Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano Jump Race

Konu, 'BMX' kısmında Doğa Hava tarafından paylaşıldı.

1. Doğa Hava

Doğa Hava Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar hem forumda hemde bmxde yeniyim. Geçen haftalarda bir bmx aldım iyimi kötümü bir danışayım dedim. Parça değişimleri, hafifletmek için çıkarılacaklar için sizden bigi almak istedim sölediğim gibi yeniyim bmxde ve daha hareket yapamıyorum. Bunny hopla başlamak istedim ama bikaç deneme yaptım başarısız oldum türkçe bir video bulamadım yabancı videolardada sadece görsel olarak yardım alabildim. Başlangıç için bunny hop doğrumudur daha kolaylarıylamı başlamam gerekir ? şimdiden teşekkürler yorumlarınız ve ilginiz için.

Resimlerini birkaç güne kadar eklerim zaten az çok bilginiz vardır jump race için googledede arattığınız zaman bisiklet karşınıza çıkar herhangi bir parça değişimi yapmadığım için aynısıdır değişim önerileriniz ve hareketler hakkında bilgileriniz için şimdiden teşekkürler :rolleyes:

2. mertcan sezer

mertcan sezer Üye

Seviye:
    ilk önce bunny hop,barspinve talwiple başlamalısın sonra gerisi gelir ;) ;) jumpracenin önce lastiklerini değiştir ince lastikleri kalın takmalısın... iyi pedallamalar bmx iin hayırlı olsun

Doğa Hava bunu beğendi.
  3. Hakkı Özen

Hakkı Özen Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yeni BMX'in hayırlı olsun. Önce çift teker denge hareketleri ile BMX'ine alış, daha sonra ön ve arka teker olarak peglerin yardımı ile çalışmaya devam ed. Sadece bunny için dikkat etmen gereken kaldırımlara dik değil paralel gelerek bmx'ini zıplatmalısın,yoksa lastiğini çok patlatırsın ! Aramıza, HOŞ GELDİN...:))
    HKK BMX TEAM TÜRKİYE 8-}

Emre Secer ve Doğa Hava bunu beğendi.
  4. Doğa Hava

Doğa Hava Yeni Üye

@Mertcan Sezer
    Dediğin hareketleri uygulayacağım hareket önerilerin için teşekkür ederim :)
    @Hakkı Özen
    Bunny hakkında verdiğin bilgi için teşekkür ederim. Hoş Bulduk bu arada :)

5. Orhan Yıldırım

Orhan Yıldırım Kıdemli Üye

Seviye:
    tailwhip'i şuan türkiyede yapan yok ;) barspinde bunny çekemeyenin yapacağı bir hareket değil ki çokta kolayda değil

6. Doğa Hava

Doğa Hava Yeni Üye

Orhan doğru söylüyosun aslında konunun başındada sölediğim gibi yeniyim bunny yapamazken dediğin hareketleri yapmak oldukca zor olur :)

7. Doğa Hava

Doğa Hava Yeni Üye

Flood yaptığım için özür dilerim ama Eskişehir'den yardım edebilecek arkadaşlar varsa sevinirim :)

8. egehan

egehan Kıdemli Üye

Seviye:
    Hayırlı olsun bmx in bunny konusunda alıştırma yapman için önerim bi tümsek bul kendine bi kaldırım vs ordan uç ama kendi gücünüde kullan daha sonra düz alanda da bunny çekersin ;)

Doğa Hava bunu beğendi.
  9. Furkan Beklin

Furkan Beklin Yeni Üye

50 mesajım olmadığı için mesaj atamıyorum hakkı abi. Hakkı abi sana bi kaç sorum olcak yardım edersen. ? 1. Kadıköye biraz uzağım ve gelsemde oraları fazla bilmiyorum kaybolucağıma eminim o yüzden kadıköy bisiklet evinin kargoyla bi yollama gibi bir şeyi varmı acaba?
    2.Bir arkadaşımla belki gelirim onun için tam bir açık adres varmı.?
    3.Ben gt dişli alıcam ve bi tane yeşil zincir . şuan mevcutmudur ve toplan ne kadar eder?

10. FarukERYILMAZ

FarukERYILMAZ Aktif Üye

Seviye:
    denge ve manuel gitmeye çalış ilerisi için çok faydalı olur manuel gidebildigin zaman bunny filan kendin değişik kombinasyon uretebilirsin.. buarada aramıza hoş geldin :)

11. Doğa Hava

Doğa Hava Yeni Üye

Hoş Bulduk :) bu arada hafif hafif bunny yapmaya başladım ama yerden yaklaşık 10-15 cm kaldırabiliyorum :/ Bunny'e devam edip daha iyimi yapmaya çalışayım yoksa dediğin gibi manuel mi denemeliyim ?

12. Emre ORAN

Emre ORAN Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Komik bir soru olabilir ama bmx e 17 yaşında başlarsak çok mu geç olmuş olur yoksa iyi mi? ; )

13. Hakkı Özen

Hakkı Özen Forum Bağımlısı

Seviye:
    Aslında en güçlü olduğun zaman bence bmx kullan ve hareket dene yaparsın, yeter ki iste..! ( HKK BMX TEAM TÜRKİYE :)

14. Emre ORAN

Emre ORAN Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Motive için teşekkürler. 300tl civarı önerebileceğiniz bmx var mı?

15. Mert Demirtürk

Mert Demirtürk Yeni Üye

Seviye:
    Hayırlı olsun :) Ben Bunny hopdan başlamıştım Türkçe video istersen çok olmasa bile Bülent Öztürk yazarsan bulabilirsin