Salcano internet sitesi güncellendi. (2016)

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
@Uptown Cyclist
Fethiye likya iki teker bisiklet mağazasının sahibi Aykut Beyin bisikleti Salcano Nirvana'dır. 10.000TL üzerinde bir bisiklettir.
Ve bisiklet mağazasında Antalya merkezde bayilerinde bulamayacağınız kadar Ktm, Merida, Cannondale, Sedona gibi kaliteli markalar vardır.

Değerli arkadaşlar Salcano bizim gururumuz.
"Alt gelir gurubuna da hitap edebiliyor" diye kendimizin olan bir markaya saldırmamız hiç hoş değil.
Adamlar her bisiklet festivaline destek veriyorlar hatta bisikletle ilgili her etkinlikte isimleri var.
Bunun maliyetini bir düşünün üzerine Salcano Assos'un donanımında bir bisikleti(yada xrs 030vs) o fiyata almak nasıl bir hizmet bunu da düşünün.
Keşke ülkede otomotiv, elektronik gibi her sektörde Salcano gibi markalarımız olsa, yabancıların kalitesini yakalayamasak da onlara en azından "yerel bazda" alternatif olabilsek ki Salcanonun ciddi bir ihracı da var bildiğim kadarıyla.
Özetle arkadaşlar bisiklet almak için benim fikrime danışan bütçesi sınırlı olan herkese ilk olarak Salcano'yu öneririm.
Bütçesi sınırsız olan zaten kimseye sormaz gider en pahalısını alır.

NOT: Uptown ikinci satır sana değil genele ;)

Scudo

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@eren konu

Size kesinlikle katılıyorum. Ben de Salcano xrs 030 tiagra kullanıyorum. Her şeyinden memnunum. 700 km ye yakın sürdüm. Üstelik sürdüğüm yollar şehir içi yolları ya da mıcırlı köy yolları. Hiçbir sıkıntı vermedi. Taş gibi bisiklet.

Salcano markasını kötüleyen arkadaşlar alsın kendi bisikletlerini gelsin. Bakalım o kadrolar dayanacak mı bu mıcırlı yollara. Yol Bisikletini MTB gibi kullanıyorum ben. Bir türlü çatlatamadım kadroyu. Varsa kadrosuna güvenen gelsin, birlikte sürelim aynı yollarda. Ama sonra benim kadro çatladı diye ağlamak yok.

Firmaya yönelik hücümların sebebi bence politik. CB bisiklet turuna verdiği destek yüzünden yerin dibine sokmaya çalışıyorlar. Salcanonun alt modellerini sürenler kötülüyor bir de. Adam xrs 300 e zamanında 400 lira verip almış Cannondale performansı bekliyor hazımsız.

Ben bu markanın iki modelini de kullandım. Birini hala kullanıyorum. Ne bayide ne serviste hiçbir sıkıntı çekmedim. Bayi servis problemi yaşayanlar da şu yüzden yaşıyorlar o problemleri: 100 lira daha ucuz diye netten alıyorlar bisikleti sonra da bayiye küfür eder gibi bisikleti oraya kurdurmak gidiyorlar ya da en küçük problemlerinde bayiye gidiyorlar. Onlar da doğal olarak iplemiyor bunları. Ben olsam ben de öyle yaparım. Adam 100 lira için bisikleti benden almamış ama ben adamın yok yedek parçasına bakacağım yok bakımıyla ilgileneceģim. Ben olsam ilgilenmem. Zaten onlar da ilgilenmiyor.

Sonuç olarak Salcano iyidir. Binin kardeşim.

Ali Kılıç 35.5

Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Bisikletimi Çorum bayisinden aldım. Nette 50 lira daha ucuz vardı ama ben bayiden aldım. Kurulumundan tut vites ayarına kadar tek kuruş para vermedim. 4 ayda 700 km ye yakın gittim. Hiçbir yerinde hiçbir sıkıntı çıkmadı.
Nokta...

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@Berke
5000 lira üstü carraro alanda çok yok o zaman carraroda kötü marka böyle bir yargı bence yanlış. Her markanın belli bir sınıfı vardır. Salcano o 15 binlik bisikletleri kazanmak için yapmıyor zaten kazanacağını giriş-orta seviyeden kazanıyor. Üst segment satarsam pastanın çileği olur mantığında. Bu yüzden salcanoyu diğer üst sınıf markalarla kıyaslayıp eleştirmek bence saçma. Salcano 1 e satıyor diğer marka 2 ye bırakında o kadar fark olsun.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Asusmune Kadro Taiwan-Vites japon-Lastikler Alman
vidayı sık hadi yallah.... :hihi::hihi:

• Beğen
Tepkiler: V3DAT

bozok

Üye
Tepki
35
İsim
Mehmet C.
@Emre Yönlüer diğer markalarda kendi bisikletlerini toplamıyor mu?
Bana göre yerli marka kötü de olsa piyasada yer bulmalı. Ben şahsen komponentlerin düşürülmesini dolar fiyatlarına bağlıyorum. Mesela bu nedenle rockshox değil de suntour maşa kullanıyor olabilirler çünkü salcano uygun fiyatlı ürünler üretiyor.

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@bozok
Hayır olurmu öyle ghost bisiklet aldınmı bütün parçaları made in germany kalite öyle demeyin. İtalyan,alman yaptımı sorun yok. Biz topladıkmı yok vitesini shımanodan alıyor , maşayı rockshoxtan hep aynı muabbet. Araba olayındada durum aynı birisi araba yapmaya çalışır neredeyse motor hariç bütün parçalar yerlidir ama olmaz hemen topa tutarlar yattıkları yerden.

• Beğen
Tepkiler: bozok

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Salcano yerlidir, yerliyi korumak gerekir vs. vs. Evet çok haklısınız ama yerli firma da kendi kullanıcısını kollaması gerekir. Geçen hafta forumda açılan bir konu vardı. Salcano savunucuları araştırabilirler. Adam bisiklet almış, sele farklı, maşa farklı, gidon farklı, bir ton farklılık var. Ve vatandaş bayiyi arıyor bayi umursamıyor, salcanoyu arıyor biz bilmeyiz kurulumu siz yapmayacaktınız cebabını alıyor.
Bunu yabancı firmalarda yaşamak imkansıza yakındır. En basiti geçen sene cube almak istedim ama yaşadığım şehirde servisi olmadığını bayiye bildirdim ve sordum kutudan eksik yanlış bir şey çıkarsa diye. Bayinin verdiği cevap cube malının arkasında durur anında değişim yapar oldu. Değişimi geçtim salcano bayisi bu cümleyi bile kurmaz.

• Beğen
Tepkiler: mfurkan

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Katalog ve fiyatları inceledim,
Mtb aynı fiyatlar %20 %30 zamlı.

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Dünyanın en iyi klimalarını Japon'lar üretiyor ama aynı ürün Türkiye'de satıldığında aynı randımanı vermiyor. Tek sebebi bize usta diye gönderilenlerin işlerini bilmemesi ve montajın içine etmeleri.

Konu bisiklettede aynı. Çok iyi ustalar vardır ama sayıları çok az. Bisiklet kullanıcı sayısı artıkça ustalarında sayısı artacaktır. Bu bisiklet tamirciliği öyle abarttıkları kadar uzay sanayi değil :)

Salcano da aslında diğerlerinden pek bir farkı yok, hele bir sıkıntıya düşün tüm yerli üreticilerin Salcona'dan en ufak farkı olmadığını göreceksiniz.

Bu işlerin tek kurtuluşu dernekleşipte imece usulu kendin pişir,kendin ye olayından geçer.:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İnternette 2004 yılı haberi: O yıl GÜNDE 650 bisiklet diyor :) İyi ki üretiyorlar.

(link)

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
@GLN vidasina kadar yabanci o otomobil yapnayin etmeyin... yurtdisindan tirla geldi biz sticker taktik. bilmeden etmeden isimize geldigi yönden konusmaya bayiliyoruz ulkecek...

• Beğen
Tepkiler: liteon

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@Ozan k. Sizin hangi otomobilden bahsettiğinizi bilmiyorum ama konuya bilmeden etmeden siz atlamışınız ben KARSAN üretimlerinden bahsetmiştim.

GoMMeS

Daimi Üye
Tepki
143
Bisiklet
Salcano
@seffahcabbar, bence yetkili servis kavramını tekrar düşünün. Aldığınız ürünlerin tümünü arıza durumu olduğu taktirde sadece aldığınız yere mi götürüyorsunuz?

Ali Kılıç 35.5

Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@GoMMeS

Ben diyorum ki clarisli bir yol bisikleti fiyatına tiagra şekli 8.5 kg gelen bir bisiklet satıyorlar. Servisleri de olmayıversin. O fiyata MTB satıyorlar sen yüksek donanımlı bir yol bisikleti ne biniyorsun.

Bir de bisikletçi olmak sadece onun üzerine binip gitmek değildir. Onu söküp takmak, tamir etmek, geliştirmek de bisikletçi olmanın gereğidir. Her şeyi servise götürmemek lazım. Bu yüzden servise ihtiyacım yok çok şükür. Onu belirtmek istedim ben.

Yetkili servis kavramı üzerine yönetimbilimsel bir tartışmaya girmek istemiyorum. Ben somut durumun somut tahlilini yapıyorum.

Sonuç olarak Salcano xrs 030 tiagra iyidir. Başlangıç seviyede yol bisikleti nden istediğiniz her şeyi size sunar. Kadrosu çok sağlamdır. Arkadaşların dediği gibi yetkili servis olayları sıkıntılıdır. Benim bu konu ile ilgili tavsiyem tanıdığınız Salcano bayisinden makineyi alın, zaten onların büyük çoğunluğu tamirci kökenli adamlar. Size o zaman iyi yardımcı oluyorlar.

Aspirin

Aktif Üye
Tepki
198
İsim
Eyüp BOZKURT
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Xrs 030 candır ;)

GoMMeS

Daimi Üye
Tepki
143
Bisiklet
Salcano
@seffahcabbar , servisi varsın olmasın kabulünü yaptığınız halde neden satış sonrası hizmet konusunda eleştri yapanları alaycı bir üslupla yanıtlıyorsunuz?

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
@GLN konuyu dagitmak istemiyorum ama karsan hangi otomobili uretti de eleştirildi?

Siz isim vermeden yerli otomobil diyorsunuz sonrben mi atlamis oluyorum?
O mesaji okuyan herkes yerli otomobilden bahsedildigini sanar...

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@Ozan k. .
@Aspirin
Assos 50 ve xrs 030 candır :)
@Ozan k.
Ben otomobil demedim. Karsanın ürettiği büyük bölümü yerli olan araçlar Karsan V1 , Karsan Jest , Karsan j10. Son olarak konuyu dağıttınız bikere.