Salcano İzmir

gokhan.gursel

Daimi Üye
Tepki
198
Salcano Easy lux ve Folda dan sonra üçüncü katlanır modelinin satışına başladı
20" tekerleri, teleskobik gidonu ve Dahon tarzı katlanma mekanizması ile uygun fiyatlı bir katlanır olan İzmir kadro yapısı ile Dahon eco serisine benziyor. satış fiyatı 660 lira.
- maalesef bu modelle birlikde 16" folda modelinin satışı sona erdi

• Beğen
Tepkiler: Berk Özer
Scudo

Berk Özer

Üye
Tepki
31
Keşke web sitesinde daha ayrıntılı fotoğraflar olsa. Gidon folda daki gibi sabit mi yoksa mandal ile çevirilebiliyor mu? Özelliklerinde bagajlı yazıyor ama resimde bagaj yok. Bilgi için mail attım ama dönüş olmadı sanırım bayilere dağıtıldığında inceleme fırsatı bulacağım ya da birisi alırsa burada resimlerini paylaşır ancak öyle :) Ayrıca salcanonun da bianchi gibi 20'' e dönmesi ilginç piyasa 16''bisiklet kalmadı.

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
merhabalar.

öncelikle bisikleti edineli yaklaşık 1 hafta oldu ve bisikletten gayet memnunum. daha önceden katlanabilir bisiklet kullanmadığım için herhangi bir karşılaştırma yapamayacağım fakat uzun süre mtb kullanan birisi olarak adaptasyon sorunu çekmeden ayak uydurabildim. 7 vites olması avantajı ile hafif ve orta yokuşları sorunsuz çıkabilirken, eğimi biraz yüksek yokuşlarda gerçekten sıkıntı yaşıyorsunuz. metro, marmaray gibi toplu taşıma araçlarına ise çok kolay bir şekilde sokabiliyorsunuz. hatta insanlar bisikletinize sempati ile bakıp sorular sorabiliyor :) bu da kendisinin fotoğrafı:

https://pbs.twimg.com/media/BgMWkkhCEAA3wz4.jpg

hepinize iyi günler

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ahmet O
Ahmet bey, bisiklet'iniz hayırlı olsun. Sevdikleriniz ile birlik'de kazasız belasız bol pedallı günler dilerim.

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
iyi akşamlar.

dün söylemiş olduğum gibi bisikletin birkaç fotoğrafını aldım. esas kullanım amacı olan katlanabilir özelliklerini kullanarak. (Fotoğraflar Beşiktaş-Zeytinburnu güzergahında çekilmiştir) öncelikle işyerinde açık halini çektim ki şu şekilde oluyor:

http://galeri8.uludagsozluk.com/444/salcano-izmir_584194.jpg

kendisini katlayarak yasak olan saatlerde dahi (07:30-09:30 ve 18:30-20:30) çok rahatlıkla marmaraya sokabiliyorsunuz.

http://galeri12.uludagsozluk.com/527/salcano-izmir_584195.jpg

http://galeri8.uludagsozluk.com/466/salcano-izmir_584196.jpg

işlevini eksiksiz yerine getiren kaliteli bir bisiklet. tek sıkıntısı vites kolu shimano revoshift vites kolu olduğundan (yani çevirmeli) uzun süre tetik vites kolu kullanan biri olarak bana düşük işçilik hissettirdi. onun dışında herhangi bir negatif noktasını göremedim. ama daha önceden hiç katlanabilir bisiklet kullanmadığımdan artılarını eksilerini tam ayırt edemiyorum. almak isteyipte yardım arayan varsa her türlü soruyu cevaplayabilirim

tekrardan iyi akşamlar

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Merhaba bende de bianchi folding bike var acaba otobüse sokabiliyor muyuz bu aleti ?

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
ben denediğimde aldılar :) sanırım uygulama şöförlerin keyfine kalmış biraz. ama raylı sistemlerde katlı halde sokarsanız kesinlikle sorun çıkmıyor.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
O zaman üsküdardan marmarayla ayrılıkçeşme ordan da kadıköy yakın zaten bisiklet yoluna bağlanırım. Peki ücret alıyorlar mı ayrılık çeşme tarafı genelde boş zaten

Suat Atak

Üye
Tepki
4
İsim
pilcim
merbalar,

öncelikle hayırlı, uğurlu olsun.
Kazasız belasız sürüşler dileği ile..
Bende uzun zamandır katlanır bisiklet araştırıyorum. Aklımda hep b'fold 5 yada bu model var. ama salcano için sitesinde ağırlık ile ilgili bilgi yok maalesef.
ev ile işim arası yaklaşık 3 km ve 2 sene önce 50 tl ye aldım demir yığını düldülüm var. Bu 3 km hep rampa. sıkıntım burada aslında, rampada kullanımı nasıldır diye hep merak ediyorum. daha ayrıntılı inceleme bilgileri verirseniz seviniriz.

edit:imla hatası

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
Merhaba suat bey.
Bisikletin agirligi yaklasik 10 kg kadar. Katlandiginda boyut olarak muadillerinin ortalamasinda bir bisiklet. Ama ne kadar katlarsaniz dahi, magaza zemininde durdugu kadar kucuk durmuyor ve cantasi olmadan tasimak biraz sıkıntı yaratıyor. Gelelim rampa sorunuza. Yokus-egim-rampa kavramlari kisiye ve kondisyonunuza gore degisen kavramlardir. Lakin bu bisikletten 21-24-27 vites performansi beklemekte yanlis olacaktir. Hafif ve orta egimli rampalarda MTBler kadar konforlu olmasa da sorunsuz tirmaniyorsunuz. Ornegin besiktas-kurucesme arasini 3.viteste -bu arada bisiklet 7 vitesli- tirmanabilirsiniz. Ama findiklidan asmali mescide cikarkenki yokusta 1.viteste 3kere bisikletten inmek zorunda kaldim. Her urunde oldugu gibi bu urunde de fiyat performans skalası gecerli. Malum bu bisikletlerin yapilis amaci sehirde kullanima yonelik oldugundan, istanbul sartlarinda sizi uzmeyecegini tahmin ediyorum. Zaten 3km bisiklet icin kisa bir mesafe. Ama derseniz ki egimi cok fazla olan yokus, o zaman vites araligi daha genis bisikletler (18-21-24-27) tavsiye ederim. Baska sormak istediginiz soru varsa yine cevaplayabilirim.
Saglicakla kalin

nebula11

Üye
Tepki
26
İsim
ali
Bisiklet
Salcano
ahmet bey bende salcano 2015 aldım ? arka bagaj taktınız mı bisikletin katlanırken dişlisi yere değiyormu performansı nasıl bilgilendirirseniz sevnirim