplama vs zorlayıcı hareketler varsa, arkadaşınız da kullandığı sırada yüksek bi yerden atlamişsa vs, kadro o bölgeden yamulmuş. Carpma veya o bölgeye herhangi direk bir darbe olacağını düşünmüyorum. Çünkü alin borusu civarı daha rijit oluyor, darbeyi geriye itiyor diye biliyorum.

Uzun lafın kısası, tanıdık usta veya kendi atölyeniz yoksa tamir işine girmenizi tavsiye etmem. Ucuz yollu aluminyum bi kadro baksanız daha iyi olur. Hem tamir maliyeti, hem de işlem gören kadronun eskisi kadar sağlam olmayacağı gerçeği maalesef kadro değişimini daha mantıklı yapıyor

• Beğen
Tepkiler: nazmi bilmez