Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

salcano insomnia YARDIM!!

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında osmanrec tarafından paylaşıldı.

1. osmanrec

osmanrec Yeni Üye

Seviye:
    arkadaslar max 2000 butcem var. Insomnia 20 ve 30 alicak gibiyim ama aklim oyle kariskki. Salcanodan baska marka hic dusunmuyorum ama bilmedigimden dolayi cunku adi sani bilinen marka yillardir. Birde ben sizi ugrastirmamak icin nerede kullanicagimi soyliyim . Beylikduzunde oturuyorum gunde 20 30 km yol yapiyorum ortalama ve asfalt kum falan karisik yollar. O yuzden 2.2 lastik acaba cok mu yorar yollarda. Ve hidrolik disk fren hic kullanmadim. Problem cikarirmi masrafi ne kadardir.son olarakda amortisorun gidondan mi yoksa baska biryerden mi kitlenmesi nasil oluyor.simdi 2000 lira veripte pisman olmak istemiyorum almisken bi kere aliyim. Simdiden bilen bilmeyen herkese cok tesekkur ediyorum.insallah sayenizde dogru karari veririm :)

2. ali tekintüre

ali tekintüre Kıdemli Üye

Seviye:
    Kullanım tarifine göre bu kadar fazla para harcamana gerek yok.Araziye dağa taşa kaldırıma merdivene...çıkmam diyorsan ve gitgide mesafeyi uzatırım diyorsan mtb bile gerekmez.Fakat bisiklete bindikçe farklı tarzlarda sürüş isteyebilirsin onuda düşünmek gerekir.Ve işin içine daha değişik kriterler girdikçe bisikletler yetmez olur..Hidrolik frene gelince o da yine kriterler sonucu tercih edilecek bir özellik.Korktuğun kadar sorun çıkarmaz.Benim görüşüm en başta abatmadan bir bisiklet sahibi olmak ve denemek.Amortisör kitlemeye de o kadar takma senin tarzında kitlenmesede olur.800-900 civarında bir bisiklet seni rahat ettirir.Daha ayrıntı verirsen daha iyi çözeriz bu işi...

3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba, salcano'yu çoğu kişi beğenmesede, bende salcano aldım. İyiki almışım diyorum sorunsuz bir bisiklet. insomnia 20 alırsan bir kere alırsın, 30'da aynı şekilde ama 20 bir seviye yukarıda zaten salcano kullandığı donanımlarla bisikletlerini kaliteli hale getirmeyi başarıyor. 2.2 lastikler asfaltta- yolda sana hiç bir sorun ve zorluk çıkartmaz, asfaltta hiç ummadığın performansla karşılaşacaksın, arazi'yi zaten söylemeye gerek yok, taş gibi bisiklet, ama hafif :) disk frenler daha az uğraştırır ve daha az masraf açar, bir çok kişi disk frenlerden yakınır ama bu işi bilmemkten kaynaklanır, sorun etme al SALKO'yu bak keyfine :)

4. Berkant.dogan

Berkant.dogan Kıdemli Üye

Seviye:
    Osman bey benim önerimde arkadaşlardan yana o paraya vermeye gerek yok size önerim daha az paraya sedona 721 işinizi görecektir...Yada aha iyisi olsun dersenziz 731 bakın
    eğer o da olmaz kardeşim ben gerçekten adam gibi bisiklet taş gibi olsu nderseniz daha düşük donanımlı oluyor genelde ama bakın derim http://www.erdoganlarbisiklet.com/da/giant-2009-xtc-3-bisiklet-xs-l-xl.html
    buda benim terchimi düşük donanım ama kadro harika
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/da/scott-2010-scott-scale-70-xs.html

5. osmanrec

osmanrec Yeni Üye

Seviye:
    yani giris seviyesinde degilim tam olarak, tabi profesyonelde degilim ama 2 binin altinda alinacak bisikletlerdede istedigim performansi alamiyacagimi dusunuyorum. Berkant beyinde belirttigi gibi sedonaninda vitesleri falan sram oldugu icin tan guvenemiyorum ama scott marka olan cok hosuma gitti. Salcanonunda lastik fren sorularimda cozuldugune gore scottla salcano insomnia 20 arasinda bir secim yapicagim gibi gozukuyor

6. Serdar Sarı

Serdar Sarı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    osman kardeşim tamamen forumda gördüğüm arkadaşlara dayanarak konuşuyorum. Salcano'nun satış sonrası hizmetinden ve kadro kalitesinden şikayetler paylaşılıyor forumda ara sıra... Ama bunun yanında söylemek isterim ki Salcano'lar fiyat ortalamasına göre çok çok daha iyi donanımlara sahip oluyor.. Benim size tavsiyem aceleci davranmayın biraz daha araştırın derim.
    Eğer sizin için donanım ön plandaysa Salcano alınabilir bir marka olduğunu düşünüyorum. Ama bütçeniz de gayet iyi, kadro dayanıklılığı arıyorsanız daha başka markalara da yönelebilirsiniz. Kendinizi illa Salcano olsun diye şartlamanızı da mantıklı görmüyorum açıkcası. İnsan hiç bir markaya bağlanmamalı araştırın size en mantıklı en uygununu alın. Hayırlı olsun şimdiden :)

7. osmanrec

osmanrec Yeni Üye

Seviye:
    cok dogru soyluyorsunuz aslinda, dedigim gibi bende Salcanodan baska bisey olamaz falan gibi bir fikrim yok sadece baska markalari pek tanimadigim icin iyidir diye dusunmustum.mesajiniz cok faydali oldu gercektende, gt gibi aslinda cok iyi ama benim hic duymadigim bir markayi ogrenmis oldum mesela. Cok guzel mtb ler var gtde de. :)

8. sercan hakan

sercan hakan Aktif Üye

Seviye:
    kardeşim sana önerim claud butler antaeus 700 hepsi burada da mevcut fiyat 900 tl ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayacağına eminim bi bak istersen